Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mekkora problémát okozhat...

Ez mekkora problémát okozhat egészségügyileg a 21 éves nevelt lányomnak?

Figyelt kérdés
Tehát 21 éves a lány,170-172 centi és 107 kiló.Néhány hete megcsalta a vőlegénye,szakítottak,és azóta elmebeteg diétába kezdett.Kb. 700-900 kalória az amit megeszik,betegesen grammra pontosan méricskél mindent,és egész nap edz.Otthagyta a munkahelyét is emiatt,feléli a pénztartalékát.Én itthonról dolgozok,és látom mit csinál egész nap.Az anyja csak az esti edzéseket látja,de már így is ki van készülve miatta.Nem is tudom mit szólna ha tudná amit én.Reggel edz egy órát ellipszis tréneren,nem túl keményen közepes tempóban.Aztán fél órát ugrálókötelezik,amitől reng az egész ház.Dél körül fél óra felülés guggolás ilyenek,aztán megint fél óra ugrókötél és este 1 óra ellipszis.Folyamatosan ideges,feszült,izzad,minden baja van.Fáj a térde fáj a bokája,folyton álmos,és már párszor láttam hogy fájlalja a mellkasát,mintha szúrna a szíve.A kérdésem az hogy ez mennyire ártalmas ilyen túlsúllyal,és ha nagyon rossz a helyzet,hogyan segíthetnék neki,az anyukája bevonása nélkül?A feleségem így is nagyon stresszes,szeretném ezt valahogy egyedül megoldani.
2017. okt. 18. 22:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Még nagy felesleg nélkül is ártalmas lenne, hiszen brutálisan koplal és túledzi magát. Az, hogy mindent grammra lemér, az teljesen normális kalóriaszámolásnál, ahogy az is rendben van, ha fogyni s edzeni akar. Csak éppen épeszűen kéne csinálnia, nem az egészségét rombolva, türelmetlenül. Ettől csak kikészül, fokozottan bomlik az izma, hiányjelenségek is előállhatnak... Az ugrálás ekkora túlsúllyal bizonyára hamar kikészíti az ízületeit. Nekem 80 kilósan sem volt jó az ugrálás, abba is hagytam hamar.


Az már apróság, de a felülés nem jó a gerincnek, mindenkinek a hasprés ajánlott helyette. A guggolás OK, bár mint minden terhelőbb mozgásformát, azt is túlzásba lehet vinni elég könnyen.


Beszélni kéne vele s meggyőzni, mivel csak ő tud változtatni ezen.

2017. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!