Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell életmódot váltani?

Hogyan kell életmódot váltani?

Figyelt kérdés

Na elmesélem a történetem! Nálunk mindenki egészségtelenül eszik. Mindig is így volt. Nekem ebből elegem lett, 88,5 kg voltam. Így hát nyáron lefogytam 16 kilót. 1200 kcal étrend meg napi 2 óra itthoni torna. Viszont fél évig szó szerint csak tojást, túrót, csirkemellet, zöldséget, halat és barna rizst ettem. Meg zabkása. Ezenkívül semmi mást így hát kiéheztem. Híztam azóta 8 kilót. Annyian mondják hogy ez az életmód váltás mennyire jó nekik meg a közérzetnek... De ez??? Ugyanezeket eszik mint én ettem. Nem unják a csirkemellet? Vagy mi ez az életmód váltás? Szeretném ha végre tartósan fogynék le. Hogyan csináljam? Egyébként komolyan veszem, karácsonyra kértem is egy szobabiciklit telefon helyett. Tudom az étrend a lényeg, de mennyit tekerjek? Napi fél óra vagy heti 4 óra? Egyébként nagyon fáj tőle a fenekem...az ellen mit tegyek? Tegyek rá párnát?

És miket egyek? Más sportra nem gondoltam csak szobabiciklire.

17/l/165/80


2017. dec. 30. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ezeket eszem, de ha valamit nagyon megkívánok, vagy úgy alakul, akkor néha a mennyiség rovasára belekalkulálom inkább az adott kaját. Tudom, tudom, nem a legjobb, de inkább ez, mint hogy pár hét után feladjam és visszahízzam a leadott kilókat, vagy 1 év múlva is ugyanígy csücsüljek búskomoran. Múltkor például elmentünk a barátaimmal egy pizzázóba, és tudni kell, hogy a kedvenc egészségetelen kajám a pizza. Lecsúszott 2 szelet. De tudtam hogy ez lesz, így délelőtt már nem ettem annyit mint szoktam, nagyjából megbecsültem 2 szelet pizza makroit, kalória tartalmát, és estére is már lightosabb kajával zártam a napot. Hát bár nem csúsztam el nagyon a kalória kereten, de mondhatom a makrok hagytak kívánni valót maguk után, kevés volt a fehérje, kelleténél több a zsír és a ch, de pont le..rtam mert nem ezen az 1 napon és pár gramm fehérjén, zsíron fog múlni.

Ha meg már csak majd szinten tartok, akkor elhagyom majd a szigorúbban vett számolgatást, és próbálom majd megtartani az ez és a fogyás előtti rossz mennyiségek között a pont jó aranyutat.

2017. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én jobbára tojást, zöldséget és olajos magvat, plusz zsírokat eszem alapesetben (mást is, de kicsike mennyiségben). Pazar étrend, sosem unnám meg, de azért néha kell más is, olyankor nem is fogom magam vissza túlzottan, nem okoz gondot. Nem várom meg, hogy kiéhezzek és mondjuk 2 napig sült krumplin éljek vagy megegyek 2 tepsi pogácsát egy délután... Az nem esne jól.


A csirkemellet? A csirkét, sőt a húst is pokolian unnám, ezért sem szoktam enni, max. évi párszor (most több évtized minimális húsevés után képes voltam decemberben többször húst enni, de most kelleni fog vagy 10 hónap totál szünet :D). Ezek egyedi dolgok, semmi nincs, amit muszáj enned, persze majdnem minden ételcsoportot azért nem zárhatsz ki, párnak maradnia kell, amik jó étrendet hoznak össze.

Van, aki szereti a csirkét, az egye, aki utálja/unja, az inkább válasszon mást, annyi jó fehérjeforrás van, te is írtál jópárat. Persze az elkészítési módokkal is lehet játszani. A párom néha zsenge házi nyulat vesz, na azt el lehet készíteni rosszul is, jól is az én ízlésem szerint, pedig az alapanyag ugyanaz.

A tojásból pedig rengetegféle étel lehet. Én holnap kaszinótojásként eszem, ma sajtos sült fehérjehabként és rumos kávékrémes piskótatortaként fogyasztottam (mindkettő kiemelkedően jó diétás étel nálam, persze ez elkészítés és diéta kérdése. de a tojás szinte mindenkit jól laktat s a tápanyagtartalma is remek).


