Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le nyárig?...

Hogyan fogyhatnék le nyárig? Fiú 16/F

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a problémám, hogy túlsúlyos vagyok. Most lett elegem a külsőmből, és változtatni szeretnék, mert szerintem nem normális (meg nyílvánvalóan sem az). Mindig is nagyobb darab, sportos alkatú voltam a zsírrétegtől függetlenül. Legfőképp az a bajom, hogy nincs semmi ötletem, hogy mit hogyan csináljak. Szóval étrend és edzésterv kéne. Különböző web oldakat már átnéztem, de semmi külön információt nem találtam. A tömegem 110 kg és 180 cm vagyok. Köszönöm előre is! :( :)

2018. jan. 6. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá különösebb edzésterv, étrend meg pláne nem, csak józan paraszti ész:

- ne egyél annyit mint eddig

- mozogj (kocogj (később fuss) hetente legalább 3-4x 30-45 percet, ha be tudsz iktatni egy kis gyúrást akkor úgy a legjobb)

- ne igyál cukros lónyálakat/alkoholt

- igyál helyette vizet

- minél kevesebb tésztát egyél (kenyér, spagetti stb), a csokit, chipset hanyagold

- egyél sok zöldséget


Nem tudom mennyi rajtad a háj, a normál fogyáshoz semmi misztikumra/táplálékkiegészítőre nincs szükséged.


Ne kínozd magad, mert akkor elmegy tőle a kedved. Szóval ha nagyon kivánod a csokit, akkor egyél belőle, csak tartsd meg a mértéket.

2018. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én se javaslom hogy 18 éves fiúként diétázni kezdj, inkább életmódváltoztatás kell ide.

Valószínűleg sokkal többet eszel mint amennyire a testednek szüksége van, mostantól próbálj meg ne mindig annyit enni amennyi belédfér, hanem annál kevesebbet. Ezt én úgy értem el, hogy vettem ételhordó dobozokat (3db 600ft) és ebédnél a kiszedett kaja adagom kb 1/3-át beleraktam és másnap azt vittem suliba reggelire. Így könnyen szoktam meg a mértektartást.

A cukros üdítők felelősek a leginkább a hízásért, őket és a fehérkenyeret, fehértésztát kerüld. Ajánlom a konditermi edzést, kardiót és súlyzós gyakorlatokat végezz, így fogyással együtt izmot is építesz.

Én ezeket az egyszerű instrukciókat követve adtam le 20 kilót és szedtem fel kb 10 kiló izmot másfél év alatt, így lettem 179/74kg. Sok sikert!

2018. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 18 helyett 16 ahogy írtad, bocsi :)
2018. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Különböző web oldalakat már átnéztem, de semmi külön információt nem találtam." - Akkor vagy rossz helyen keresgélsz vagy "csodaszerre" vágysz:S


A legjobb, ha kalóriaszámolással fogysz. Használd a kalóriabázis.hu-t, ott beállíthatod a napi keretedet (kiszámolja többféle forgatókönyvre, hogy mennyi legyen, és azzal milyen ütemben fogyhatsz) Nem kell túl nagy kalóriadeficit naponta, heti fél kilós fogyás a legoptimálisabb.


Edzettségtől függően mozogni sem árt, bár csak diétával is lehet fogyni. Válassz egy kedvedre való mozgásformát, és kezd neki mondjuk kétnaponta 40-50 percet (ha bírod).

2018. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, én is hasonló helyzetből indultam és bizony több évbe is beletellt mire “megtanultam” hogy is kell “rendesen” fogyni.


Nem fogok hosszan írni, pedig bizony lehetne, csak pár alapvetés.


A testmozgás nagyon fontos dolog a fogyásban, de önmagában a testmozgástól nem fogysz, az a bőrfeszesítésben és az izomépítésben segít.

Testmozgásként, a tökéletes sport az úszás vagy a kerékpározás egy embernek.

A biciklizéstől feszesedhet a combodon a bőr, ha esetleg oda is híztál volna.

Ha nem figyelsz a bőrfeszesítésre, a zsírt eltűntetheted a testedről de lógni fog a bőröd.

Futni nem érdemes, mert túlsúlynál nem tesz jót az izületeknek.

Bár kövérként kellemetlen eljárni egy túlsúlyos testtel az uszodába, de le kell sz++rni, mert ez adja a legjobb és legegészségesebb eredményt a testednek, ezzel szembe kell nézni, akkor is ha nem tetszik.

Utólag már csak az számít majd, sikerült-e “szépen” fogyni, nem pedig, hogy az emberek mit gondoltak az akkori külsődről.


Bár a sport és testmozgás alapvető a fogyásban, mégis a megfelelő táplálkozás a fogyás alapja.

Ehhez nagyon jó alapot adhat a kalóriaszámlálós étrend.

Viszont! Legalább alapjaiban oda kell figyelned arra, milyen táplálékokat viszel be, szóval a helyes arányokra, a megfeleő kalórián túl.

Azaz kerüld a cukrokat és a szénhidrátot és figyelj a megfelelő mennyiségű fehérjére (hal, csirkehús) bevitelére.


Az étkezést kezdetben nem kell túlbonyolítani, egyszerű de könnyen elkészíthető ételekre törekedj. Ellenkező esetben el lehet hasalni itt.

Ha már az alapvetéseket rutinból csinálod, később lehet variálni és okosabban meg érdekesebb is táplálkozni.


Hát szerintem ezek az alapok, nem csak az étkezést, de úgy az egész életmódváltást sem szabad túlbonyolítani, főleg a legelején később aztán jöhetnek a finomhangolások.

Sok sikert és kitartást.

2018. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!