Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már ne is reménykedjek, hogy...

Már ne is reménykedjek, hogy változni fog?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom, tini korom óta ismerem. Az évek során szépen lassan hatalmasra hízott. Nem 90-100 kilóról beszélek, kb. 120-130 kg lehet a 170 cm körüli magassághoz.

Míg régebben lehetett vele bármerre menni, pár éve nem lehet vele semmilyen aktívabb tevékenységet végezni. Ne gondoljatok nehéz aktivitásra, sima sétát is csak akkor hajlandó bevállalni, ha a végén van jutalom=kajáért elmenni, étterem, cukrászda.

A tavalyi közös bulizósnak szánt nyaralásunkat is ezzel tette lehangolóvá, hogy csak ült a bérelt házban, vagy a kertjében és nasizott telefont bújta, én meg mehettem mindenhová egyedül. Akkor eléggé kiborultam, ő meg megsértődött.

Ha tömegközlekedésen vagyunk szinte rögtön le kell ülnie, idősebb embereknek sem áll fel. Egyre több egészségügyi baja van.

Ő próbált változtatni, kívülről fújja az összes diétás, életmódváltoztatós módszert, szénhidrát tartalmat, ésatöbbi. De aztán visszaesik és maga előtt is titkolja. Szóval én tancsáot sem annyira adhatok neki.

Jár edzőterembe is, mondja is büszkén, ami azt jelenti, hogy havonta csinál két kímélő edzést, aztán jutalomból eszik egy rakás egészségtelen dolgot.

Zöldséget, halat, sőt sokszor húst sem eszik, gyakran eszik cukormentes süteményeket, ő at már egészséges ételnek tituálja.

Sokszor mesél arról, hogy majd szeretne családot, ilyenkor szinte szégyellem magam, mert én 8 évvel fiatalabb vagyok, komoly kapcsolatban, lakásvásárlás előtt, ő meg a közelében sincsen 35 évesen. Barátnőm szerint ő már magában feladta a dolgot és beletörődött ebbe az életmódba.

Igazából a közös társaság is így kezeli már évek óta, mintha rendben lenne ez az egész. A szülei is csak mosolyognak az egészhez. mintha már meg lenne alapozva a jövője és a család szép nő szép gyerekkel ott várná készen pár év múlva vagy nem tudom hogyan fogalmazzak.

Én egyszer-kétszer próbálkoztam felrázni, de csak durva vita lett a vége.


Hosszú lett elnézést, csak minap is volt egy incidens emiatt, őszintén szólva tudom, hogy nem itt lelek megoldásra, kíváncsi vagyok van e másnak is hasonló ismerőse, és történt-e változás, vagy ez marad így. Köszönöm.



2017. nov. 15. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Egy JÓ pszichológus sokat segíthet, mert ennek a hátterében valami lelki probléma áll - ugyanolyan étkezési zavar, mint az anorexia vagy bulémia.
2017. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Járt pszichológushoz, pszichiáterhez, csoportterápiára is tudtommal.
2017. nov. 15. 13:10
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Éppen ezért írtam a jó pszichológust, mert a legtöbb esetben nem sokat ér, mivel csak általánosságban mondogatnak valamit. Ez az, amit írtál, hogy tud rengeteg dolgot a fogyásról, a "motiválásról" - ha elöször sportol, utána jutalomból ehet valamit, ami tilos -, csak ezt pl rosszul alkalmmazza.

Ezért kellene egy olyan terapeuta, aki egyszemélyes foglalkozásokat tart és nemcsak a tüneteket - hízás, kontrollálatlan evés, stb - próbálja rendezni, hanem megkeresi az okát az egésznek. Ugyanis ennek hiányában semmi, de semmi esélye a javulásnak.


NEm tudom, mennyi idöt meg energiát szánnál rá a segítésre, de adott esetben hasznos lehetne, ha rendszeresen járnátok sportolni közösen heti több alkalommal. Az nem gond, ha más-más programot végeztek ott, de gyakrabban kellene neki mennie és rendszeresen mozogni, csak egyedül nem sok motivációja van valószínüleg.


A másik meg, hogy ezek szerint hiába tudja, mi az egészséges étkezés, egyáltalán nem aszerint eszik, hanem összevissza ezt-azt hagy ki, aminek tényleges eredménye nem is lehet.

2017. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ (nem én pontoztam le), ez igaz, jó pszichológus szerintem kevés van, utánanézek fórumokon is, célzottan ebben a témában, aztán ajánlom neki.

Az a baj, hogy mostanában mindig lemondta valamilyen ürüggyel a mozgáshoz köthető programokat. Írtam a vitát, az is ennek kapcsán volt, nem akart közös edzést, mert neki elég amit csinál és őt hagyjam ezzel békén.

2017. nov. 15. 13:32
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Hagyjuk már ezt a pszichológus dumát. Komolyam van itt pár ember akinek teljesen mindegy mi a probléma odafirkantja, hogy menj pszichológushoz mintha az bármire megoldás lenne. Ennél kreatívabb is lehetne valaki meg ha nem tudsz segíteni nem kell válaszolni. Szánalmas mindíg átpöccinteni a problémát a pszichológusra.

