Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » KALÓRIAvsSZÉNHIDRÁT Kinek van...

KALÓRIAvsSZÉNHIDRÁT Kinek van igaza? Melyik a mérvadó? Melyik a célravezető?

Figyelt kérdés

Tehát: sok helyről hallom, hogy a kalória számlálása tudja igazán pórázon tartani a fogyást. Kalória deficit-->fogyás, többlet-->hízás.

Na de mások azt mondják, hogy a CH-t kell számolni, a kalóriát nem tudja elégetni az emberi test, mert nem éri el azt a hőmérsékletet, ahol "ég" a kalória.

Tehát melyik az igaz? Melyiket figyeljem, számoljam, hanyagoljam? Ti melyikre szavaztok?



2018. febr. 7. 18:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a ch csökkentés a nyerő. Kétszer fogytam jópár kilót, az elsőnél az Atkins diétával (jó régen volt), akkor csak a ch-t figyeltem, semmi mást, és brutál gyorsan lement 10 kg. A másodiknál 15 kg ment le, ekkor nem számoltam se a ch-t, se a kalóriát, viszont több olyan élelmiszert teljesen elhagytam, amiből addig sok szénhidrát jött (cukor, liszt, rizs, krumpli, tej stb.).
2018. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

ch +fehérje számolás és jó minőségű zsírok ,ez jön együtt a tojással,hússal,kevés lenmagolajat vagy hasonlót még be lehet vinni esetleg . Annak amit itt sokan csinálnak (sajnos) ,hogy megadnak maguknak ,vagy kiszámolják franc se tudja egy kalóriakeretet,aminek a 80%át cukorral töltik ki ,mert úgyis belefér a keretbe,igaz fehérjére meg zöldségre már nem jut semmi értelme .

Természetesen minőségi éhezéssel is lehet fogyni ,csak kérdés egészséges-e,meddig tartható ,és jobban fogod-e érezni magad bármivel .

2018. febr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt tapasztaltam, hogy ha kalóriaszámlálás mellett a ch-t is nézem könnyebben megy a fogyás. 110 a max ch és úgy a legjobb.

Fogytam annak idején sokat az update rendszerrel, ami a ch szabályozáson alapul.

Ez most már kevésnek bizonyult, amihez valószínűleg a koromnak is köze van.

De a kcal számolás+ ch csökkentés a nyerő páros. Tehát nem vs, hanem + :)

2018. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

Mindennek az alapja egyértelműen a kalória deficit.

Ezt legbiztosabban értelemszerűen számolással lehet elérni.

Hiába nézed csak a ch-t, ha mellette töménytelen mennyiségű zsírt eszel pl. Ha ez átlépi a kalóriakeretet hízni fogsz ilyen egyszerű.

Azt meg mindenki döntse el maga,hogy a szénhidrátot mennyire szabályozza.


Az én példám. Mikor elkezdtem az életmódváltást, 100 g szénhidráttal kezdtem. ( ezt kb 2 hónapig tartottam mert annyira szarul éreztem magam) aztán szépen lassan elkezdtem emelni a ch-t a fehérje ellenében és a fogyásom nem ami 100 g ch-nál is volt talán még jobban is megindult. Napi 160 g/nap ch-nál álltam meg és vígan fogytam vele. Összesen 16 kg-ot.( azt azért hozzáteszem,hogy edzettem rendesen)


Ma már csak tartom a súlyom és körülbelül napi 170-180 g ch-t eszek.


28N

168 cm/58 kg

2018. febr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

ja és azt elfelejtettem,hogy az egészben a legviccesebb,hogy állítólag én fehérje típus vagyok :D


Utolsó voltam.

2018. febr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A kalóriadeficit alap, a CH csökkentés javít a diéta hatékonyságán.
2018. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Régi kérdés de vàlaszolok, hàtha valakinek hasznos info lesz.

Èn a szénhidràtszàmolàsra ( figyelésre ) szavazok.


3 hónap alatt

1400-1500 kalóriàval

orvos javasolta160g szénhidràttal

heti 5x 50 perc tornàval

semmit nem fogytam, se súlyban se centikben


1,5 hónap alatt

1800-2000 közti kalóriàval

99g alatti szénhidràttal

heti 3x 50 perc tornàval

5,5 kg mínusz.


Engem a tapasztalataim győztek meg.

2019. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!