Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kb 1 hónap...

Hogyan tudnék kb 1 hónap alatt 5 kilót fogyni?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 175 centi és 69kg.

Érzem, hogy az utóbbi időben kicsit több zsír rakódott rám a kelleténél.

A futásra és az ugrálókötrletésre gondoltam de annyira nem ertek ehhez. Tudtok valami jó módszert? Illetve az étkezésmre is. Kb 4-5kg.tól szeretnék megszabadulni olyan egy hónapon belül.



2018. jan. 26. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, egy kis odafigyelésre lesz csak szükséged.

1.Hagyd el a fehér lisztes, cukros, zsíros, hízlaló, nehéz ételeket, élelmiszereket. Próbálj egészséges alternatívát találni, de ha ez nem megoldható, akkor kevesebbet egyél csak.

2.Igyál napi 3liter folyadékot, ami víz, tea cukor nélkül, szénsavmentes ásványvíz, semmi esetre sem cukros löttyök.

3.Egyél napi 5-7x(2-3óránként) keveset.

4.Számold ki a napi alap energia szükségletedet, az alapján vonj le vmennyit, amivel el tudod érni egy hónap után a kívánt súlyt(ehhez segítségedre lehet a kalóriabázis), de semmiképp ne csökkentsd túl alacsonyra a napi beviteledet, mert az több szempomtból is káros és hátrány.

5.A napi keretedet minél több hasznos tápanyaggal vidd be(fehérje és zöldség elsősorban, de szükséged lesz gyümölcsre, olajos magvakra, lassú felszívódású, értékes ch-ra is).

6.Sportolj, mozogj mindennap! Sokan azt csinálják, hogy mindennap tornáznak 1 órát este azt jónapot. De sokkal jobb, ha úgy csinálod, hogy egésznap mozgásban vagy, így az anyagcsere is folyamatosan pörög és Te sem punnyadsz el! Ezt úgy értem, hogy pl reggel kezdj egy tempós gyaloglással az iskolába. Gondolom suliba jársz. Ott az órák közti szünetekben mászkálj kicsit, ne csak ülj bent az osztályban, mint általában a diákok. Hazafele is egy tempós gyaloglás, aztán este lehet tornázni, futni menni. Délután ne csak a gép előtt ülj, hanem pl segíts be anyukádnak a házimunkába, takaríts ki, vásárolj be stb, a lényeg, hogy ne csak ücsörögj egész nap, mert ettől lassul be az anyagcseréd, illetve betokosodsz.

Na, hát nagyjából ennyi. Sok sikert, remélem tudtam segíteni.

2018. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne akarj ennyit fogyni, bár ha pár kiló vízből is jó, akkor OK.

Életmódváltást ajánlok, a fogyáshoz pedig kalóriadeficit kell. Bármilyen mozgás segít valamit (kivéve, ha nagyon megéhezel tőle), a futás kifejezetten hatékony s a keringési rendszerednek is jót tesz.

2018. jan. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nxd
2018. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Irhattok meg nyugodtan!

Igyekszem mozogni csak mivel mar gimis vagyok igy eleg sok oram van es mire haza esek nem igen van kedvem kint a hidegben futkoraszni xd de ha ez kell akkor ez kell. Az otthoni torna nem jo szerintetek?

2018. jan. 27. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:

De, az otthoni torna is jó, ilyenkor nem is akárki fut, persze a gyakorlott elszántak igen.

Az otthoni torna előnye az is, hogy ha 10 percet csinálsz, majd félóra múlva megint 10 percet, mert erre van időd, kedved, energiád, az is valami. Kimenni időigényesebb, legalábbis én nem öltözködök 5 perc miatt... A futás jól éget kalóriát, de sok izomcsoportot nem edz meg, pedig az hasznos dolog s otthon megoldható.

2018. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!