Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bunkóság lenne nem felpróbálni...

Bunkóság lenne nem felpróbálni az ajándékba kapott ruhát, ti ezt hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

Nem annyira fogyókúrás probléma, lazán kötődik hozzá.

Barátommal jó pár éve együtt vagyunk. Az édesanyja sajnos olyan típusú nő, aki egyszerűen nem tudott beletörődni, hogy az ember öregszik.

Ismerkedésünkkor teltebb voltam, mint most, azóta fogytam, és szeretnék is, mivel nem érzem így jól magam a bőrömben és nem is hitegetem magam. Azt tudni kell, hogy általános iskolában hirtelen meghíztam, ami tartott gimi végéig, aztán egy nagyon drasztikus baromsággal lefogytam hirtelen több, mint 13 kilót, amit persze utána visszahíztam, még többet is. Nagyot hibáztam, ez van, viszont bennem volt a düh is, a sok csúfolás miatt.

Barátom édesanyjának mániája a ki fogyott, hogyan lehet fogyni téma, bődületes baromságokat tud összehordani, például olyanokkal jön - persze mindig evés közben-hogy ő csak gyümölcsös joghurtot eszik (ami tele van cukorral), meg barna cukrot használ, ami fogyókúrás(!!!!), meg hogy nem eszik semmit mégsem fogy... Aztán ezt elkezdi rám szépen átvetíteni, minden alkalomra ruhát vesz, amit illik felpróbálni, ilyenkor kielemzi, hogy hát ja csak kicsivel vagyok vékonyabb, mint ő, meg hogy vaskos a lábam, hát ő milyen vékony volt ennyi idősen, stb, már belépésnél kérdezi, hogy híztam-e. Egy ideig visszafogta magát, mert nem próbáltam fel a ruhákat előtte, meg ignoráltam az ilyen mondandóját (tisztában vagyok vele, hogy fogynom kell, de engem az ilyen nem motivál, hogy mint valami vágóhídi marhát kielemeznek).

Barátomnak is mondtam már, ő erre értetlenkedett, hogy az édesanyja csak jót akar, meg ennyi öröme legyen.

Nem tudom járt-e valaki hasonló cipőben, de már tudom, hogy megint karácsonyra ruhát kapok, és megint méregetni szeretne majd. Érdekes, mert az én édesanyám kifejezetten vékony, de soha nem cseszegette testvérem barátnőjét ilyenekkel, eszébe sem jutna.

Amúgy én 170 cm/ 72 kg vagyok.

Szerintetek bunkóság lenne nem felpróbálni a ruhát?

Előre is köszönöm!


2017. nov. 30. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán ezt elkezdi rám szépen átvetíteni, minden alkalomra ruhát vesz, amit illik felpróbálni, ilyenkor kielemzi, hogy hát ja csak kicsivel vagyok vékonyabb, mint ő, meg hogy vaskos a lábam, hát ő milyen vékony volt ennyi idősen, stb, már belépésnél kérdezi, hogy híztam-e." - már elnézést, de méretes tuskó a nő, igazi anyóstípus, annak remek, másnak nem. Ezzel igazából megaláz, meg kifiguráz. Fura nekem, hogy a barátod nem áll melléd, de ez a te dolgod...

Én lehet vennék tüntetőleg valami ruhát anyóspajtinak ajándékba, aztán próbálgattatnám vele is... :-D

De amúgy meg simán mondj nem-et, meg kérd ki magadnak a sértegetést.

És én nem tudom, de gondolj bele, hogy hosszabb távon, esetleg majd gyerekkel, családdal tolerálható ez a nőszemély? Pároddal le kellene ülni ezt megbeszélni...de ha ő is az anyja pártját fogja, én nem sok jóra számítanék hosszú távon.

2017. nov. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a környezete/barátom ezt úgy fordítja le magában, hogy megmondja a magáét, szabadszájú, nem is akar rosszat, hát ő ilyen stb. Kicsit egyszerűbb nő, de nem rosszindulatú, csak hát ez van, amit leírtam.

Igazad van, ezeken már én is gondolkoztam, mert gyerekekkel jól bánik, viszont paradox módon cukros cuccokkal kínálja őket mindig aztán jön a xx gyereke mennyire elhízott szöveg. Barátom teljesen más karakter, ő pont az ellentéte, egyszer rászólt, amikor vacsora közben hozta fel a ki mennyit hízott témát.

