Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Agyban dől el, de ennyire?

Agyban dől el, de ennyire?

Figyelt kérdés

Jelenleg renszeresen étkezem napi 3x, itthoni kosztot, nem veszek kisboltban meg sehol semmit, nem járok gyors étterembe. Nem eszem tésztát, kb 3 havonta egyszer, nem nagyon eszem nasikat, vagy édessget sem. Ha nagyon nem tudom visszafogni magam eszem 2-3 kekszet, vagy egy csík csokit max. De általában gyümiket eszem, meg uzsonnára is. Kenyeret max reggel eszem, vagy nagy ritkán ha olyan az étel hogy megkívánja a kenyeret. Olyankor is barna, rozsos zsömlét veszek. Próbálok nem túl nagy adagokat enni, vagy kistányérról, nem nagyon akarok bezabálni. Nem is iszom már úgy mint a nyáron bulikban vagy ilyesmi. Kb 2-3 hetente ha van ilyen program e akkor sem iszom meg 5 liter sört pl. Mondjuk hogy átlagban heti 3x mozgok, és az utóbbi pár hétvégén kirándulni is voltam. Örültem volna, ha ezek után legalább az elmúlt 3 hétben egy fél kiló lejjebb mozdul, mert azért a nyárhoz képest visszatért a rendszeresség az életembe, nem iszom alkoholt, és mozogni is elkezdtem megint. Szóval nem csodára várok, csak valami ésszerű következményre.

Tavasszal ezzel szemben úgy fogytam le 4-5 kilót, hogy nem mozogtam, annyira nem figyeltem mit eszek, scak nem zabáltam. És túl voltam egy szakításon, ami után olyan nagyon egyszerűen bután boldog voltam hónapokig.

Ezért nem tudok már nagyon mire gondolni, mert most hogy tudatosan akarom csinálni, most nem megy, és megőrjít. Nem érzem jól magam a bőrömben. Köszi, hogy végig olvastátok!



2017. okt. 10. 09:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
nem
2017. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem agyban dől el. Számold a kalóriákat, mert valószínűleg elcseszel valamit. Nem kell lemondani a tésztáról és semmiről, csak meg kell nézni, hány kalória van benne. A gyümölcs amúgy rohadtul hizlal, már csak ebből is arra következtetek, hogy más hizlalós kajákat is eszel, csak nem tudod róluk, hogy azok.
2017. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azért nem banánt meg szőlőt zabálok egész nap, és pl szilvában azért nincs olyan sok. Ha eszem naponta 4-5 szilvát uzsonnára, vagy barackot, vagy ami épp szezonális, normál mennyiségben az okozná, hogy nem indul be a fogyás?
2017. okt. 10. 10:48
 4/11 anonim válasza:
100%

Azt írtad, hogy tavasszal 4-5 kilót fogytál. mennyi idő alatt? 3 hónap? Mert most még csak 3 hét telt el. Adj még magadnak időt.

Odafigyelsz arra, hogy mit és mennyit eszel, rendszeresen mozogsz, még az alkalmankénti nassolás is belefér.

Egyébként pedig nem csak a kilók számítanak. Inkább mérd meg magad (derék, csípő stb..) mondjuk 2 hetente, és akkor jobban fogod látni, hogy történik-e valami.

Ha ráállsz a mérlegre reggel, meg este, akkor is mást mutat. :)

ne stresszelj rá ennyire

2017. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos minden a fejben döl el. Illetve akaraterö nélkül és okos étkezés nélkül nem megy. Ha nem fogysz, de szeretnél, akkor még mindig túl sok (üres) kalóriát viszel be a szervezetedbe, mint amennyi a fogyáshoz szükséges lenne. Én végre elértem (és tartom) az áhitott testsúlyomat: nehéz munka, nagy akaraterö, idöbefektetés és kitartás kellett hozzá. A legnagyobb segitséget a következö honlap adta, amit ajánlok neked is. Ime:


[link]


Ha megszerzed a szükséges elméleti alapokat a fogyáshoz, és akaraterös ember vagy, akkor hamarosan eléred a kivánt testsulyodat, amit tartani is tudsz. Egyébként a cikkek nagyon érdekesek, nem tudományos (nem száraz) szövegüek, és mindenki számára érthetöek.


