Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van, aki sok ideig tud kórosan...

Van, aki sok ideig tud kórosan sovány lenni úgy, hogy önszántából fogy le, nem betegség révén?

Figyelt kérdés
Vanitt ilyen? Hogy sikerül? Környezetben élők befoyásoló hatása, hogyan hat?

2018. febr. 1. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Hogy SIKERÜL? Miért, a kóros soványság tehetség vagy erény?
2018. febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyik sem, ez egy szimpla választás. 4 anorexiás epizódus és "gyógyulás" után ezt választom. És érdekelne, hogy van, aki tudja hogyan tartsa meg a testét nagyon vékonyan.
2018. febr. 1. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Súlyt tartani akkor fogsz ha ugyanannyit eszel mint amennyit mozogsz
2018. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
46%
Én próbáltam nagyon vékonyan tartani de ez mentális betegség nélkül nem megy , az anorexia nem hobby.
2018. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

"sok ideig" senki nem tud kórosan sovány lenni következmények nélkül.Ha a célod az, hogy hamar tönkretedd a valaha egészséges testedet, bármi áron, akkor lehetséges. Azonban ha szeretnél, boldog, egészséges, sugárzó, életvidám, inspiráló lenni, akkor a soványság semmire nem megoldás. Ismételem: SEMMIRE. Mert ez csak egy test, és attól, hogy a külsőd megváltozik, még nem fog megváltozni a gondolkodásod.


Le lehet fogyni, de nem éri meg, mert 95%-os valószínűséggel az egészet vissza fogod szedni. Ha hosszú távon gondolkozol, a diétázás, koplalás sosem megoldás. Ne dőlj be a diéta-biznisz csapdájának! NEM a testsúlyod dönti el, hogy értékes ember vagy-e vagy sem! Hiszen, mit adna neked a kóros soványság, amit másképp nem tudsz elérni?! Mit vársz tőle, mi fog változni?


Ha már ezen gondolkozol, az a mentális betegségek körébe tartozik, és pontosan így kezdődnek az evészavarok. Ha régen, amikor én feltettem hasonló kérdéseket valaki azt mondta volna, hogy nem éri meg, és inkább azon változtassak, ahogy a világot látom, talán képen röhögtem volna, mára mégis beláttam, hogy ez így van.


Elpazarolhatod az egész életedet arra, hogy elérj valami külső célt, ami még csak nem is tesz boldogabbá, de végül ott fogsz állni soványan, és eszedbe jut, hogy megérte-e? Megérte-e mindent tönkretenni?


A kóros soványság betegségekkel jár, és a kettőt nem tudod különválasztani. Szerinted, ha a tested éhezik és nem kapja meg azt az energiamennyiséget, amire szüksége van, az mennyire egészséges?


Kérlek, keress fel egy pszichológust és dietetikust, ha ezzel küzdesz, mert a kérdésedből ítélve, talán szükséged van rá!

Maradj erős!

2018. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!