Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 1,5kg fogyás 18héten...

Heti 1,5kg fogyás 18héten keresztül mennyire durva?

Figyelt kérdés

Június 1-jére szeretnék lefogyni(addig pont 18 hét van, ha holnap kezdem). És úgy számoltam, hogy átlag heti másfél kg-nak kell lemennie, hogy elérjem az álomsúlyt. Szerintetek lehetséges?

156cm vagyok, sok kiló és 55 szeretnék lenni(lehet, hogy még ez is sok, de tetszik ez a szám:D).

16/L(nmsokára 17:))


2018. jan. 25. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Kb. 82 kiló vagy tehát? Elég durva. 1 kiló fogyás még belefér, az elején főleg, ha meg tudod oldani (ha odateszed magad, összejöhet, bár van, akinek nemcsak akaraterő kérdése, nem bír napi 1000 kcal deficitet), de több ekkora felesleggel nem reális. 200+ kilós férfiak, ha tudnak keveset enni, fogyhatnak tartósan heti 2 kilót is, olyanról már hallottam, de neked ez nem egészséges és elég nehezen megvalósítható.

Heti 1 kiló is épp elég gyors és nehéz tud lenni, ily fiatalon pedig jobb, ha inkább lassabban fogysz.

2018. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

@ #1 18 hét alatt összesen 27 kilótól akar megszabadulni. 55+27 nem 82


@kérdező: hogy tervezed kivitelezni a fogyást?

2018. jan. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Korház lessz a vége.
2018. jan. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2: 55+27=82, vagy úgy érted, hogy összeadni nem szabad, mert megsértem a személyiségi jogait? Nem hiszem.
2018. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
72%

Sajnos ez bizony durva. Egyáltalán nem javaslom neked, le is írom, hogy miért.


16 évesen még nem fejeződött be teljesen a test érése, még előfordulhat, hogy a magasságod, a mellméreted, a csontszövetek növekednek, erősödnek. Az idegrendszered, a hormonjaid még nem álltak be a felnőtt életmódhoz, javában dolgoznak azon, hogy egészséges felnőtt legyél, aki képes lesz egyszer utódokat a világra hozni.

Ha ebbe a bonyolult rendszerbe most beleavatkozol egy drasztikus fogyókúrával, ezek mind megállnak, felborulnak, (megfelelő tápanyagok hiányában) s több kárt teszel magadnak, mint hasznot. Ezt a kárt életed végéig viselned kell, mert csak most vagy alkalmas arra, hogy kialakulj. Ez a természet rendje, ha akarjuk, ha nem.

Az 55 kilót jól eltaláltad, az bizony ideális lenne számodra. A mostani súlyodhoz viszonyítva kevés időt számoltál, ha tartósan szeretnéd az 55 kilót megtartani, ehhez legalább 35 hét kell.

Ha mindenképpen fogyni szeretnél, csináld ésszerűen, hogy ne okozz kárt. Normál, egészséges étrend mellett (sok gyümölcs, zöldség,) kezdj el sportolni, (futni) kerüld a cukros italokat és édességeket, és egyelőre elégedj meg ennyi fogyással.

Amúgy jól megválasztott edzéstervvel és étrenddel is lehet heti 1 kilót fogyni.

Sok sikert kívánok neked!

2018. jan. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:/
2018. jan. 26. 00:35
 7/7 TXCowboy ***** válasza:
Gyerek korban még nősz és simán lehet, hogy a növekedési hormonod ledarálja a zsírfelesleged. Szóval 22 éves korig én nem fogyóznék semmit (sőt igazából soha sem, csak ha életveszélyes az állapot), inkább sport és normális táplálkozás.
2018. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!