Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lenne érdemes elkezdene...

Hogyan lenne érdemes elkezdenem a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

24 éves dolgozó férfi vagyok. 185 centi magas vagyok és 107 kiló, illetve magas vérnyomásom van, amire gyógyszert szedek. Szeretnék tenni ellene valamit és elérni először a 100 kiló körüli súlyt.


Nagyon régen nem mozogtam intenzívebben. Szoftverfejlesztőként ülő munkát végzek napi 8 órában, a napi mozgásom napi 4 kilométer sétában és lépcsőzésben kimerül. Viszont teljesen tanácstalan vagyok abban, hogy milyen testmozgást lenne érdemes elkezdenem, ebben szeretnék tőletek tanácsot kérni. A sportok közül legjobban az úszást szeretem. Ami az étkezésemet illeti, reggelire általában szénhidrátot eszem (valamilyen péksüteményt), ebédre általában valamilyen húst, leggyakrabban csirkemellet rizzsel, vagy épp gyros tálat szintén csirkemellből, sült krumpli és sajt nélkül, sok zöldséggel és kevés mártással, illetve rendszeresen fogyasztok gyümölcsöt, főleg esténként, ha megéhezem.


Ti mit javasoltok, hogyan lenne érdemes nekiesnem?


2018. jan. 20. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Először én a helyedben több sétát iktatnék be(ugyanakkora táv sétálva ugyanannyi kalóriaégetés mint futva, csak időben több a séta ugye). A gyümölcs szuper, de inkább reggel és abból se sokat diéta alatt(magas gyümölcscukortartalma miatt) A reggeli péksütét mindenképp cseréld le,teljes kiőrlésű kenyérből készült szendvicsre vagy tojásra vagy akár zabkására! Utána tízóraira magvakat,gyümit javaslok, ebéd csirke pulya (mell) vagy halak, de teljes kiőrlésű tészta,rizs,bulgur stb stb mehet köretnek illetve a sok zöldség(mártás nélkül, olívaolaj és citromlé jó választás) ezekután uzsira eheted akár azt amit ebédre. Vacsira már nem kéne sokat enni, esetleg zöldségek mártogatossal(natúr joghurt fűszerekkel,humusz,paradicsomszósz) vagy nemtudom hogy állsz a fehérjeporokkal, az se rossz választás :) Szerintem eddig az volt a baj, hogy túl keveset ettél(attól is lehet hízni,ha valaki az alapanyagcsere szintje alatt diétázik=elkezd raktározni a szervezet), neked 2400 körüli kalóriát meg kéne enni naponta. Eleinte lehet nem fogsz fogyni mert idő kell(pár hét), hogy a szervezet megszokja, hogy elegendő tápanyagot kap DE utána olvadni fognak a kilók. 10kg fogyásonként érdemes csökkenteni kb 100 kalóriával a napi adagot. Sok sikert!! :)

2018. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámolás(deficitben legyél 500-750-nel) + több séta, bicikli, úszás. Kondiba is járhatsz(elég heti 2-3x, vagy ahogy időd engedi), ahol saját testsúlyos és súlyzós edzést is végezhetsz, de a kardio (futás, úszás, bicikli, tempós gyaloglás) a legfontosabb, a szívednek is jót tesz.
2018. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ekkora testsúllyal én nem javaslom még a futást, nem tesz jót.
2018. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy nap bojt egy nap zaba

Igy csak feleannyi kcal viszel be

2018. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!