Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire "rossz", ha puffaszto...

Mennyire "rossz", ha puffasztott rizsszeleteket eszem?

Figyelt kérdés
Le szeretnék már mindenképp fogyni, és elég sok kaját száműztem az étkezéseimből. Viszont ha nagyon akarok még enni valamit, akkor általában ilyen natúr rizsszeleteket eszem. 100 g kb 80 g szénhidrátot tartalmaz, amiből kb 0,5 g a cukor. Igazából ezek alapján nem tudom, hogy most akkor az a maradék (jó sok) szénhidrát mennyire jó vagy nem. Viszont ha meg azt mondjátok, hogy mégis rossz, akkor mit ajánlanátok?
2018. jan. 18. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem rossz, de van, akinek nem előnyös. Neked kell tudnod, belefér-e s főleg mennyi, mert pár gramm nekem is bármikor belefér, csak általában nem vonz.

Szénhidrátbomba, de a legtöbb ember nem eszi nagy mennyiségben, ropogóssága miatt igen szórakoztató tud lenni (pláne ha még ízesítve is van), de mennyivel kevésbé jön belőle a kalória, mint szívem csücskéből, a pörkölt földimogyoróból (ezzel együtt is a mogyoró a sokkal diétásabb nekem, de nem működünk egyformán).


Gondolom, elerve sok szénhidrát van az étrendedben, semmi gond nincs vele, ha ennek egy része rizsből jön. A rizs teljesen korrekt összetett szénhidrát, bár nem annyira lassú, főleg a fehér (puffasztottból barna is van egyébként).

Ha kicsi a szénhidrátkereted, akkor pedig mérlegeld, mennyire fontos s tervezd bele, ha akarod.

2018. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

"ha nagyon akarok még enni valamit"


Ezesetben rágcsálj sárgarépát, karalábét, káposztát nyersen magában vagy egyél gyümölcsöt, olajos magvakat. 100szorta egészségesebbek, mint a rizsszeletek. De ha belefér és neked ez így jó, akkor nincs kérdés.

2018. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"100 g kb 80 g szénhidrátot tartalmaz, amiből kb 0,5 g a cukor. Igazából ezek alapján nem tudom, hogy most akkor az a maradék (jó sok) szénhidrát mennyire jó vagy nem. "

A cukor egyszerű szénhidrát, a maradék meg összetett. Testépítő vagyok, az összetett szénhidrát a tömegnövelő étrendünk szerves része. Az egyszerű cukrokat pedig dobd ki az étrendedből.

Ha fogyni akarsz számold ki a napi kalóriaigényed és legyél kalória mínuszban. Az ételed pedig legyen minőségi. Barátunk az élelmi rost

2018. jan. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem a szénhidrátdús rizsszelet kéne zabálnod, amikor éhes vagy, hanem valami fehérjeforrást, mondjuk egy főtt tojást
2018. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minél kevesebb szénidrátot egyél. a pufirizs nasinak a legorsszab, mert kényegében nem sokkal jobb a csokinál. Egyél zöldséget. a legédesebb zöldségben s töredéke a szénhidrát. Megeszel 2 kígyóuborát és annyo ch-t se vittél be mint egy szelet pufirizzsel
2018. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!