Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Véradás/plazmaadás esetén...

Véradás/plazmaadás esetén hogyan kell módosítani a diétát (ha egyáltalán kell változtatni rajta)?

Figyelt kérdés
Hetente 1-2 alkalommal adok plazmát, sajnos azokon a napokon nem ügyelek annyira az étkezésemre.

2018. jan. 8. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:

én véradáskor kikérdeztem az ott dolgozókat és nagyon nem ajánlják a plazmaadást, hosszabb távon nem tesz jót az egészségednek, max havonta ha annyira akarsz menni.

fehérjét kell enni sovány husokat, zsírmentesen kajálni és sok folyadék, de fenn van a honlapukon.

2018. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1.: Egyébként ez igaz, én egy ideig hetente jártam, aztán észre is vettem magamon, hogy nem tesz jót, nagyon fáradékony vagyok aznap tőle meg szédülök is. Nem vészes, de én is kevesebbszer fogok majd menni.


Kérdező, nézd meg, mit ajánlott enni és mit nem. :) Például a rántotta tök oké a diétában, de plazmaadáshoz tojássárgája nem ajánlott, tehát akkor csak a fehérjéből csináld, stb. :) Meg az olajos magvak sem plazma kompatibilisek.

2018. jan. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

A plazmaadás után adnak csokit, sok helyen szendvicset, vagy több édességet, hogy fogyasszuk el plazmaadás után. Nyilván ez a jutalom és a plazmaadást már nem befolyásolja, de azt mondják, hogy aznap nem árt több energiát bevinni. És ha az embernél már ott van az a csoki, nyílván ahhoz nyúl...

2018. jan. 8. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
1. vok, influenza szezon előtt meg főleg nem kéne járni sztem, ezt mondták a véradónál, mert pont a saját immunsejtjeidet szedik le. én egyelőre gondolkozok, h megéri-e, amikor munkanélküli voltam akkor bevállaltam 3szor, de utána kijött kétszer asszem a herpeszem. szóval utána meg fizethettem a gyógyszert meg szarul is voltam. lehet másnak a szervezete jobban bírja. de én valószínű maradok az évi kétszeri véradásnál, de erre is mondták, h ezt se kéne többször, ki tudja hosszabb távon mit okoznak ezek a véradás-plazmaadások. én volt amikor fiatalabb koromba 4szer voltam egy évben vért adni, nő vok. szóval ja most már max kettő, pasik mehetnek többször is úgy tudom. mindenkinek saját felelősségére ajánlom.
2018. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2. Vagyok, én a csokit meg az összes dolgot amit kapok hazaviszem anyumnak és apumnak. 10 perc sétára lakom a központtól, eszem azt ami otthon van és diétás. :)


Nekem az orvos is mondta, hogy 10 napot minimum várjak két adás között.

2018. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
5.nek, kérdezd meg az orvosodtól, hogy ő maga menne-e 10 naponként, vagy a közvetlen családtagját engedné..nemet fog mondani.. ez egy ilyen kis sunyiság tőlük, te persze menjél és az immunsejtjeidet add el 3 ezerért és lehet 10-15év múlva kapsz egy jó kis betegséget.. nem éri meg.. de nem írom le többször, mindenkinek saját felelőssége.
2018. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alexa890610 válasza:

#6-nak van igaza.

Írom ezt úgy, hogy én magam is szoktam plazmát adni 1-2 hetente.

Én azt vettem észre, hogy már a plazmaferezis végefelé úrrá lesz rajtam a fáradtság és kitart másnap délelőttig is.

Emellett az ekcémám már másnaptól felerősödik.

Néha szédelgek is kicsit.


Ezenkívül úgy néz ki, hogy tetánia alakult ki nálam.

Azt nem mondom hogy a plazmázásnak köszönetem,de kitudja.

Holnap megyek az ideggyógyászatra és elfogom mondani ott, hogy szoktam plazmát adni.

Kíváncsi leszek, hogy mit fog szólni hozzá a szakorvos.

A háziorvosom szerint abba kellene hagynom, mert megbetegíthet.

2018. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

6-os vagyok, köszi aki lepontozott, csak próbálom védeni a Ti egészségeteket.

7-esnek jobbulást kívánok, kérdezz rá mi okozhatta a betegségedet.

2018. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Pont,hogy azokon a napokon figyelni kéne a táplálkozásra, sok fehérjét és folyadékot fogyassz a plazma adás után!

Én is sokkal betegesebb vagyok, mióta plazmát adok és nem olyan jó a közérzetem.

Szerintem havonta,vagy havi 1-2 alkalomnál többet ne menjetek.

3-4 naponta járni nagyon nem éri meg, még az ott dolgozók sem javasolják!

2018. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!