Azt is szokta csinálni, hogy figyeli, ki mennyit eszik. Ez már szerintem mánia.

Köszi, akkor megint visszatérek a nem próbálomhoz és veszek valami szép ruhát neki karácsonyra. :)

2017. nov. 30. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:

hát igen...fogós kérdés.


Ellentmondani a párod anyjának, pláne úgy, hogy az duruzsol a fiacskája fülébe? ez a cselekedet még az álmoskönyv szerint is merész..


...de..nem kell felpróbálni, majd csak ha úgy lesz kedved... ezt közölni is kellene, az pedig nagyon nehéz cseréptörés nélkül.

Amúgy nem bunkóság, ne próbáld magadnak bebeszélni.

2017. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel neki valami jo, kivagott mini-ruhat xs meretben, es ranctalanito kremet es add az artatlant, mikozben felprobaltatod vele.
2017. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, meglesz. :D
2017. nov. 30. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt bunkóságból csinálja. Egy ilyen dologra azzal tudsz visszavágni hogy veszel neki ránctalanító krémet és kielemzed mennyit öregedett a bőre. Végül is te csak jót akarsz hogy ne legyen olyan ráncos. Na kb ez ugyanaz mint amit ő tesz. Én már az első megjegyzésnél kicsináltam volna. Amúgy nem vagy te kövér hogy így szekàljanak. Azt hittem 130 kilós vagy. De ha annyi is lennél és a fiának jó vagy akkor sincs joga ilyen alaptomos módon beszólongatni. Szóval tudod mit kell karacsonyra neki v
2017. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Venni
2017. nov. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a párod anyukájának is gondjai lehetnek, ha ennyire a fogyás körül járnak egyfolytában a gondolatai. Valószínűleg nincs rendes elfoglaltsága, valami jó kis hobbi, vagy bármi, amibe hasznosan be tudja csatornázni az eneggiáit. Nem "jót akar", simán csak pótcselekszik, rádakaszkodik, szívat téged, és ezt jóságba csomagolja. Plusz hiába a legnagyobb jószándék, ha amúgy megbántasz vele valaki, akkor nem teszel jót. Mármint attól, hogy jószándékból bokán rúgok valakit, nem fog neki kevésbé fájni, még akkor sem, ha megideologizálom.


A barátodnak azt kéne elmagyarázni, hogy hiába, hogy az anyukájáról van szó, és ezért neki nehéz elfogadnia, hogy anyukád nem minden cselekedete megfelelő, figyelembe kéne vennie, hogy ez nem normális és téged zavar. Lehet nem is tudatosan és nem gonoszkodásból csinálja ezt az anyukája, hanem tényleg úgy pótcselekszik, hogy észre sem veszi magát, de ezzel akkor is fel kell hagynia.

2017. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 heni1214 válasza:
Hát elég bunkóság
2017. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kicsináltam volna már ezt az anyóst. Borzalmas lehet, de a párod is egy kretén, h ilyet elnéz...


Vannak érdekes felfogású emberek. Az én anyósom is furt diétázik, de szerintem hízik folyamatosan. Én sosem hozom fel a témát, csak akkor beszélek róla, ha szóba kerül, mert mindig azt panaszkodja, h nem mennek le róla a kilók: de gyümölcsös joghurtokat eszik, este 8-kor kikeveredik a konyhába és bekap 2-3 darab pogácsát vagy valami szénhidrátos kaját lefekvés előtt. Finoman próbáltam rávezetni, h ezeknek az elhagyása után biztosan elkezd majd fogyni. Persze nem próbálja ki, de panaszkodik, h bezzeg nekem milyen jó az alakom, pedig majdnem minden hétvégén eszek 2 szelet lasagne-t és mégsem hízok (azért szinte minden hétvégén lasagne mert nekem az a TOP1 kaja és beletudnék fulladni) :D Ok, csak ő azt elfelejti, h a többi napokban én szigorúan odafigyelek, h miből mennyit eszek és mozgok mellé. Az apósom is már olyan szinten elhízott, h lépni nem tud, csak cammog, szó szerint. Ő is ugyanaz a szindróma: este 9-kor is akár melegszendvics, pogácsa vagy amit talál a hűtőben, aztán kérdezi, h h fogytam le, mi a titka. Amikor meg elmondom, akkor jön az ellenkezés, h ő nem tudja elhagyni a kenyeret... :D

2017. dec. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!