Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már ne is reménykedjek, hogy...

Már ne is reménykedjek, hogy változni fog?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom, tini korom óta ismerem. Az évek során szépen lassan hatalmasra hízott. Nem 90-100 kilóról beszélek, kb. 120-130 kg lehet a 170 cm körüli magassághoz.

Míg régebben lehetett vele bármerre menni, pár éve nem lehet vele semmilyen aktívabb tevékenységet végezni. Ne gondoljatok nehéz aktivitásra, sima sétát is csak akkor hajlandó bevállalni, ha a végén van jutalom=kajáért elmenni, étterem, cukrászda.

A tavalyi közös bulizósnak szánt nyaralásunkat is ezzel tette lehangolóvá, hogy csak ült a bérelt házban, vagy a kertjében és nasizott telefont bújta, én meg mehettem mindenhová egyedül. Akkor eléggé kiborultam, ő meg megsértődött.

Ha tömegközlekedésen vagyunk szinte rögtön le kell ülnie, idősebb embereknek sem áll fel. Egyre több egészségügyi baja van.

Ő próbált változtatni, kívülről fújja az összes diétás, életmódváltoztatós módszert, szénhidrát tartalmat, ésatöbbi. De aztán visszaesik és maga előtt is titkolja. Szóval én tancsáot sem annyira adhatok neki.

Jár edzőterembe is, mondja is büszkén, ami azt jelenti, hogy havonta csinál két kímélő edzést, aztán jutalomból eszik egy rakás egészségtelen dolgot.

Zöldséget, halat, sőt sokszor húst sem eszik, gyakran eszik cukormentes süteményeket, ő at már egészséges ételnek tituálja.

Sokszor mesél arról, hogy majd szeretne családot, ilyenkor szinte szégyellem magam, mert én 8 évvel fiatalabb vagyok, komoly kapcsolatban, lakásvásárlás előtt, ő meg a közelében sincsen 35 évesen. Barátnőm szerint ő már magában feladta a dolgot és beletörődött ebbe az életmódba.

Igazából a közös társaság is így kezeli már évek óta, mintha rendben lenne ez az egész. A szülei is csak mosolyognak az egészhez. mintha már meg lenne alapozva a jövője és a család szép nő szép gyerekkel ott várná készen pár év múlva vagy nem tudom hogyan fogalmazzak.

Én egyszer-kétszer próbálkoztam felrázni, de csak durva vita lett a vége.


Hosszú lett elnézést, csak minap is volt egy incidens emiatt, őszintén szólva tudom, hogy nem itt lelek megoldásra, kíváncsi vagyok van e másnak is hasonló ismerőse, és történt-e változás, vagy ez marad így. Köszönöm.



2017. nov. 15. 12:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Megint csak tévedés: NEKEM NINCS semmilyen pszichológusom!
2017. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
Én megértem, hogy aggódsz érte, de amíg ő nem kötelezi el magát a változás mellett, te nem tehetsz semmit. Illetve annyit tehetsz, hogy elfogadod őt, kifejezed mindenben az együttérzésedet és NEM vitatkozol vele, nem b..gatod, mert az a legtöbb esetben csak olaj a tűzre. Tisztában van ő is a problémájával, csak jelenleg nem tud vele mit kezdeni - hiába tűnhet kívülről oly egyszerűnek a megoldás, hogy ti. mozogjon és egyen kevesebbet. Ha a barátja vagy, legyél a barátja igazából, és ne csesztesd. Ki szeretne olyan társaságban lenni, ahol állandóan csesztetik? Ha a társasági élete adna neki annyi örömet, mint az evés, akkor már nem kajálna annyit. Miért nem lehet tisztelni egy embert, azért, mert problémája van?
2017. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
11. Pedig rás férne 😁 ajánljak egyet privátban, hogy ne legyen reklám? 😁 12. Az egész családunk pont ezt csinálta húgommal. Most nem tudom hány kg lehet de 150 biztos van. Szerintem ha valaki boldog így és nem csak mondja, hanem tényleg sugárzik róla. Akkor el kell fogadni, hogy ő ezt az életet választotta annak negatívumaival együtt. Viszont ha szenved és segíteni akarsz akkor nem megoldás a passzivitás. Kivéve, ha megkér hogy hagyd békén vele mert kényszeríteni senkit nem lehet. De csak a piszkálódás sem segítség. Őszinteség + végig csinálni vele az átalakulást. Ez rohadt nehéz.
2017. nov. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindkettő válaszolót megértem, mert tényleg elveheti az ember kedvét, ha rossz pszichológusról olvas, de volt ismerősöm, akinek meg más ügyben segített egy jó szakmabeli. Amit írsz testvéredről, nagyon ismerős. Eléggé szomorú ez az egész, főleg a jojózós rész, lefogy aztán vissza. Itt is megy a mentegetőzés, meg előre magyarázkodik holott én ráhagyom az ételes részét.


79% Én nem a túlsúlyos emberek bántását tűztem ki célul. Nem hiszem, hogy pikk pakk megy, sőt most meg fognak kövezni, de nekem olyannak tűnik ez az egész, mint amikor a kemény alkoholistának le kell jönnie a piáról.

"Ha a barátja vagy, legyél a barátja igazából, és ne csesztesd. Ki szeretne olyan társaságban lenni, ahol állandóan csesztetik? Ha a társasági élete adna neki annyi örömet, mint az evés, akkor már nem kajálna annyit." Nem csesztetem állandóan, eleve utálok tanácsot adni nemhiába írtam ki a kérdést. Komolyan rám akarod kenni, hogy miattam eszik? A közös barátaink közül páran már nem is akarják hívni sehová emiatt, mert lehangolónak tartják. Persze ez is ilyen seperjük a problémát a szőnyeg alá üzemmódban. Beszélgetni nagyon jókat tudunk. De nekem már sokszor olyan, mintha egy 80 évessel barátkoznék, korai betegségek, fáradtság, elmúlás érzés. Bár a 84 éves rokonom élénkebb és kimozdulósabb, mint ő.

