Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen típusú fogyókúrák...

Milyen típusú fogyókúrák vannak még?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és 108 kiló...

Fontos azt még tudni rólam hogy rettenetesen lassú az emésztésem és az anyagcserém, persze ezzel nem akarok takarózni, le is írom hogy kb milyen az étrendem:

Reggeli: szalámi, csipsz

Tízórai: patogatott kukorica

Ebéd: brokkolikrémleves, panírozott csirkemellfilé

Uzsonna: pattogatott kukorica

Vacsora: pattogatott kukorica, 2 pár virsli, gabonapehely tejjel.

Nem mindig ennyit eszek, de egy hétem kb 4x, 5x igen...

Na most erre azt szokták mondani, hogy egyél zöldséget, egyél egészségesen, stb.

Igen ám, csak nálam kétféle lehetőség van.

Vagy koplalok (de azt nem bírom ki)

Vagy zabálol, tehát ha már eltervezem hogy egészségesen étkezek abból sem lesz semmi.

Mit tegyek?

Lassú anyagcserére van gyógyszer, ugye?



2017. nov. 20. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Lassú anyagcserén csak a mozgás segít.


Étrended gáz, mennyiségeket nem ismerjük, de lényegében szinte csak műkaját, nasit eszel. Miért eszel csipszet, pattogatott kukoricát, cukros gabonapelyhet, ha fogyni akarsz?

2017. nov. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Neked kell megtalálnod, hogy mi motivál. A felelősséget magadért szintén neked kell vállalnod. Attól még, hogy eddig nem ment, előbb-utóbb sikerülhet. Szerintem próbáld meg fokozatosan.


Első lépésként csak írj fel mindent pontosan, amit megettél. Még nem muszáj változtatni semmit, de persze nem is baj.


Második lépésként próbálj meg több zöldséget, élelmi rostot és fehérjét enni, és több tiszta vizet inni. Próbálj ki recepteket, amik tetszenek. Ha az egyik étkezésnél nem jött össze a terved, ne búslakodj, csak írj fel mindent pontosan. Attól még a nap későbbi részében javíthatsz a helyzeten.


A harmadik lépésben pedig próbáld meg a nasi mennyiségét csökkenteni.


Szerintem így könnyebb, mindig két-három hét után folytasd a következő lépéssel - persze az előzőek megtartása mellett. A felírás az én számomra nagyon nagy segítség, azt mindenképpen ajánlom.

2017. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "nálam csak ez a két lehetőség van", ha ezt magyarázod be magadnak, akkor persze számodra igaz is lesz, de az egy hazugság, hogy nincs választási lehetőséged, és képtelen vagy a változtatásra.

Az a rossz hírem, hogy ebből egyik sem fogja jó irányba mozdítani az életed, és nagyon nagyon fiatal vagy még, most kellene egy másik életmód gyökereit megalapoznod! Ne szenvedd végig ezzel a problémával az egész középiskolát is, hidd el, én megtettem, nem egy jó buli.

Az egyetlen járható út, hogy komolyan változatsz a kajáidon, egy időre rakd le a chipset, gabonapelyhet, pattogatott kukoricát, rántott/panírozott dolgokat. Jóval később mértékkel majd ehetsz, ha normál súlyra fogysz és csak szinten tartasz, de sosem lesz egy egészséges dolog. Egyél sovány húsokat, zöldséget, gyümölcsöt. Hogy kellemetlen lesz e? Ja. Hatásos? Ha ezekből is kevesebbet, mértékkel eszel, akkor igen. Az élet összes problémájára igaz ez: Ha kifogásokat keresel, találsz. Ha megoldásokat, azt is, csak akarni kell. Te melyiket keresed meg?

2017. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiu vagy lány? Magasságod?

Ez azért durva, akárhogy is nézzük.

Hacsak nem kamu.

Először is magadban, fejben kell eldönteni, hogy változtatni akarsz-e vagy sem(kéne, így a holnapod is életveszélyben van).

Aztán írni terveket és amennyire csak lehetséges, ragaszkodni hozzájuk!

De nézz utána neten pontosan hogyan is kell ezt csinálni, illetve menj el orvoshoz a problémáddal, ő pontos tanácsokkal tud majd ellátni.

2017. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem győztél meg. Miért nem lesz semmi az egészséges étkezésből? Még ha ugyanúgy túleszed is magad (bár jó ételekkel nehezebb. sokféle egészséges étkezés képzelhető el, keresd meg azt, ami pompásan laktat és jólesik), akkor is jobban jársz, bár tény, hogy nálad sürgősen fogyás is kell. De nagyon esélyes, hogy jó étrenddel az is összejön.


Nem tudom, mennyit eszel, de így mennyiségek nélkül nem tűnik soknak. Meg tudsz enni egy halom pattogatott kukoricát? Fura ízlésed van.


Tényleg egyél egészségesebben, nem kell úgy, mint más, aki annak tartja az étkezését, sokféleképpen meg lehet közelíteni a dolgot, valamit csak szeretsz a rendes ételekből, de az ízlésünk tud is változni.

Valami kicsike elszántság, kitartás, önfegyelem pedig kell. De ez minimalizálható, ha jó, számodra vonzó étrendre térsz. A jelenleginél nem nehéz jobbat találni.

2017. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bulimic Royalty ***** válasza:
Hánytatás.:) Nekem bevált.:)
2017. dec. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!