Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 1x eszek, egész szépen...

Napi 1x eszek, egész szépen fogyok. Jól csinálom, vagy változtatni kéne?

Figyelt kérdés
Naponta egyszer, kb 3 óra körül szoktam egyszer étkezni, nem modom hogy keveset, kellemesen jól lakom, és kibírom másnap eddig. Természetesen az édességeket, üdítőket is száműztem. Sajnos sportolni még egy ideig nem tudok sérülésem miatt, de így eddig nem egészen egy hónap alatt 4 kilót fogytam. Mi a véleményetek erről?

2017. nov. 15. 10:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

8as 6 cmrel alacsonybb lettél?

Nem a legjobb napi 1x enni.De! Én nem tudok 5x enni...egyszerűen nem kívánom reggel-délelőtt az ételt.Leghamarabb 11-12óra mikor eszek pedig 5-6körül kelek.Na meg ha a napi kalóriakeretemet ötfelé osztom, az étkezésenként nagyon kevés mennyiség.Lehet a szervezetemnek nem, de az agyamnak igen.Ami kellőképpen szénhidrát szegény abból nem bírok annyit enni, hogy jól lakjak.Pl.reggel eszek ch csökkentett kenyeret csirkemellsonkával uborkával retekkel.Na most a zöldségből ehetnék sokat, nem megy...a kenyérből ötször annyit is megbírnék enni.Azért 3x megpróbálok enni napinta de inkább csak 2x sikerül.

2017. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%

Sokan nem ismerik az idoszakos bojt mogotti ideologiat es szentul hisznek abban, hogy folyton enni kell. En 16 oras idoszakokban bojtolok, napi ketszer eszem, es nekem nagyon bejott. Tok jol nezek ki es nem kell annyira figyelnem arra, hogy mit eszem egesz nap.


Pontosan, hogy ettol a fajta etkezestol lesz stabil az inzulin szint. Stabilan nulla korul. Es pont akkor tud eletbe lepni a zsiregeto uzemmod, amikor a szervezet nem a cukor verbol valo elraktarozasaval foglalkozik, hanem az energia felszabaditassaval. "Stabil inzulinszinttel" nem lehet fogyni. Az inzulin a zsirt raktarozo hormon. A glukagon a zsirt bonto hormon. Egyutt soha nincsenek jelen.


Napi egy etkezessel azt ered el, hogy par oraval kesobb nem lesz tobbe inzulin a veredben es elkezded a raktarozott energiat hasznalni. Az izmokban raktarozott glikogent es a zsirban raktarozott energiat.


Oszinten, en nem birnam napi egy etkezessel, de ha te birod, akkor hajra. Csak arra figyelj, hogy ne legyen tul keves, ne koplalj, es hogy jo legyen a tapanyag osszetetel, eleg feherje es jo zsir, lassu szenhidrat legyen benne.


Akik meg szentul hisznek a folyonos evesben, javaslom, hogy olvassanak az intermittent fasting elonyeirol.

2017. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

12-es. bakker miért csak most szólsz, hogy napi sokszori étkezéssel nem lehet fogyni? én hülye meg ledobtam így másfél hónap alatt 9 kg-ot.


Tudod, mi lesz, ha napi egyszer eszel? Sokkolod a szervezeted. Szépen elkezdi lebontani a szervezeted az izomzatot is. Aztán amikor abbahagyod ezt az agyament koplalást (mert abba fogod elöbb utóbb), több kalóriát viszel be, mint amit elhasználsz, szépen nekiáll a szervezeted zsírt építeni, hogy felkészüljön a következö sokkra amit nemrég élt át.

Inkább egyél rendszeresen, egészséges ételeket. Olvass bele az "A sárga kapszula" címü könyvbe, hogy tisztábban láss.

2017. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Hasonlót én is csináltam de nem jött be. Nagyon sok lett a savam mert egész nap éheztem utána meg hirtelen ettem. Az a baj ezzel hogy örökké nem csinálhatod. Pl ünnepekkor, szülinapon nem tartható. És nem attól fogysz mert egyszer eszel hanem hogy csökkent a bevitt kalória. Ha ugyanezt a mennyiséget 3 felé vagy 5 vagy száz részre bontod akkor is fogysz. És akkor nem kibírni kell másnapig. Hanem normálisan, nem éhesen jöhet majd a következő étkezés. Tehát a kevesebb mennyiségtől fogysz. Az is vlt ezzel a bajom hogyha ettem akkor utána rögtön kellett wcre mennem.
2017. nov. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
és még egy érv, hogy 3-4-5 alkalomra bontsd szét a napi adagod: Ha egyszer eszel, lelassul az anyagcseréd, mert ha megemésztette azt az egyszeri kaját, nincs mit tennie. Ha többször eszel, felgyorsul és ez is gyorsabb fogyást eredményez. Tehát ugyanannyi kalória bevitelével gyorsabban fogsz fogyni, ha azt nem egyszerre, hanem 4- 5-szörre eszed meg.
2017. nov. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Príma, sokan így csináljuk :) Olvass utána az időszakos böjt egészségre előnyös hatásairól, ha eddig nem tetted :)

A fogyási ütemed is megfelelő, nem is szenvedsz... Ha jó az étkezésed, s majd mozogni is fogsz, egy szava se lehet senkinek.

Persze van, mert az emberek elutasítóak a szokatlanabb táplálkozási szokásokkal szemben. Pedig rengetegen élnek így és tudományosan megnézve sincs semmi ok, hogy gond legyen. Az anyagcseréd nem lassul, az ember olyan állat, amelyik jóval hosszabb böjtöket is lazán bír, nem vagyunk kolibrik vagy cickányok...

2017. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
23%

Illetve azt azért hozzátenném, hogy sok nőnek nem jó az időszakos böjt, valami hormonális okból. De van kivétel, én pl. nő vagyok, de automatikusan időszakosan böjtölök, ez a természetes s a testemnek jóleső. Valahányszor nem így van, enervált vagyok, éhes és rosszabban érzem magam. Sokszor mondják, hogy hallgassunk a testünkre, én azt teszem.


Elég beteg gondolat számomra, hogy szenvedtessem magam napi több evéssel s éhezzem végig a napot, csak mert egyesek szerint azt úgy kell. Úgysem éheznék, hanem sosem fogynék le, kösz, azt sem akarom.


Más kérdés, hogy egész életemben tartani fogom az 1, de maximum 3-5 órás evési ablakomat, mert hedonista vagyok és jót akarok magamnak.


Az ünnepekkel pedig bármilyen étrend és elosztás összefér. Főleg, ha nem ott dekkolunk a rokonnál s esszük minden félórában a sütit, amivel megkínálnak. Nekem nem fáj, ha más azt teszi, de bizonyos céloknál vagy étrendnél igenis meg kell védenünk magunkat és egészségünket, akárhány mázsa sütit is sütöttek nekünk.


Kezdő ketogén diétázók pánikolnak egy oldalon, ahol járok, hogy jaj, ünnepek és muszáj enni a sütiből. Nem, nem muszáj.

Amúgy sok ketózó időszakos böjtölő lesz és viszont, ezek jól mennek egymáshoz.

2017. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!