2017. nov. 15. 16:10
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hallottál-e már a Dagadt Köcsög-ről. Egy erősen túlsúlyos férfi blogja, aki egyszer elszánta magát, elkezdett futni (először csak sétálni), egyre egészségesebben táplálkozni, jelenleg pedig maraton távokat tud futni, és egy egész közösségnek segít a fogyásban. Semmi csodabogyó árusítás vagy hasonló nincs benne, egyszerűen egy közösség, amelyik segít elindulni a fogyás útján. Próbáld meg rávenni, hogy olvassa el az oldalt - a változás ugyanis belülről kell hogy kezdődjön. Ha megvan az elszántság, menni fog a fogyás is (ha nincs az elhízás mögött egészségügyi ok is - erről jut eszembe, ezt már kizártátok? Pajzsmirigy értékeket érdemes volna megnézetni, valamint elvinni egy terheléses vércukormérésre is).
2017. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
Uh, szép szál legény lehet
2017. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Velem történt hasonló.


Év elején a fiam egy sportos izmos focista 17 éves srác volt 75 kilóval a 180 centijéhez. Nekem azonban január elején három hónapra külföldre kellett utaznom munka miatt. Ő ezt az időt egy haverjánál töltötte, ahol azonban ráragadtak a rossz szokások. Már mikor hazajöttem láttam, hogy felszaladt rá pár kiló. Aztán hamar ki is derült miért. Sokkal lustább lett és jóízűen tolta magába az egészségtelenebbnél egészségtelenebb dolgokat.jöttek is a kilók, 80, 85, 90. A kockás hasat felváltotta egy egyre hájasabb pocak ahogy telt az év. Nagyon mérges voltam.egyre kevésbé ment neki a foci is. Sokat veszekedtünk.


Nyilván apjaként nehéz volt megemésztenem ezt a dolgot, pláne hogy én magam is rendszeresen jártam kondiba hogy példát mutassak neki.És még csak nem is értettem miért nem változtat. Úgy tűnt hogy neki teljesen megfelel ez így.


Végül viszont csak átbeszéltük a dolgot és rájöttem hogy ha ő nem akar változtatni akkor én nem tudom ráerőltetni. De nem is kellett, mert annak ellenére hogy meghízott aktív maradt, elment császkálni a haverokkal meg ilyesmi. Nem gubózott be mint a te barátod. Ugyanúgy van önbizalma annak ellenére hogy most 100 kiló felett van, így hogy ráhagytam pedig a kapcsolatunk is sokat javult.


Nem mondom, annak is örülök hogy én is lazíthatok kicsit. Most én is 15 kilóval nehezebb vagyok mint voltam nem rég.


Szóval megváltoztatni nem nagyon fogod tudni, ez inkább belül dől el. Csak nekem itt inkább úgy tűnik hogy nincs meg az az önbizalom és aktivitás amivel még el is lehetne tekinteni a súlyától. És inkább ez a baj. Próbáld szóra bírni, hogy hogy is vannak a dolgok.

2017. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mikor indult ez a hízás dolog? lehet h ott van a kutya elásva. Milyen volt azelőtt, mennyiről indult?
2017. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Van akinek pl. az segít ha.olyan emberrel találkozik aki nála is kövérebb és szembesül annak az egészségügyi és lelki problémáival. Sokan megijednek ilyenkor és észbe kapnak. Talán ezt is meg lehetne próbálni. Hátha. Amugy nagyon rendes tőled, hogy szíveden viseled a sorsát. A többség tényleg inkább elfordul mert az az egyszerűbb.
2017. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

A saját döntése, de ez már lassan életveszélyes lehet, vagy már az is. Magyarország 60%-a elhízott, de valamivel több is lehet. 40 felett már mindenki túlsúlyos vagy elhízott szinte. Valahogy ez itt már hungarikum lesz, úgy mint, hogy mindenki előszeretettel piál. Máshol se sokkal jobb persze, az egész fejlett világot probléma, de ha már relatíve jólétben élünk a szegény országokhoz képest, akkor a kajára költött pénzt elkölthetnénk edzőtermi bérletre is.

Nem szabad kiengedni, elpuhulni szerintem, mert az emberi test nem 20-30 vagy több kiló zsír cipelésére van kitalálva. Tudom, hogy manapság már ez az etalon lassan, de akkor is egészségtelen és nem is esztétikus.

Az ismerősödnek azt kéne realizálni, hogy így is rövid az élet és 50-60 évesen így bizony meghalhat.

Én is voltam elhízott, de engem zavart, hogy lassú vagyok, nem bírok futni, lépcsőzni, stb. És sikerült lefogyni. Lefeleztem a kajám és kész. Még edzeni se kell feltétlen. Főleg akkor gáz ez, ha fiatalon kezdődik, itt írta is az egyik válaszoló a fia példáját. Ilyenkor ha még tovább hízik, akkor még nagyobb gond lesz. És sajnos könnyen folytatódhatnak a negatív tendenciák. Ne engedjétek el magatokat, normálisan, mértékkel kell enni. Ha meg van egy kis túlsúly, akkor meg próbáljatok meg azért mozogni. Ennyit tudok tanácsolni.

2017. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!