Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mért vagyok nagyon éhes?

Mért vagyok nagyon éhes?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtem diétázni.1200-1500 kalóriát eszem naponta.mellette heti 5x45 perc kardio meg séta.fehérjéből is 2g/test kg kb 40 g zsír és egy kevés szénhidrát.A tegnapi napom így nézett ki:

reggeli-1 szelet pirítós vékonyan megkent vajjal paradicsom 1 bögre tejes kávé cukor nélkül zsírszegény tejből

tízórai-100g túró (zsírszegény)1 db abonettel

ebéd-csirkemell párolt zöldséggel

uzsonna-1 szelet zsírszegény sajt 1 db abonett

vacsora-zabpehely zsírszegény tejjel

Az lenne a kérdésem,hogy ennyi étel mellett miért vagyok mindig farkas éhes?



2018. jan. 28. 06:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

*miért

bocsánat,csak telefonról írtam

2018. jan. 28. 06:04
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mert nagyon kevés a szénhidrát.
2018. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokat edzel és igényli a szervezeted a több kalóriát.

Én is beleestem ebbe az elején heti 6-7-szer edzettem mindennap elégettem 500-700 kalóriát és rettenetes étvágyam lett soha nem voltam jól lakva nos ezzel azt értem el hogy amit leedzettem azt megis ettem ergó ugyan ott voltam mintha nem edzettem volna semmit plusz a közérzetem is rossz volt mert éhes voltam egésznap de hát nem ettem. Amióta lecsökkentettem az edzést heti 3-4 napra sokkal kevesebbet eszek jóval a deficit alatt vagyok és a közérzetem is jó. De ez a saját tapasztalatom.

2018. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi kardió mellé az 1200 kcal nagyon kevés, az 1500-nál kéne meghúzni a minimumot. Bár nem írtad, hány centi/kiló vagy, de általánosságban elmondható, hogy 1200 kalória a legtöbb embernek mozgás mellett nem tartható, mert folyamatosan éhes/szédül stb. Szóval vidd fel 1500-ra, a szénhidráton emelj, mert nagyon kevés (vagy egyél zsírosabban). Illetve ránézésre ez kevés fehérjének tűnik, bár nem írtad, mennyi húst eszel. A zsírszegény tejet meg én hagynám a helyedben, csak cukros víz gyakorlatilag. Illetve kellene enni jó zsírokat is (lenmag/lenmagolaj, olajos magvak, avokádó, chia mag, vagy egyél halat).
2018. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja és az kimaradt, hogy heti 2 kardiót én lecserélték súlyzós edzésre.
2018. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.176 cm és 60 kg vagyok.én is arra gondoltam,hogy emelnem kéne a szénhidrátot kicsivel.meg fogom próbálni,hátha elmúlik ez a szörnyű éhség.
2018. jan. 28. 10:06
 7/15 anonim ***** válasza:

És te hova szeretnél fogyni..?:D

Adatok alapján én inkább levenném a kardiót, mondjuk heti 2x30 percre, és erősítő edzésekkel pótolnám ki a kiesőket, ha plötyinek érzed magad. Formás alakhoz izom kell, ha nincs meg az egyensúly, a brutális sok kardio csak mégjobban leszedi majd rólad ami van is.

2018. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

okes.igazából nem vagyok kövér csak meg szeretnék izmosodni,és ahogy írtad olyan plötyi vagyok.XD

akkor kicserélem a kardiot súlyzósra és emelem picivel a szénhidrátot.hátha beválik.

2018. jan. 28. 10:27
 9/15 anonim ***** válasza:

Kevés a kalória az aktivitásodhoz, én is éhes lennék ennyivel. Csak én a zsírt emelném, mert az laktat, a szénhidráttal csak elszállok, nagyon. De a tipikus, szénhidrátra alapozó energiabevitelnél természetesen a szénhidrátot emeled, az is teljesen jó, a fő, hogy laktató s tápanyagdús ételeket egyél.


Más lehetséges probléma: rossz időzítés és elosztás (van, akinek nagyobb reggeli adja meg a megfelelő alaphangot, másnak a vacsora kritikus, mert lefekvéskor éhezik, ha az kicsi, ilyesmik. nekem az a fő, hogy az ebédem nagy legyen s lehetőleg ne túl korán, mert akkor este túlságosan megéhezhetek).


Még ha az elosztás és a makrók is ideálisak számodra, akkor is lehet, hogy nem megfelelő forrásokat választasz, ezt tapasztaltam.


S van, aki kalóriadeficitben éhezik és szenved, akármit is csinál, de bízom benne, hogy jó étrenddel, megfelelő mozgással a legtöbb emberre ez nem igaz.

Apropó mozgás: én pl. nem bírom a kevés evést, nem működöm vele. Ha fogyni akarok, kvázi kötelező edzenem, de ez OK, mert az amúgyis kell az egészséges élethez és a jó közérzetemhez.

2018. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is súlyzózz inkább, a számaid alapján én inkább tömegelnék már.
2018. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!