Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hazudnak a kövérebb...

Miért hazudnak a kövérebb emberek arról, hogy mennyit esznek?

Figyelt kérdés
Hali, észrevettem,hogy amíg én normál súlyú nő mesélem a kicsit molettebb ismerőseimnek,hogy mondjuk megettem egy üveg nutellát vagy egy tábla csokit akkor mindig tágra nyílt szemekkel néznek rám,hogy voltam képes ennyit enni egyszerre. Náluk hetekig meg maradnak az ilyen dolgok,ők mértékkel esznek. Meg,hogy ők nem esznek szinte semmit,max 2x egy nap de az is kis adag. Amit legbelül sose hiszek el,mert akkor miért lennének elhízva? Persze mindig azt mondják genetika stb. De most pl egy barátnőm nagyon is lebukott előttem ,tegnap szilvesztereztünk együtt és inudlás előtt evett valami full diétás mini teljes kiőrlésű szendvicset,azt is szép lassan. Majd a vendéglátónál mikor meglátta a sütis tányért,hát ő ette meg az összes sütit,mellette vedelte a cukros üdítőket,chipset,csokit. Gondoltam magamban,na kb így eszik valójában . Csak nem értem miért nem vallja be és miért tagadja. Közben fel is jött témának a diéta és váltig állította,hogy ő soha nem lehet "gebe" stb.. Szóval mi ennek az oka,hogy az ilyen emberek mindig tagadják ,hogy sokat ennének? ÉN simán bevallom normál súlyommal,hogy sokszor megeszek egy zacskó chipset vagy csokit,ők meg csak hülledeznek,hogy jaj ha ők azt ennék gurulnának..
2018. jan. 1. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Juhú, mit fogsz te itt most kapni... 😃

Az okot nem tudom, de én is tapasztaltam, létező jelenség. Még saját családom is csinálja.

2018. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én molett vagyok, pedig átlagosan eszem, de mihelyt visszaveszek a mozgásból, meglátszik. Én simán betolok egy egész pizzát és nem hazudik róla. Amúgy pl ma reggel full másnaposan egész mogyorós nagy milkátt ettem, kb a felét. Ez ritka, de simán bevallom.


Szerintem a kövérebb emberek maguknak sem akarják beismerni, hogy többet esznek vagy rossz időben (pl napközban alig, este pedig sokat). Mint a cigisek, akik szerint nem sok a napi 10-20 szál... ennyi, ne foglalkozz mások étkezésével, senki ne ítélkezzen más felett ilyesmiben

2018. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Amúgy nem ítélkezem felettük egyáltalán,élőben pl nem is bántom soha emiatt barátnőmet se. Csak most kicsit felháborodtam itt magamban,hogy a molett emberek beszólhatnak nekünk meg élőben tagadják aztán titokban meg falnak rendesen..
2018. jan. 1. 17:14
 4/16 anonim ***** válasza:
Az álca erősebb és az önkritika ezért hazudoznak a külvilágnak piti átlátszó módon . Ez egy tünet de ha megfigyeled az élet jelenségeit bizony akad mindenkin mit csiszolni . Vallási fanatikusok , mániákusok , kábszeresek , ringyók , lelki bajosok és mindenki korlátolt önző csaló és trükközik . A fokozata nem mindegy és célja ...
2018. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2 es vagyok... mondjuk van egy husis barátnőm és folyton nagyszemeket meresztett, mint aki valami hihetetéent lát, mikor pl megettünk fejenként egy tábla csokit, hogy ő azt nem bírja ki, majd visszafordult a duplahamburgere felé ✌😀

Ha meg ő szól be neked, nyugodtan mondhatod, hogy hát ő anélkül is gurul. Ezt mondjuk csak akkor, ha nagyon jófej vagy nem akarsz vele beszélni többet 😊😅

2018. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én híztam, nem kólát meg chipset meg csokit ettem, azokat soha nem is kívántam. De egy pohár feissen facsart narancslében, pár szelet sajtban, egy nagyobb maréknyi mogyoróban is simán van annyi kalória, mint egy kisebb szelet csokiban. Az ember azt hiszi, "dehát nem eszek sütit egyáltalán;" és iszik helyette egy nagy pohár narancslét meg egy darab sajtot, és máris betolt 500 kalóriát...
2018. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyen nem téged akar becsapni, hanem saját magát.
2018. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Az emberek képmutatók, továbbá szeretnek mindig mást (a kormányt, a rokonukat, a homonjaikat stb) hibáztatni saját gyengeségeikért. Végül is mennyivel egyszerűbb panaszkodni, mint lemondani az édességről vagy eljárni sportolni.
2018. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Mert szégyellik, te nagyon suta. Persze, hogy te bevallod, mennyit zabálsz, mert neked normális a súlyod, rajtad nem fognak a közelben ülők röhögve végignézni, de a barátnőiden igen.

Neked tényleg tök könnyű lehet, ha sokszor megeszel egy zacskó chipset meg üveg nutellát, és normális a súlyod, mások tényleg képesek 1 hét alatt 2-3-4 kilót hízni, ha ilyeneket esznek. Az pedig már meglátszik.

Nekem is van teltebb barátnőm, de ő bármikor vidáman megírja, hogy épp most tolt be egy egész pizzát. Szóval ne általánosíts, nem mindenki egyforma.

A te molettebb ismerőseid valószínűleg olyan típusok, akik csak akkor lennének vékonyak, ha minden nap munka után sportolnának 2 órát és mellé kőkemény, szigorú diétát tartanának, nulla csokival meg chipssel. Nyilván ezt nem tudják tartani, és emiatt molettek.

De ezt nem fogják hangoztatni, főleg miután TE a képükbe toltad, hogy épp bezabáltál egy üveg nutellát és milyen jó, hogy meg se látszik rajtad. Ezek után mit vársz, hogy majd azt mondják, hogy "ja, de jó neked, én is ettem a hétvégén, azért vagyok ilyen kövér" ???

És az sem biztos, hogy mindegyikük füllent. Bármily hihetetlen, de nem mindenkinek egyforma az anyagcseréje, és amíg te pl. bármit befalhatsz, addig másnak 5 évig tart leadni, amit mondjuk kamaszkorában felszedett.

De miért is frusztrál ez téged ennyire? Komolyan azzal töltötted a szilveszter estét, hogy azt figyelted, hogy a duci barátnőd mennyi sütit meg chipset eszik meg? Utána meg örültél, hogy lebukott előtted? Hát hülye vagy te? :D

2018. jan. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Én pont hogy érdekességként mesélem legelvadultabb étkezéseimet (ami több kalória, mint az átlagember egy napja), semmi értelmét nem látom tagadni.

De tudom, hogy az emberek furák. Nemcsak a kövérek, persze. A tapasztalatok alapján a legtöbb vékony, aki azt hangoztatja, hogy ehet bármennyit, nem hízik, alig eszik.

El tudom képzelni, hogy önmagukat is becsapják, nem direkt hazudnak.

Nekem az a hihetetlen, amikor kövérek le akarnak fogyni, s az orvosuk vagy ki összeíratja, hogy mennyit esznek. Diétás naplót kell vezetniük, mi lehet ebben a nehéz? Én is számoltam az elmúlt évek jelentős részében, mérem, írom, miegymás. Macerás, de sok tévedési lehetőség nincs, ha a saját ételeidet eszed. S állítólag egyesek képesek feleannyit írni, mint amit esznek. Fel nem fogom, hogyan, de furán működhet az agyuk.

2018. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!