Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyás elméleti maximuma?

A fogyás elméleti maximuma?

Figyelt kérdés

Az egészséges fogyás heti fél kg, de mi az elméleti maximum ami elérhető, anélkül, hogy meghalna a fogyózó személy vagy zsírleszívást alkalmaznának?


Tehát valaki majdnem egész nap kardiózik, miközben csak az életben maradáshoz szükséges kalóriát fogyasztja el. Vitamint, ásványi anyagokat és hasonlókat tablettákkal oldja meg.


Szóval így heti hány kg-ot lehetne fogyni?


2017. okt. 11. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egyénenként különbözik. Vannak, akik több napig kibírják élelem nélkül, például egy földrengésnél a romok alatt. Más ha nem reggelizik, délelőtt már kezd szédülni.
2017. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18 évesen 32 kilót fogytam 4 hónap alatt, kardiózás nélkül, és a közelében sem voltam az éhenhalásnak (viszont kimaradt a menzeszem). Az kb heti 2 kiló. Feltételezem, hogy ennél még lehet több is.
2017. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az szép! 32 kiló 4 hónap alatt? Leborulok előtted!


Számolgattam a kalóriaguru kalkulátorával. Adott egy 24 éves, 190cm magas, 120 Kg-os férfi, aki napi 16 órát ketlebellezik és 8 órát alszik, közben semmit nem eszik-iszik vízen és tablettákon kívül.


Na ő összehozhat napi 1Kg fogyást, vagy többet. Ha a 16 óra ketlebellt beírom a két kalkulátorba két különböző eredmény jön ki. 7600 kcal ha a fogyósba írom, 29000 ha a sport kalóriaégetést számoltatom. Szóval lehet akár napi 3-4 kiló fogyás ha megszakadunk?

2017. okt. 11. 17:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bírnád a 16 óra fizikai terhelést huzamosabb időn át kaja nélkül. Én 6 hónap alatt fogytam 25 kilót,és így is meglátszott a bőrömön,hasamon, karomon, olyan löttyedt lett. Ha túl gyorsan fogysz, mehetsz plasztikai sebészhez...
2017. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A test remekül képes magát bontani, nem lehetetlen a napi 1 kiló vagy afölötti érték sem, természetesen csak igen rövid ideig, igen extrém feltételek esetén.

Van, aki képes edzeni 10000 kcal mínusszal pár napig... Na ez az a szint, ahol már összemérhető az izom- és a zsírveszteség, kilószámra megy le mindkettő.


Sokezer kcal deficittel nem gondolkodhatsz hetekben, egy belevaló ember is kikészülne az első héten, mi normál emberi halandók az első napot sem bírnánk...


De azért érdekel, hogy valami kíváncsi őrült próbálkozott-e már kemény edzést összehozni kevés evéssel hosszabb távon... Én csak egy ultrafutó adatait ismerem, hogy mi volt a munkatáborokban vagy efféle helyeken, azt nem. De brutálisan gyorsan lehet fogyni ilyenkor, ez evidens. S jó eséllyel meghalni is.

2017. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tartós 2kg/hét fogyásról már hallottam, igen kövér férfi 1500 kcallal, de azt nem tudom, mennyit mozgott. Ez még akár egészséges is lehet, amíg nagyon kövér az ember. Max. veszt egy kicsit több izmot, mint az abszolút minimális...
2017. okt. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
1 kilogramm zsír = 9000 kalória. Napi 2000-t éget a szervezeted normál esetben, így heti 14000-t. Ha tegyük fel csak annyit eszel amennyit még a kétezren felül elégetsz (pl. sportolsz) akkor másfél kilót lehet.
2017. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az hogy hetente ki mennyit tud fogyni úgy, hogy az "kellemes" legyen annyi mindentől függ

pl. hogy hány éves, mekkora súlyfeleslege van, mennyire van közel a komfort súlyához, vagy éppen az ideális testtömegéhez, hogy mióta fogyózik.

sokan a diéta elején, pár nap alatt 1-4 kilót is le tudnak adni, ilyenkor a megkötött víz, béltartalom ürül ki.

a valódi fogyás 20 kitartó, becsülettel végigcsinált nap után jelentkezik.

aki 3-4 hét után is tud fogyni 0,5 - 1 kilót, az szerencsés és ügyes is.

aki mondjuk már eleve sovány és valamiért nem eszik, nem tud enni, fogyhat pár kilót, de valószínűleg kockázatos a normál testsúlyának a 10%-át leadnia egy hét alatt...

ilyenkor már kóros a fogyás üteme.


ha jól tudom, zsírleszívásnál a testtömeg bizonyos százalékát vállalják csak be, láttam a tv-ben olyan műsort, ahol az extrém túlsúlyos emberek gyomorbypass vagy gyomorgyűrűs, szűkítős műtétjénél a "kötényt" is eltávolították és nem élte túl...

túl extrém dolog nem jó.


egy 10 kiló fölössel rendelkező ember nem nagyon tud heti 1 kilónál többet fogyni tartósan.


az első pár nap meg a fentiek miatt nem mérvadó.


jó az a heti fél kiló. sajnos, ha két hét alatt fogy valaki fél kilót, az meg elveszíti a motivációját...


nem hinném, hogy valaki több napon keresztül képes lenne egész nap kardiózni. max. 1-2 nap, jó állóképesség mellett, bár lehet, még az se ... :) kidől :)


nem az a fogyás, ami lemegy egy kampányszerű diétától vagy mozgástól. az az igazi fogyás, ami heteken át meg is marad.

így a kérdésedre nem lehet egyszerűen válaszolni

2017. okt. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!