A kérdezőnek. Sajnos a húgom is ilyen. Bár ő nem úl egy helyben de.kb. 150kg. És nem tud lefogyni és egyre több egészségügyi baja van. Sajnos nálunk a szüleim rontották el mert nem szóltak és nem vették kézbe az irányítást mikor még kiskorú volt és csak 30kg felesleg volt rajta. Húgomnak rosszul esett így nem hozták fel a témát. Így egyre kövérebb lett. Időnként próbálkozott fogyózni meg orvoshoz is fordult eljitott minusz 15-30 kilóig nagy nehezen de ekkora súlyfeleslegnél még ilyen mértékű súlyvesztés is alig látszik. Én megértem őt mert nincs sikerélménye az étel meg örömet ad így ha eszik meg finomat főz van sikerélménye a fogyókúrában nincs. Én már feladtam mert nincs értelme. Úgy fogadom el amilyen. Szerencsére van férje meg 1 kisfia. Azóta még annyi motivációja sincs a fogyásra, nem lesz hosszúéletű. Ezt ő is tudja.....

Ha nem lenne családja és boldogtalan lenne, az ilyen emberen talán az segít ha valaki elbeszélget vele és nyiltan megmomdja mennyire umdorító amit csinál magával és milyen jövőkép vár rá. De egyedül nem fog neki menni. Kéne valaki aki végig csinálja vele a fogyókúrát. Ami életmód váltás legyen, na kímszenvedés és éhezés. Találjon az úk életmódban örömöt és sikerélményt és meg tudja ezt osztani mással. Egyébként nem fog menni. A család feladta szerintem. Sokan óvják magukat a konfliktustól. Annó nekem is megmomdta apám, hogy ne szóljak bele.

2017. nov. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

ma 13:38-as: annak ellenére, hoyg neked nem tetszik, egy jó pszichológus igenis tud segíteni azon, aki tényleg akarja is, hogy segítsenek rajta.

Persze ha neked fogalmad sincs arról, hogy mit és hogy csinál egy pszichológus, akkor könnyü "kinyilatkoztatást tenni", hogy nem jó ötlet - csak éppen az ilyenek azok, akik miatt rengeteg ember nek meri igénybe venni a szükséges segítséget!

2017. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Még annyi, hogy húgom is folyton magyarázkodik milyen keveset eszik, meg milyen egészségesen táplalkozik....bla bla. Pedig már nem kérjük számon. Én csak azt látom, hogy mindenhol olyan mennyiségeket zabál együltő helyébem ami mekem 2 napi kajám lenne. Ha meglítem jön a duma, hogy csak ilyenkor mert most nyaralunk meg most karácsomy van, vagy az xy születésnapja. Érdekes én akkor sem zabálok annyit. Az anyja is magyarázkodik és megvédi előttem. (Csak féltestvérek vagyunk) ő tudja, hogy csak egyszer eszik naponta és kenyeret nem is bla.bla. sajnos az a legrosszabb, hogy a család is asszisztál az egészhez a jóviszony érdekében. Szerintem a megoldás a szemnesítés akár milyen sértő is. Pl. Húgom anyósa egyszer megmomdta neki, hogy hamar meg fog halni és akkor ő majd magához veszi a gyereket. És addig is milyen ciki a gyereknek, hogy ekkora bálna az anyja csúfolni fogják érte a suliban. Na akkor elkezdett fogyózni még orvosi segítséget is kért. Le is fogyott valamennyit. Aztán a család elkezdte vígasztalgatni, hogy milyen hülye az anyós, meg jaj de csinos vagy és hogy szeretünk.....szépen visszahízott mindent. Az orvos álltal kiadott torba videót meg én csinálom helyette. Ennyi.
2017. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

6. Más problémából adódóan én is jártam már pszichológusnál. 5db-nál is plusz egy pszichiáternél. Semmivel nem lett jobb.

Azt hiszem van elég tapasztalatom a témában. Most erre jön a jó pszichológishoz kell menni válszod. Akinek a nevét és elérhetőségét persze nem adod meg, így csak okoskodás az egész nem segítség.

2017. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

"Akinek a nevét és elérhetőségét persze nem adod meg, így csak okoskodás az egész nem segítség."


Mivel ez nem a reklám helye - ezért sem mondok nevet, másrészt nem biztos, hogy ott élek, ahol a kérdezö ismeröse, illetve nem mindenkinek ugyanaz a jó pszichológus a megfelelö - ez majdnem olyan, mint a párválasztás, hiába valaki papírforma szerint, ha az egyéniségük nem passzol, akkor hiába próbálkoznak, nem lesz belöle eredmény.

2017. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Persze mindenre van valami felesleges válaszod ☺ nevetséges. Akkor mi lenne a megoldás? Menjen az illető egyik pszichológistól a másikig pénzt és időt nem kímélve amíg tényleg megbolondul? Ha nem oldódik meg a gondja és itt kérdezni mer akkor megjelensz fúriaként és letorkolod, hogy nem választott elég jót. Nagyszerű, hogy neked szuper pszichológisod van

Szuper titkos. De ez senkit nem érdekel és senkinek nem segítség.

Kérdező bocsánat az offért.

2017. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!