Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom milyen fogyókúrás...

Nem tudom milyen fogyókúrás étrendet válasszak, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nézegettem,olvasgattam elég sok verziót és tudom az egészséges életmód a megfelelő de ezt nem mindig tudom betartani(anyagiak miatt meg a napi feladataim miatt sem).Na meg nagyon sűrűn vagyok éhes.Ha nem éhes akkor csak kényszerem van az evésre,mostanában az édes íz után különösen.Nagyon sok feleslegem van.Nyárra szeretnék leadni belőle,látványosan.

Kb. 165cm vagyok és 83kg


2018. jan. 30. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Használd a kalóriabazis.hu oldalt.

Azt eszel amit akarsz csak figyelned kell a napi kalóriabeviteledre, és a megfelelő arányú szénhidrát, zsír, és fehérje beviteledre. Mondjuk nem árt mellette sportolni is.

Én a kalóriabázis segítségével fogytam eddig 22 kilót.

)160 cm magas és 94 kilóról indultam)

N

2018. jan. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egészségkonyha.hu


egész napos étrend.

1200-1400 kalória közt mozog.

10-11 ezer egy hétre.


első héten éhen haltam tőle, de sok vizet ittam így túl éltem a hetet, köv héten már jobb volt, harmadik hétre összeszűkült a gyomrom, mellé tornáztam, hó végére - 6 kg.

nézd meg..

2018. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel a jelenlegi étrendedről nem írtál, ahogy arról sem,hogy mit vagy hajlandó változtatni benne s mit nem, így nehéz.

Mindenki mást tud betartani s kalóriadeficitet elérni, ami,ugye, szükséges feltétele a fogyásnak (elégséges is, de jó étrenddel megvalósíthatóbb és egészségesebb a dolog).


Válts életmódot. Mozogj sokkal többet, ez már egy igen remek lépés, de persze rossz evéssel el lehet rontani.


Nem értem, a napi feladatoknak mi köze az egészséges életmód betartásához. A pénznek sem sok, OK, igazán mély nyomorban nem megy, de ott is van jobb és rosszabb s a legtöbb ember jóval többet költ ételre, mint amit egy egészséges étrendre feltétlenül kell.


Az evéskényszer nem jó, célszerű lenne leszokni róla valahogy, de ez egy komoly téma s nem tudok vele itt mit kezdeni. De lehet, hogy jó étrenden ez is jobb lenne, nálam ez volt, főleg az éhségem csökkent le a szénhidrátcsökkentés után, de pl. az édességvágyam is (így is maradt belőle jó sok, de az önmagában nem baj).


Édes íz... Gondolom, nem állsz azon a szinten, hogy zöldségek megfeleljenek, de mi van a gyümölcsökkel? Pár szem bogyós gyümölcs, opcionálisan zabkásában, hogy ne fél percig tartson...? Néha egy kocka étcsokit is ehetsz, de túl sokszor nem. Gyümölcsös turmix? Néha epret turmixolok a kókusztejembe, nem az a kifejezetten kalóriadús dolog. Nekem a banános-almás sóskaturmix is roppantul bejön...

2018. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan fogyókúrát válassz, ami neked szimpi, vagy megengedheted magadnak, de az is jó, ha magadnak találod meg, mit akarsz ennni, mit nem, nem kell követni valami divat "90 napos kihívásos" hülyeséget.

Kezdd el keresni a szokásos kajáidnak az alacsonyabb kalóriás, vagy egészségesebb verzióját.

Pl.

Kenyér helyett teljes kiőrlésű, vagy teljesen elhagyni, és puffasztott valamiket enni

Zsíros húsok helyett fehér húsok

Tábla csoki helyett egy kocka csoki

Szokásos krumpli-rizs helyett karfiol/karalábé püré vagy zöldség / saláta köret


De ezek csak tippek, te tudod, hogy neked mi jön be.

2018. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Édes íz: én néha fahéjjal és steviával ízesített túrót vagy joghurtot szoktam enni édességnek. Avokádós csokikrémet is tudsz csinálni édesítővel.
2018. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kalóriaszámolás mellett a szénhidrátcsökkentett étrendet ajánlom. Számomra sokkal hatékonyabb, mint önmagában a kalóriaszámolás volt. Használd a kaloriabzis.hu-t.

Én ezeket szoktam enni reggelire / vacsorára: tojás, virsli, felvágottak, túró, sajtok

Ebéd: hús/hal borsóval, salátával, esetleg kis krumplival

Két étkezés között: dió, sajt, felvágott

A pékárukat teljesen elhagytam, de édességet minden nap eszem:), de max. 100 kalóriányit - nem is kinnéd, mennyi minden belefér!

2018. jan. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szvsz valami lelki gond miatt van az evéskényszered, sokszor mutatkozik meg így depresszió, szeretethiány stb. Ha ezzel tudsz kezdni valamit, fogyni is könnyű lesz.
2018. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!