Sok sikert kivánok a célod elérésében!

2017. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp használj egy kalóriaszámlálós oldalt (kalóriabázis pl), ott kiderül, mennyi a kalóriakereted, és meglátod, hogy hol csúszol el. Ennyire egyszerű. Sajnos amiket írsz, azokban én sok bukót látok. Gyümölcs - hiába egészséges, fogyásnál mértékkel mehet. Kenyérfélék - attól, hogy barna, rozsOS, attól még elvihet az erődbe. Egyszerűen jobb ezeket teljesen elfelejteni, vagy legalábbis nem minden nap fogyasztani. Valójában tényleg tulajdonképpen mindent lehet(ne), ha benne tudsz vele maradni a kalóriakeretedben, de igazából azért nem éri meg, mert ha egy étkezéssel kivégzed a kalóriakereted felét, és még csak reggeliztél, akkor már annyi neki.


Ahogy előttem is írták, több időt kell adj magadnak. De mindenképp nézd meg kalóriaszámlálással, hogy lehet-e valahol mégis sok az, amit eszel.

2017. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
is , a hit sokat számithat
2017. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Itt nem az agyról van szó, nyilván sokat eszel, ha nem fogysz. Vagy keveset mozogsz, heti 3 az azért nem tűnik soknak, gondolom, nem intenzív vagy több órás az a 3 sem.


A gyümölcs simán mehet, a kenyér jobb, ha nincs, de megértem, hogy van, akinek valamiért ez nem megy, ekkor vigyázz a mennyiségre.

Bármilyen tömény cucc beférhet (a gyümölcs és a kenyér viszonylag lightos, csak könnyű sokat enni belőlük. a brutáltömény ételeimből nem megy sok dkg egyszerre, de laktatnak s ez fontos), még a nagy étkezésekkel sem lenne baj, de az összmennyiségnek rendben kell lennie a kalóriaigényedhez képest, ezt nem kerülheted meg.

Ha nehéz elég keveset enned, akkor érdemes étrendet változtatni. Kenyérrel és nem minimális gyümölccsel sokaknak pokoli nehéz, mert ezek sima pluszkalóriák, kis laktató hatással. De van, aki kenyér nélkül nem lakna jól az étellel, úgyhogy neked kell eldöntened, mire menjen el a kalória. (Bár sok kenyér akkor se férne normál kalóriakeretnél, mert elrontaná a tápanyagbevitelt.)


3 hét még kevés, nyilván várható fogyás, ha jól csinálod, de azért a vízháztartás elég érdekes dolog, több kilót ingadozhat a súly, így el is fedheti a fogyást.


Tavasszal bizonyára annyira nem érdekelt az evés, hogy automatikusan keveset ettél, odafigyelés nélkül. Bár neked kell emlékezned, mi lehetett máshogy. De az is igaz, hogy ha nem számolok, én se tudom kicsit sem pontosan, mennyit ettem, nem feltűnő sokszáz kcal ideoda, ha nem eszel nagyon hasonló stílusban minden egyes nap.

2017. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

mi mikor anyosomeknal laktunk ahol allandoan ment a feszultseg, para, idegeskedes, kis lakas, keves negyzetmeter, sok nehezteles egymasra stb. egesz nap faltam kenyer, edes joghurtok, pizza, cukros uditok stb. 40 kg voltam

amiota elkoltoztunk semmi ilyesmit nem fogyasztok, csak alma, salata, alig eszem es 50 felett vagyok

2017. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Keresd meg a facen az ökonatura-regenor csoportot. Az egyetlen egészséges és valóban hatékony, jojóeffektustól mentes fogyást ott találod.
2017. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!