Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy van az hogy1 héttel...

Hogy van az hogy1 héttel ezelőtt meg 68 kft mutatott a mérleg most meg 70et? 2 hete nem eszek este 4-5 után abszolút semmit s most emgis 70et mutat a mérleg hogy van ez?

Figyelt kérdés

2017. okt. 23. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Menstruálsz, szar a diétád, szar a mérleged. Honnan tudjuk? A ciklus azonos részein lévő mérési eredményeket hasonlítsd össze! Már amennyiben nő vagy.
2017. okt. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy téged is elért a fogyási mánia, közben meg a legelemibb biológiai összefüggésekkel sem vagy tisztában.

1. dolog: nem attól fogsz hízni vagy fogyni, hogy mikor kajálsz. Az a báránysült délután 2-kor is ugyanannyi zsírt tartalmaz, mint este 9-kor. A legnagyobb marhaság, hogy ha a fél estét végigszenveded, mert normális vacsora híján a fél napot átéhezed, hogy akkor majd le fogsz fogyni. Aztán csodálkoznak, hogy hát fogyás helyett hízás lett, pedig már délután 3-kor sem esznek... ja, csak másnap reggel bevágnak egy fél sült oldalast, mert már annyira ki vannak éhezve. Zárójeles megjegyzés: minél többet éhezteted a szervezetedet, annál optimálisabban (értsd: annál jobban) próbálja az feldolgozni a bevitt tápanyagot. Ergo azzal segítesz magadon a legtöbbet, ha egész nap, egyenletesen elosztva eszel.

Igazából a képlet piszok egyszerű: ha több az energiabevitel, mint amennyit a szervezeted elhasznál, akkor hízni fogsz. Ha kevesebb, akkor fogyni. Ha én minden este 9-kor megennék egy tál marhasültet, meg desszertnek egy nutellás kenyeret, de mellette napi 30 km-t lefutnék, akkor masszívan fogyni kezdenék. De ha csak salátáznék egész nap, délután 3 után nem is ennék semmit, de mellette a fenekemet is lusta lennék a székből felemelni, akkor garantáltan Lagzi Lajcsivá híznék.

2. tény. Az ember nettó testtömegét nem lehet pontosan megmérni. Az, hogy mit mutat a mérleg, az egy dolog. Abban a nettó tömegeden túl még ott van a teljes gyomor- és béltartalmad. Akár 2-3 kiló is lehet az eltérés mondjuk egy szombat reggel, kakálás és pipilés utáni mérlegelés, meg egy vasárnap esti mérés között. Ezért ajánlott mindig azonos körülmények között mérni. Lehetőség szerint reggel, amikor még nem ettél semmit.


Összegezve: nem ilyen mindenféle SóherNorbis maszlagoknak kéne bedőlni, hanem egészségesen és normálisan kajálni, és mellette aktív életet élni. És persze nem 2 hét alatt kell várni a csodát.

Én 90 kilóról indultam. Most vagyok 78. Mindezt egy év alatt, úgy, hogy egyetlenegyszer nem hagytam ki étkezést csak azért, mert X óra után volt.

2017. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind 2 választ.

2. Mit ettél akkor?

2017. okt. 23. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

2 kiló simán lehet víz is, ez normális ingadozás.


Attól, hogy nem eszel akár délelőtt 10 után, még elhízhatsz,ha előtte túleszed magad. Semmi infót nem ad az, hogy nem eszel 4-5 után. Amúgy módszernek jó lehet (ha nem vagy éhes este és rendesen eszel előtte), sokunknak kiváló ötlet az evési ablak csökkentése. De önmagában ez nem informatív, főleg, hogy nem ismerünk, nem tudjuk, hogy mennyit eszel addig.

2017. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt ajánlom, hogy olyan elosztásban egyél, ahogyan neked jó. Nem kell kényszeresen elosztani az ételt, apró madáradagokkal éhezni kis kalóriakerettel, ha neked a kevesebb, nagyobb étkezés való.

Akinek a sok kis étkezés jó (vagy a sok nagy, mert extrém aktív), csinálja azt. Akinek 3 nagy 2 kis nasival, az azt. Van, aki 12 óránként eszik. S van, aki napi egyszer, de ez inkább egyes férfiaknak jó, bár van kivétel. Erre nincs fix recept. Az egyik ember képes jóllakni 200 kcal zabkásával, a másiknak 1200 kcal kell belőle. Az első lehet, hogy meg se tudná enni a másik ételeinek a negyedét, csak rosszul lenne. A másik viszont dolgozni is alig tudna az első pár falat kis cucca után, éhesen. Nyilván úgy csináld, ahogy neked jó.

2017. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!