Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tanítják testnevelés...

Miért nem tanítják testnevelés órán, hogy a helyes és következetes táplálkozás Ill. rendszeres testmozgás nem helyettesíthető párnapos, a testet legyengítő extrém fogyókúrákkal?

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Más órákon sem tanították, hogy mik a testünk igényei... Nem csoda, hogy sokan átkozottul ferde tévképzeteket hangoztatnak.

S a dietetikusok és az orvosok sem kivételek, az ő tudások sem valami impozáns e téren.

Könyvek, cikkek, oldalak a helyes táplálkozásról... Igazán jót én még nem láttam.

Cukorbeteg rokonnak van könyve, amiben arra biztatják, hogy rengeteg szénhidrátot egyen, az a jó. S ez valami híres könyv meg minden.

Elvesztettem a hitemet az ilyesmikben, inkább kutakodok s figyelek magamra. Lehet azért jó infót szerezni, de tényleg nehéz.


Az viszont evidens, hogy a jó kövérre hízott egyed rohammunkája elég idióta ötlet, én sem értem, hogyan nem értik, hogy inaktív 4000 kcal után nem 0-1300 kcal és/vagy heves edzés kell, hanem jó életmód, kitartás, türelem.

Az emberek nem türelmesek. S a tények nem igazán zavarják őket, ha a fejükbe vesznek valamit. Tisztelet a kivételnek.

2017. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert a testnevelés a testmozgásról szól, ennyire egyszerű :)
2017. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem a testnevelés tárgykörébe tartozik.

Ellenben biológia tanórán - talán 8. osztályban? - szó van az emberi szervezet működéséről, beleértve a tápanyagokat és a helyes táplálkozást és az egészséges életmódot is. Csak ugye "minek tanuljak biológiát? Nem leszek én biológus". Sokan még a legérdekesebbnek tartott "ember szaporodása" című témát is átalusszák - lásd pár kategóriával lejjebb -, akkor mit várunk??

2017. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!