Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mennyi kalória felhasználás...

Ez mennyi kalória felhasználást jelenthet nagyjából?

Figyelt kérdés
Lovardában segítek be minden nap, napi 1 órára szokott kijönni (+ - 5 perc) a meló, amit én csinálok, megállás nélkül vagy épp 20-25 literes vödröket hordok, vagy pedig emelkedőn tolom a furikot (nem üresen ugye :D ), ki is szoktam fulladni, le is izzadok. És mivel most éppen fogyni akarok, és belemerültem a számolgatásokba, persze felmerült bennem a kérdés, hogy ez nagyjából mennyi kalória felhasználást jelenthet? Érdemes vele kalkulálni, vagy hagyjam, mintha nem is lenne? Kalória bázison könnyű fizikai munkához 1 órára 647 kalóriát ír, de ez nem sok..?
2018. jan. 28. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A könnyű fizikai munka nem sok plusz kalória (családi tapasztalat, de amúgyis elég nyilvánvaló, könnyű fizikai munkásoknak nem kell sokezer kcal, mi lenne akkor a nehéz fizikai munkásokkal, 6 ember helyett ennének?), de te munkád azért ennél durvább. Az a 647 nem is hangzik rosszul hozzá, de csak tippelni lehet, mást nem, még ha pontosan tudnád is, hogy mennyit emelsz meg ilyenek, minden ember más kalóriamennyiséget használ vele, sőt, ugyanaz az ember is, ha hirtelen elkezdi, majd megszokja. Ahogy az alap kalóriaégetésedet sem tudod, amíg ki nem tapasztalod (persze utána is könnyen megváltozhat).

Könnyű fizikai munkát nem számolnék, de a 600 az tetszetős tipp, megteszi. Aztán meglátod, mi történik, ha ennek megfelelően eszel.

2018. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nagyon függ attól, hogy most mekkora vagy. Nekem egy óra futás kell ennyi energia felhasználásához, ami azért jóval nagyobb munka, mint lovardában segíteni.
2018. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!