Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez normális, hogy ennyit fogytam?

Ez normális, hogy ennyit fogytam?

Figyelt kérdés

5 éve kezdtem el fogamzásgátlót használni, akkor jöttem össze barátommal és költöztem el= elkezdtünk magunkra főzni, így az addigi 61-63 kilómról felment 67-68ra. Addig nagyon kisétkű voltam, gimis koromban elvoltam egy sajtos zsemlén is egész nap. Az még nem is zavart, 177 cm magas vagyok, így el is fért. Kb ezt tartottam is, de aztán 2015 karácsonykor a több hetes zabálás után felszedtem még 6-7 kgt és így lettem 75. Alig akartam hinni a szememnek, amikor a mérlegre álltam, főleg, hogy kb a hasamra ment fel az egész...

Kb fél évvel előttig el is voltam így, aztán hirtelen ledobtam rengeteget. Most vagyok 63 körül, pedig csak annyit tettem, hogy nem eszem olyan sokat. Se mozgás, se mágikus fehérliszt+cukor elhagyás. Persze örülök neki, mert nem éreztem jól magam annyira 75 kilósan, de kicsit fura, hogy mások ezért mennyit küzdenek, nekem meg az "ölembe hullott". Érdemes lenne egy vérképet csináltatnom, vagy reális 3-4 hónap alatt 12 kiló fogyás, mert kevesebbet eszem? Ráadásul ugyanolyan egészségtelenül, cukros üdítők, csipsz, csoki, cukros gyümölcsös joghurt, mogyorós nasik közül valamelyik minden nap játszik. Meg persze főtt étel, de abból is simán lecsúszik egy gáztepsi, jól megpakolt pizza. Ezen nem is áll szándékomban változtatni, szeretek finomakat enni. :)

24/N vagyok egyébként.


2018. jan. 28. 17:38
 1/2 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáteszek, hogy azóta megállt ez a folyamat és a 63at tartom már jó ideje. Utoljára 19 éves koromban voltam ennyi.
2018. jan. 28. 17:42
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Kevesebbet eszel, pont ez a kulcsa, szükséges és elégséges feltétele a fogyásnak - csak éppen sokunknak ez nem megy a régi étrenden és az egészségünk is fontos...


Van, aki könnyen fogy s van, aki nehezen. Bármilyen étrenden képesek emberek fogyni.

Az, hogy a mostani ételed sem kevés, de régen még többet ettél, azt jelzi, hogy az anyagcseréd nem lassú (hacsak nem mozogsz sokat s azért nagy a kalóriaigényed). Ez is rengeteget segít. Nekem könnyű 1500-2000 kcalt enni (ma már. régen ez kibírhatatlanul kevés volt), de alatta nem működöm. Úgyhogy ha mozgok, könnyű fogynom, ha nem, szinte lehetetlen. Sokat számít párszáz kcal, ha az az ember érzékeny pontján átviszi a keretet...

2018. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!