Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek milyenek ezek az...

Szerintetek milyenek ezek az arányok?

Figyelt kérdés
Csípő: 93cm, derék: 65cm, mellbőség: 82cm. 18 éves vagyok, 162cm és 56 kiló. Februárban még közel 70 kiló voltam és azért kérném most a véleményeteket, mert sajnos sosem mértem az arányokat, csak a kilót néztem így sajnos nem tudok viszonyítani. Köszönöm!
2010. jún. 2. 09:57
 1/10 clint ***** válasza:
Ehhez csak gratulálni ha pár hónap alatt leadtál 14 kilót, mindenképp gratula... Általában egy 162 cmes lány 50 kiló körül a legcsinibb, de igyse semmi amit elértél...
2010. jún. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És hogy csináltad?


90-60-90 az ideális (elvileg, mert szerintem kicsit durva...)


Amit még aranyszabályként szoktak emlegetni, h a mell és a csípő kb megegyezzen... ezen még javíthatsz kicsit, de egyébként egész jó :)

2010. jún. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a sablonformához kellene mérni magadat.

Az eredményt a kiindulási értékekhez kell mérni, ami nálad jónak mondható.

Ez nem azt jelenti, hogy ennél már nem lehet jobb, csak azt, hogy jó irányba haladsz.

Legjobb módszer, ha 2 havonta fotózod magad szemből /oldalról/hátulról, mondjuk fürdőruhában. Akkor látszik a változás, ha ezeket a képeket egymás mellé illeszted.


Az arányokról annyit, hogy a mell:csípő arányt próbáld meg a mell irányában növelni.

Én edző vagyok, egyik kliensemnél most lett vége egy 2 hónapos formába hozásnak. Leírom a mostani arányait, de vedd figyelembe, hogy ő izmos lett, nem volt célunk a nagyarányú fogyás.

Magasság: 165. Súly: 61,5 Mell: 89 derék: 68 Csípő: 90 comb: 58.

Az össz- súly 1,5 kg-al csökkent, miközben pl a derék 5 cm.-el lett karcsúbb, a testzsír:izom arány az izom javára változott.

Ez valószínüleg nálad is így van, még ha kisebb mértékben is.

2010. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából semmi különöset nem csináltam, elhagytam a cukrot, kenyeret, tésztafélét. Nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszem. Csak vizet iszom, bár én soha nem is ittam mást. Sajnos valamiért a hústól megundorodtam, szóval nem nagyon eszek, persze tudom, hogy a fehérje miatt szükségem lenne arra is. Tornázom is, majdnem napi szinten. Igazából ennyi a "titok". Nagyon sajnálom, hogy közel 70 kilósan nem mértem arányokat, de hát így jártam. Persze még nem álltam le, olyan 50 kilóig szeretnék lemenni, remélem sikerülni fog.
2010. jún. 2. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:
2010. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 clint ***** válasza:
sztem a kérdező, inkább csinos nőies akar lenni, mint izmos, de el kell ismerni, szép munka amit a klienssel csináltál....
2010. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ö!

Bocsánat! Mindenkin van izom, csak nem mindenkin látszik

:-)

Akinek nagyobb az izomtömege, az könnyebben fogy le zsírból. Hiszen az izomnak van kalóriaigénye, a zsír az csak "ott figyel"

:-)

Ha könnyen és tartósan akar valaki (zsírból) fogyni, akkor legjobb amit tehet, hogy növeli az izomtömegét.

Ha izmot veszít a diéta során, akkor szokott bekövetkezni a törvényszerű visszahízás.

Úgyhogy csak okosan!

2010. jún. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 clint ***** válasza:
nos, én ugy hallottam, hogy fogyni és izomtömeget növelni egyszerre nem lehet... tehát egy nőnek akin van felsleg pl a testépitésben használt szálkásitó diéta, egy jó módszer lenne, nem pedig a női magazinok gyümölcskúráit meg hasonló hülyeségeket kéne követniük...
2010. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez igaz.

Kivétel a kezdőknél, náluk negatív kalóriamérleg mellett is növekszik valamelyest az izomzat, amig a szénhidrátraktárak betöltődnek. Ez 1-2 hónap, utána már elindul a testsúlycsökkenés is.

Ezért van, hogy aki elkezd sportolni, nem fogy kilóban, de a teste "átalakul", az izom:zsír arány az izom javára tolódik el.

Ha valaki nem tud fogyni, annak azt tanácsolom:

táplálkozzon úgy, mint ha diabéteszes lenne!

A cukorbetegek diétája lenne kívánatos minden ember számára.

2010. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 clint ***** válasza:

egyetértek, de sovány hússal..

A cukorbetegek imádják pl a zsiros disznóhúst is...

2010. jún. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!