Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan diétázhatok?

Hogyan diétázhatok?

Figyelt kérdés

Hogyan kell kalóriát számolni?Naponta hányszor lehet étkezni és mit szabad enni?Egy 13 éves fiúnak mennyi kalóriát kell bevinnie naponta?



Kb. mennyit kell naponta futnom és azon kívül milyen gyakorlatokat kell végeznem?



2018. jan. 19. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Add meg a magasságodat és a testtömegedet, mert ezek nélkül nem lehet megmondani.
2018. jan. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Súly magasság? Mi a cél?

Naponta minél többször egyél keveset(5-6x). Igyál sok folyadékot(vizet, mentes ásványvizet, cukrozatlan teát, napi 2-3litert).

A kalória számolás első lépése, hogy kiszámolod a napi alapszükségletedet. Ehhez ajánlok egy oldalat a neve kaloriabazis.hu Itt a célodat is be tudod állítani.

A lényeg, hogy ha több kalóriát használsz fel naponta, mint amennyit beviszel, akkor fogyni fogsz. Tehát, ha pl 1900 a kcal szükségleted, akkor ha 1500-at eszel, akkor 400-zal leszel minuszba, így fogyni fogsz. Értelemszerűen, ha 2200-at eszel, akkor hízol. Csak mondtam vmit.

Fontos, hogy diéta alatt ne éhezz. Ha sportolsz, akkor vmivel többet is ehetsz. Egyél minél táplálóbb ételeket, hogy ne éhezzen a szervezeted. Pl ehetsz egy tábla csokit, de ehetsz 200gramm grillezett pulykamellet, 300gramm párolt zöldséggel és 120gramm barna rizst. Mindkettő 600kcal, de melyikkel laksz jobban, melyik az értékesebb.

De ez csak tipp, ha belefér a keretedbe, akkor ehetsz mondjuk 100kcal csokit, többi rendes kaja. Stn.

2018. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Napi 1 és 8 (vagy akármennyi) étkezés között, ez egyéni, 13 évesen azért 2-3 étkezés valószínűleg nem árt, de többel sincs gond, ha te jól tudsz lakni kevéssel is, én nem.


A kalória megint egyéni, kinek 2000, kinek 3000, kinek több... Vannak magas, korukhoz képest izmos és igen aktív 13 évesek is.


Kalóriát úgy kell számolni, hogy minden alapanyagot lemérsz, illetve csomagolt árunál a megadott adatokkal számolsz. S amit megeszel, ha nem az egész, azt is leméred. Egy zöldségleves nekem néha 17 mérés volt, most már általában egyformának tekintem őket, ami az én esetemben nem rossz becslés. Első körben nem számolnék, kivéve, ha olyan egyszerű az étrended, hogy nem macera.


Mit szabad enni? Nincs ilyen. Ajánlatos egy jó, egészséges, tápláló, energiát adó étrendet tartanod, kevés feldolgozott étellel, répa- és nádcukor minimalizálásával, jó fehérjeforrásokkal, zöldséggel, jó zsírokkal... Gabonák is mehetnek, de ha nem laktatnak, akkor azt is érdemes minimalizálni s inkább mást keresni kalóriaforrásnak. Sokféle jó étrend van, de egy sem, ami kivétel nélkül mindenkinek megfelel.

2018. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat 169,5 cm vagyok és 62 kg.
2018. jan. 19. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül 2000 kalóriára van szükséged naponta a súlytartáshoz. Talán kicsivel többre, mert fejlődésben vagy. Ennyi idősen ne ditázz, viszont figyelj oda, hogy a közismerten hízlaló ételeket kerüld el. Ilyenek az édességek, a szénsavas üdítők, a chips és rokonai. Legyenek az étkezéseid adott időben (amúgy napi 4-5 étkezést javaslok), így elkerülöd a nassolásokat, és hogy esetleg unalomból egyél. Egyél kevesebb tésztá és rizst, és több zöldséget (zöldbabot, káposztát, uborkát, sárgarépát)!
2018. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2010kcal a napi alapszükségleted, erre még rájön a sport.

A súlyod pedig normál tartományban van, nincs szükséged fogyásra.

Inkább próbálj egészségesebb ételeket fogyasztani és sportolj.

2018. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!