Miket szeretsz, mivel laksz jól? Ebből kéne kiindulni s egy remek étrendet összerakni, amit akár egy életen át szívesen eszel (néha kilengésekkel, persze, a többségünk nem olyan aszkéta, hogy szigorú étrendet tartson évtizedekig. de van olyan ember is. van, akit nem érdekel az evés, berakja a szájába az üzemanyagot és kész, annak egészen más, mint neked vagy nekem, természetes, hogy más hozzáállásra van szükségünk).


A szobabiciklihez nem értek, nekem sima van, de kihagyás után azt is szokni kell (pedig azon is van puhább nyeregborító, mi lenne anélkül?). Pedig neked még párnázottnak kell lenned fenékileg, a te számaiddal én még az voltam, most már kényelmetlenebb kemény felületeken ülni.

2017. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hogyan lehet tartósan fogyni?


Ne hagyd abba, miután elérted a kitűzött célodat, állíts fel magadnak újakat.

Annak semmi értelme, hogy lefogysz, majd visszaálsz arra az életmódra, amin elhíztál és csodálkozol miért nem lett tartós. Nekem ezen a kondizás, illetve a futás segített "átlendülni" Nincs jobb érzés, mint amikor elsőnek kinyomod az áhított súly, vagy lefutod a kívánt idő alatt a távot. Ilyesmikre gondolj, amikor új célt akarsz felállítani magadnak.

(90-ről fogytam 67-re, most olyan 71 vagyok, de ami följött az inkább csak izom, már féléve.)


Szerintem inkább napi szinten bicajozz, egy kis rendszert visz a napokba, kisebb eséllyel sumákolod el, bár ez csak személyes tapasztalat.


Vannak kerékpárosoknak nadrágok, amik mintha kilennének párnázva, egy misét talán megérne. Bár a párnás megoldás még mindig fiskálisan jobb megoldás és egyszerűbb. Esetleg vegyél fel egy vastagabb gatyát.


Pedig a futás kipróbálhatnád, sokkal hatékonyabb mint a szobabicikli. (Mondjuk télen elég rossz elkezdeni, azt meg kell hagyni.)

2017. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 83-ról 67 kilóra fogytam spinninggel pár hónap alatt. Sokkal hatékonyabb egy csoportos óra, mintha otthon egymagad tekergetnél. Egyrészt az edző és a többi ember jelenléte is motivál arra, hogy odatedd magad, másrészt ha eljársz egy adott helyre edzeni, akkor sokkal nagyobb valószínűséggel fogod rendesen csinálni, mint az otthon kényelmében, ahol eleve nehezebben veszed rá magad a mozgásra. Egyébként a legfontosabb, hogy találj egy olyan kardio sportot, amit élvezel. Tehát nem azért jársz majd el sportolni, mert muszáj és mert fogyni akarsz, hanem mert imádod és alig várod, hogy csinálhasd. Én megszerettem a spinninget és rendszeresen eljártam heti minimum 3-4x, egyből jött is az eredmény. A legfontosabb dolog a rendszeresség és a kitartás, de ezt csak akkor tudod majd hatékonyan véghezvinni, ha tényleg szereted amit csinálsz, mert ha nem, akkor mindig lesz valami kifogás úgyis, ami miatt kihagyod majd az edzést. Az első spinning órám óta több mint 4 év telt el, azóta elkezdtem futni is, ez a kettő együtt olyan durván hatékony, hogy szinte bármit és bármennyit ehetek, nem hízom semmit (pedig amúgy hízékony vagyok). Szóval nem kell túrón és csirkemellen élned hátralévő életedben, csak találj egy olyan sportot amit szeretsz és beépül az életedbe, részévé válik a napjaidnak, ezáltal megtörténik az életmódváltás. Persze lányként kicsit nehezebb ez az egész, nektek a kajára is jobban oda kell figyelnetek, mert kisebb izomtömeggel rendelkeztek és kevesebb kalóriát égettek, de azért ha eleget kardiózol, jóval kevésbé kell megvonnod magadtól a finom falatokat (sőt, pl futóknak kimondottan szénhidrátdús étkezést érdemes követniük, persze nem cukrot és fehérkenyeret kell kétpofára zabálni, de bizonyos tészták, péksütemények, édességek azért mehetnek).
2017. dec. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!