Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriabázison elkezdtem...

Kalóriabázison elkezdtem vezetni a fogyásom 17éves vagyok 107kiló és 178cm magas. Hogy ha eszek normális ételeket pl mondjuk Spagettit, paprikás krumplit vagy valami ilyesmit és betartom ezekkel a napi keretem akkor lefogyhatok?

Figyelt kérdés
Ugyanazokat az ételeket akarom enni mint mindig csak mértékkel. Elkezdtem kalóriabázison vezetni a napi keretem. 2700kalória az alap én először 1800ra akarok lemmeni. De nem szeretnék túlzott diétába kezdeni először csak szépen lassacskán lemondani 1-2 dologról(chips,kóla) +mozogni (azzal nincs baj). Csak hogy úgy fogyok-e ha hizlaló+nem hizlaló ételeket eszek ugyan ugy mint eddig csak az 1800-as határon maradok?

2017. jún. 4. 23:08
 1/7 anonim válasza:
68%
Napi egy csoki, de csak azért h ne essen le a vércukor szinted. Inkább zsírosabb kaja legyen, attól bajod nem lesz. Mozogj sokat az a lényeg
2017. jún. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de a spagetti, paprikás krumpli nem épp a legnormálisabb kaja, de egyenlőre megfelel neked az is csak vegyél vissza folyamatosan SZÉPEN LASSAN az adagokból. NE ÉHEZZ! Mindig csökkentsed az adagot, hogy legfeljebb csak kicsit legyél éhes. Egyél sok zöldséget, főleg salátaféléket, az gyorsítja az anyagcserét. Amúgy igen, lehet fogyni sz@r kajákkal is ha visszaveszed az adagokat. A lényeg hogy ahogy írtad csak lassan. Ha éhezteted magad, akkor belassul az anyagcseréd (szóval nem ks fogsz annyira fogyni), és egy idő után garantáltan feladod, és visszatérsz azveredeti szintre.
2017. jún. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze tudom,hogy nem a legnormálisabb kaja csak egy tipp volt a hizlalóbb esetre. Én csak ugy gondoltam egyenlőre,hogy eszek rendesen,de úgy hogy napi 1800kalóriát maximum.
2017. jún. 5. 14:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármit eszel, kalóriadeficitben muszáj fogynod, mert nem tudsz fényből meríteni energiát...


1800 kcal elég durva deficit, persze ha bírod, akkor remek :)


Nincs "hizlaló" étel, max. előnytelen. A kalóriatöbblet hizlal, pont.

2017. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. jún. 5. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha pontosan ki tudod mérni, miből mennyit eszel, akkor szerintem nem probléma. Viszont így kevesebbet ehetsz. Mert egy tál tészta felér szerintem egy kiló brokkolival, a kalóriája biztosan. Mi a baj a zöldségekkel? Én is elcsábulok néha a "házi kosztra" amit a családom főz, ez nem baj, de nem mindennap. Én javaslok nekik olyan kajákat, amiket én nem szeretek, de ők igen, és akkor nincs kísértés. A spagetti... a tészta.. elég sok kalória van egy kis adagban is. Nem mondom, néha lehet, de szerintem sem a legjobb megoldás így.

Én az elején karfiollal helyettesítettem a tésztát, a bolognai szószt arra tettem :DD

A kóla nem valami egészséges, de ha lépésenként akarsz leszokni,akkor vegyél cukormenteset belőle! És amiatt nem kell, hogy bűntudatod legyen.

A chips helyett süthetsz krumplit (vagy édesburgonyát-isteni!!) sütőben, olaj nélkül. Majdnem mindennek van valami egyszerűbb, egészségesebb változata.

2017. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Nincs bajom a zöldségekkel,nem mondom,hogy nem eszem meg mert én szinte mindent megeszek :D
2017. jún. 6. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!