Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó alak nyárig? Hogyan?...

Jó alak nyárig? Hogyan? (Többi lent)

Figyelt kérdés
18/L vagyok, 166 cm és 62 kg. Van rajtam felesleg, főleg a csípőmön, fenekemen, combomon. Igazából mindenhol de ott a legtöbb. Nyárig szeretnék jó alakot, lefogyni és izmosodni. Ezt hogyan érhetném el? Hogyan eddzek, mit ajánlotok? Vettem bérletet konditerembe, már voltam is 3x és edzettem, de nagyon úgy érzem, hogy csak úgy edzek és igazából nem tudom, hogy mit és hogy ennek lesz-e haszna. Futni is tudok járni heti 2x, emellett van itthon elliptikus trénerünk és heti 1x szoktam korizni járni a barátnőimmel. Itt van rengeteg lehetőség és fogalmam sincsen, hogy mit csináljak, vagy hogy vágjak bele. Mennyit fussak? Vagy elliptikus trénerezzek? Kondiba hogy járjak, ott mit eddzek? Mennyit? Az evéssel kapcsolatban is vannak gondjaim sajnos... Milyen étrendet folytassak? Számolgassam a kalóriákat? Vagy a makrókat? És méricskéljek le mindent? Vagy csak szimplán iktassam ki a fehér lisztet, cukrot és étolajat? És akkor soha többé nem ehetek csokikat, sütiket, stb? Vagy de és tarthatok csalónapokat? Ha igen akkor milyen gyakran hogyan? Úgy szeretném ezt az egészet csinálni, hogy legyen értelme és most akkora katyvasz ez az egész a fejemben, mert annyi mindent olvastam és fogalmam sincsen, hogy hogyan kéne csinálnom. Nyárra lehet jó alakom? Nagyon kérlek segítsetek és előre is köszönöm a hasznos válaszokat😊

2018. jan. 6. 22:48
 1/4 anonim válasza:
Ha (ahogyan írod) kiiktatod a lisztet, cukrot, már rengeteget tettél a fogyásért. Heti 2-3 alkalommal kocogás, vagy rövidtávfutás. Valamint heti 2 súlyzós edzés, guggolás+valamilyen felsőtest gyakorlat mindenképp.
2018. jan. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ezt lehagytam: makrókat gondolom nem akarod számolni, de ha igen: fehérje 120 g szénhidrát kb. 100 g (ezt csak rizsből, zabpehelyből, stb..)
2018. jan. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogyáshoz a kalóriaszámolás jó. És ha a keretedbe belefér némi édesség, nem kell lemondani róla - ha mindent kiiktatsz, amit szeretsz, hamar feladod. (Nekem bejött az, hogy naponta 100 kal édességet engedtem meg magamnak, de annak nagyon örültem:))

Alakformáláshoz nekem az intervallum edzés vált be a legjobban: bemelegítés után 1-1 perc váltakozással teljes intenzitással és közepes intenzitással mozogj (erre jó akár az elliptikus tréner, akár lépcsőzőgép, akár futás stb.) Mindezt nem kell 20-25 percnél hosszabban, és kétnaponta is elég.

2018. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz😊 Akkor szerintem kalóriákat fogok számolni és igyekszem tartani a makrókat is, de azokat nem olyan maximális pontossággal. Edzés terén pedig kipróbálom azt amit az utolsó írt, mellette meg fogok járni kondiba. Ott milyen gyakotlatokat ajánlotok?
2018. jan. 7. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!