Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a fogyókúrát...

Hogyan kezdjem el a fogyókúrát? Milyen mozgással?

Figyelt kérdés

21 éves làny vagyok, 162 cm, 68 kg. Kb 8 kg-t szeretnék leadni. Ja, és 1-es tipusú cukorbeteg vagyok(tehát nem az a fajta, ami kordàban tartható ch szegény étellel és sok mozgàssal).


Kérdésem az lenni, milyen étrendet ès mozgàsformàt javasoltok.


Mivel cukorbeteg vagyok, nagyjàból megvan az étrendem, de őszintén bevallom, nem nagyon tartom be. Úgy értem pl a 40 g ch-t nem teljes kiörlésű kenyérből eszem meg, hanem pl kakóscsigából. Tudom hogy rosszul csinálom, ezért is akarok ezen vàltoztatni.

Egy ilyen étrend mennyire lenne jó a fogyàshoz? :

-reggeli 30-40 g ch: teljes kiörlésű kenyérből szendvics/ banán egy bögre tejjel/ zabpehely/ tojás kenyérrel/ virsli kenyérrel

-ebéb 60-70 g ch: kb bármilyen főétel, àlt. rendelni szoktam (interfood), ritkàn főzöm. Husi, krumplival, rizzsel/főzelék/tészta. Szóval bàrmi, csak kevés mennyiség.

-vacsora 40-50 g ch: u.a. mint a reggeli.


A mozgàs màr nehezebb. Van egy kutyàm, vele azért elég sokat sétàlok naponta (másfél órát, 3 részletben elosztva, normàl tempóban sétàlunk).

Plusz melóhely 10 percnyire van,oda is sétàlok minden nap.

A lábamon ez meg is làtszódik, formàsabb, izmosabb mint a testem többi része. Szerintem arányaiban kicsit vékonyabb a testemhez. Mert hàt sajna nagyon hasra és csípőre hízom. Ezért valami olyan torna, edzés kellene ami inkább onnan fogyaszt (tudom, nincs helyi zsírégetés). Valami olyan kellene,amit otthon tudok csinálni. Norbi torna jó lenne? Ha igen, kezdjek egyből azzal? Vagy mondjuk először erősítsek pl. pilatesszel? Mert erőnlétem nincs nagyon, sétàlni simàn sétàlok 3 órát, de két perc futás utàn kifulladok.


Légyszi segítsetek!


2018. jan. 1. 08:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Az étrendbe nem szólok bele, azt orvossal kell egyeztetni, ha valami nem világos. Jól mondod, nincs helyi zsírégetés, ezért nem tudok olyan mozgásformát mondani, ami kifejezetten a hasadról és a csípődről fogyaszt. Ha kalóriaégetés a cél, akkor valami lazábbat kell csinálni, amit hosszabban, akár egy órán át bírsz. A gyaloglás jó. Esetleg próbáld növelni a tempót annyira, hogy még ne köpd ki a tüdődet, de azért dolgozzon a szíved. Ha inkább erősítés a cél, akkor a fitneszt javaslom. Vehetsz DVD-n, de a neten is találsz jónéhányaz, például:

https://www.youtube.com/watch?v=Bv_0QWtqfVY


Arra vigyázz, hogy az étkezésed ne változzon, mert ha pótolod az edzéssel elégetett kalóriát, akkor súly tekintetében ugyanott leszel.

2018. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!