Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt miért nem fogyaszt...

Diéta alatt miért nem fogyaszthatóak az alabi ételek?

Figyelt kérdés

Sertéshús-pl. Karaj

Kolbász

Lecsókolbász

Szalonna

Stb.


Ha elvileg a napi keretbe belefér és a makróba is akkor miért nem ajánlott?

Mert nyilván érthető hogy zsírosabb, de ha belefér akkor miért nem?


2018. jan. 9. 14:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, nem vagyok kibékülve a szövegbevitellel, néha átírja a telefon!
2018. jan. 9. 14:09
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában a magas zsírtartalom miatt mondják. De ha belefér a keretbe, akkor nyugodtan edd! (Más kérdés, hogy ugye nem mértéktelenül:))
2018. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
A karaj pont nem zsíros.
2018. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem sem, még sem ajánlott.


Mént a pacsi nektek, köszönöm!

2018. jan. 9. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Dehogynem fogyaszthatók, ezek mind kiválóak fogyáskor egyes diétákban, de a zsírszalonnával azért óvatosan bánnék kisebb kalóriakeret esetén.


Nincs egyetemes tiltólista, bármit ehetsz a te saját diétádban. Persze van, amit nem érdemes, de a fehérje+zsír a leglaktatóbb kombó, legalábbis általánosan.


A makrókat is te választod meg, ha már itt tartunk (persze a fehérje viszonylag kötött s némi zsír is kell). Nekem nincs konkrét zsírmakróm, ha 130 gramm lesz a nap végén, akkor annyi, ennek sok köze nincs a fogyáshoz.

2018. jan. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A karaj tényleg nem zsíros hús a disznóhúsok közt nézve. Max azoknak a fogyózóknak" van tiltólistájuk, akik nem értik vagy nem akarják érteni a kalória keret, kalória szükséglet, kalória deficit, szénhidrát, fehérje, zsír fogalmaival, és könnyebb nekik egy konkrét listát kerülni, mintsem maguknak kiszámolni, hogy ezekből mértékkel mi fér bele nekik. Más kérdés, hogy azért csirkemellből és rizsből lényegesen több mennyiséget lehet kihozni ugyanannyi kcal számmal, mint egy jó sült lecsókolbászból meg/vagy szalonnából.:D

Én már attól a falra mászok amikor valaki azzal kezdi hogy kidobtam első lépésben a fehérlisztet, kenyeret, krumplit, disznóhúst, cukrot a konyhámból. Oké, hogy lényegesebben kevesebbet kéne belőlük fogyasztani, de szálkásítás/diéta vagy nevezzük aminek akarjuk alatt is ha belefér és nincs más, vagy megkívánom, lecsúszik egy szelet kenyér. Mégsincs semmi bajom. :D az emberek furák, évekig vagy évtizedekig nem tudják mennyi az elég, túlzabálják magukat ilyenekből, aztán úgy tekintenek rá mint a ciánra.

2018. jan. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valami NEM FOGYASZTHATÓ diéta alatt (feltéve, hogy diétán fogyókúrás étrendet értesz)


Az ilyen letiltásokat csak azok találják ki, akiknek fogalmuk sincs a dolgoról!

2018. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%
Lehet fogyasztani diéta alatt ezeket màs kérdés hogy egészség szempontjából kolbász és szalonna kifejezetten kerülendő, ahogy sertés sem ajànlott
2018. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nagyon sok minta diétát néztem, többnyire személyi edzőkét, de mindenhol elkerülendő a sertéshús. Csirkemell és hal. Hosszútávon ezektől falra másznék. Ahova járok edzeni, az az edző is tiltólistára tette a fent felsoroltakat, a miért kérdést kikerülte.

Nem készülök versenyre, nem szálkásítok, csak fogyni akarok.

2018. jan. 9. 22:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy valakinek tiltólistája van, még nem gond. Én több komplett ételcsoportot kizártam (nemcsak a fogyás idejére), s ez remek ötlet volt a részemről (még ha néha ki is lengek :D ritkán szeretem a 100%-os dolgokat).

De ezt én döntöttem el a saját szervezetem működését s a saját ízlésemet ismerve. Általánosan én is a falra mászom attól, amikor gonosznak állítják be a (sovány) disznóhúst is...


Azt nem értem, miért lenne gond, ha egy ételből kevesebbet lehet enni adott kalóriában. Ha jobban laktat belőle egy kevés, mint a másik ételből egy kazal, s a tápanyagokkal sincs gond, akkor fogyáshoz illő ételnek tartom.

A jóllakásom nem súly- vagy térfogatfüggő és szerintem sok más ember is így van vele. Laktam már jól 30 dekával s maradtam éhes másfél kiló étel után.

2018. jan. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!