Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát ehetek egy...

Mennyi kalóriát ehetek egy nap fogyókura alatt?

Figyelt kérdés
(Viszonylag gyors fogyáshoz:))

2017. dec. 15. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1200 és 3000 között valahol, ugyanis a kérdésedből számomra nem derült ki, hogy egy 160 centis 55 kilós kislány vagy, aki egész napa suliban ül, vagy egy 2 méteres 140 kilós férfi aki a kohász üzembe dolgozik, aztán még elmegy gyúrni is a nap végén.
2017. dec. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, ehhez tudnunk kell, a korodat, nemedet, magasságodat, fizikai aktivitásod.


Én pl. 30 évesen 168-as magassághoz, jelentős túlsúlyhoz (92 kg), ülőmunkához, heti 3-4 óra mozgással, nőként, belőttem magamnak az 1200-at, mert kb. ez a minimális kcal, ez alá menni már erősen koplalásnak számít. Jól raktam össze az étrendemet, a menstruációs napokat leszámítva sosem éreztem azt, hogy éheznék. A kcal-on kívül nagyon fontos figyelni a szénhidrát-fehérje-zsír bevitelre is. Kb. két hetente csináltam egy csalónapot, illetve nyaralás, és Karácsony alatt teljesen felfüggesztettem a fogyókúrát, de így is 9 hónap alatt lement 25 kiló. Ettől gyorsabban nem is akartam fogyni, mert szerettem volna -már amennyire ezt ekkora túlsúlynál lehet- elkerülni, hogy a bőröm lógjon. Még van hátra pár kg, de azt majd jövőre letudom. :)

2017. dec. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
55%

Ezt így adatok hiányában nem lehet megmondani. Viszont A napi kalóriaszükséglet -500 kalória biztonságos, stabil fogyást eredményez. Fontos megjegyzés, hogy a napi kalóriaszükségleted a fogyással együtt csökken.


A napi kalóriaszükségletedet internetes kalkulátorok segítségével ki tudod számolni, mint pl ez: [link]


A fogyás alapvetően a kalóriadeficitről szól, amit mérsékelt (de nem túlzottan mérsékelt!!!) evéssel és megnövelt mennyiségű mozgással tudsz előidézni.


Kevesen tudják sajnos, de a cukor és egyéb magas glikémiás indexű ételek nagyon megemelik a vércukorszintet, ezáltal az inzulinszinted is, ami egy zsírraktározó hormon, így a fogyásnak az ellensége.


Ezért kerülni kell ezeket: cukros édességek, üdítők, "reggeli" gabonapelyhek, müzlik, mint pl a győri édes, energiaitalok, cukros joghurtok (igen, még a Danone könnyű és finom is tele van b**szva csomó cukorral) mindennemű alkohol és egyéb, amiben van cukor. Teljes mértékben nehéz kerülni a cukrot, viszont az egy jó irányelv, hogy a napi 25 grammot nem haladod meg. (Már ez a 25 gramm is sok igazából, főleg fogyás idején jobb, ha 0!) Ez körülbelül 7 kockacukor, vagy két és fél db túrórudi, ami igen kevés, ha úgy nézzük.


Cukorfüggőségünknek hála sajnos nagyon nehéz leszokni a cukorról, mivel a kokaintól is erősebb függőséget okozó szer, csak sajnos legális külön hozzáadni az ételekhez... én betiltanám, ha lehetne, de ezért vásárolnak az emberek annyi kaját, meg ezért olyan éhesek. Ha 2-3 hétig kibírod, hogy nem viszel be egy gramm cukrot sem, akkor a szervezeted végül tudomásul veszi, hogy nem cukorra meg szénhidrátokra számítson kizárólag energianyeréshez, hanem a zsírokat is előszeretettel használja. (magas inzulinszint jelenlétében ez ugyanis nincs, vagy csak nagyon mérsékelten van)


Édesítéshez kizárólag erithritet, steviát használjunk, esetleg nyírfacukrot, aminek glikémiás indexe igen alacsony, csupán 7, de előbbi kettőnek 0, úgyhogy értelemszerűen jobbak.

2017. dec. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1000-1200 reális és tartható.
2017. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, ez egyéni. Én különösebb magasság, izomzat és mozgás nélkül viszonylag sok felesleggel (20kg fölött) 2000 kcalt ettem, mert képtelen voltam kevesebbet a legjobb, leglaktatóbb étrenden is, de 1300-zal fogytam volna gyorsan (heti 1 kiló, ez még reális, több inkább csak igazán kövéreknél, ha nem akarunk viszonylag sok izmot veszteni, de amúgyis elég kemény az 1000 kcal deficit is a legtöbbeknek). De akinek lassú az anyagcseréje, az az én adataimmal lehet, hogy hízott volna.


1300 alatt nem bírom ma sem, fizikailag nem működöm ennyivel és kész. Egy normál embernek ez elég tempós fogyást adhat, ha még mozog is valamit. Rengetegen bírják az 1300-1500 kcalt, még 200 kilós férfiak is megjátsszák ezt, ha nem is tudom felfogni, hogyan. Nekik a heti 1 kilónál jóval több fogyás is lehet egészséges és tartható, amíg ilyen nagy a súlyuk.


Még ha kicsi is az alap kalóriaigényed, elég sokat ehetsz, ha naponta lefutsz egy maratont vagy valami más szimpatikus mozgásból végzel elég sokat. Az aktivitás durván megdobja a kalóriaigényt.

2017. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
164cm 67kg
2017. dec. 16. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!