Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Veletek is volt...

Mit tegyek? Veletek is volt már hasonló?

Figyelt kérdés

A mai futásomnak 6 km-t terveztem, mert elhatároztam, hogy karácsonyig le fogom futni a 10 km-t. Amikor kezdtem volna futni, épp volt valaki a futógépen, ezért várnom kellett, én meg jó okosan azt gondoltam, addig erősítek. Erre 20 perc után leszáll az illető a futógépről, nekem meg már annyira elegem volt az erősítésből, ami borzalmasan ment, hogy gondoltam, most majd futok. Olyan szinten fáradt voltam már, hogy 1(!!!) km-t tudtam csak futni, ami után majdnem összeestem. :( Aztán ráálltam a mérlegre és másfél kg-mal többet mutatott, mint 3 napja. Tudom, hogy valószínűleg azért, mert edzés előtt ettem és épp meg is van, mégis borzalmasan érzem magam emiatt. Ráadásul ma még sütit is ettem...

Mit tegyek most? Holnap folytassam úgy, ahogy eddig? És a pihenőnapomon is menjek edzeni? Mert ezt nem igazán számítanám annak...


2017. nov. 13. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha menstruálsz és még olyan sporttevékenységet végzel (erősítés), amit amúgy nem szoktál, akkor nem csoda, hogy elfáradtál. Én pl. súlyzós edzéseket csinálok, de a menstruáció alatt, ha fáradt vagyok vagy szarul, akkor inkább egy lazábbat edzek (vagy kihagyom). Ja és igen, NAGYON sokszor előfordult az elmúlt évek során, hogy valamiért nem ment. Erre nem kell ráparázni, ha más nem, akkor átmozgattad magad egy kicsit, a legközelebbi alkalommal jobban fog menni.

A futásnál is sokszor előfordulnak olyan napok, amik valamiért könnyebbek, de vannak valamiért nehezebbek is, ez nagyon sok mindentől függhet (pl. kipihentség, kalóriabevitel vagy éppen a ciklus). Fogyni szeretnél futással? Csak a süti miatt kérdezem. Teljesen felesleges heti 1-nél többször mérni magad, és méginkább 1-2 kilón kiakadni mert nagyon sok mindentől változhat a súlyod, és csak feleslegesen stresszeled magad. Arról nem is beszélve, hogy az izom nehezebb mint a zsír, ergo, ha formásodsz, izmodosz, akkor lehet, hogy stagnál, vagy picit meg is nő a súlyod. Plusz megiszol egy liter vizet, és varázslatos módon máris "hízol" egy kilót. :D Ha követni akarod a súlyodat, annak kb úgy van értelme , ha 4 hét eredményét (vagy többet) figyeled, és nézed, hogy van-e valamilyen konstans változás.

Ha van kedved menni edzeni, menj, ha nem, akkor pihenj a pihenőnapodon.


Amúgy tök jó célkitűzés, és biztosan menni fog a 10 km karácsonyig! Hajrá

2017. nov. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha menstruálunk akkor alap hogy nem méretkezünk. Illetve edzés után sem főleg akkor nem ha másnap izomlázad van. Boritékolható hogy többet mutat a mérleg. És igen folytasd. Nem kell feladni.
2017. nov. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utólag is mindkettőtöknek! Aranyosak vagytok! :)
2017. nov. 19. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!