Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ne fogyhatnék ha eszek...

Miért ne fogyhatnék ha eszek szendvicset is? Miért zavarja őket ha normálisan eszek?

Figyelt kérdés
Tegnap egy tanulmányi úton voltunk és úgy gondoltam a legkényelmesebb ha viszek magamnak 2 szendvicset meg gyümölcsöket. Még júniusban váltottam életmódot. Nekem mondhatni egyszerű volt mivel zsírt akarok most is veszíteni és egy jobb izomzatot kialakítani. Tehát az edzés végett nem kellett brutális kalória deficitet tartanom. Az egyik táplálkozási alapelvem az, hogy mindig próbálom kerülni a túlzottan feldolgozott élelmiszereket például cukrot, lisztet, pékárukat és még sorolhatnám. Viszont a 80%-20% szabályhoz tartom magam tehát Legfeljebb 20% feldolgozott élelmiszert fogyasztok. (Ebbe nem számolom bele az edzés utáni fehérjémet.) Mikor látták a többiek, hogy szendvicset eszek akkor rögtön kaptam a kérdéseket: "Vége diétádnak?","Már nem eszel egészségesen?" stb.

2018. febr. 8. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert fogalmuk sincs az egészséges táplálkozásról. A nagy többség még mindig azt hiszi, hogy diéta = koplalás.
2018. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük, az emberek ilyenek.

Amíg a szendvics és a gyümölcs szénhidrátja nem veszi el a helyet a fontosabb tápanyagoktól, viszel be fehérjét is, ahogy kell, satöbbi, addig eheted őket, persze. Fogyni pedig minden étrenden lehet, max. nem egészséges.


Hogy kinek az egészséges táplálkozásába fér be mennyi és milyen szendvics, az egyéni. Még én is eszem néha házi pogácsát, pedig alapvetően nem eszem gabonát. De néha jólesik (főleg több év kihagyás után) és nem hinném, hogy észrevehetően ártanék magamnak vele... Jogom van hozzá és mindenki megtarthatja a véleményét magának.


Te is csináld úgy, ahogy te jónak látod (ezt is teszed) és kész. Az embereket nem tudod megváltoztatni, úgyis be fognak szólni, akárhogyan is eszel.

2018. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tévhitben élnek, ha azt hiszik az egészségesen étkező ember nem tolhat le egy szendvicset.

A szervezetnek minden tápanyagra szüksége van. Nyilván nem mindegy miből viszed be, mert kalória és kalória között is van különbség, de egy egészségen étkező, sportoló embernek ez is bele kell, hogy férjen.

2018. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert még rengetegen hisznek benne, hogy X étel hizlaló; tehát, ha azt eszed, akkor mindenképpen hízni fogsz.

Sajnos még nem kevés tévhit él az emberekben, s emiatt sokan bődületes baromságokat is tesznek.

2018. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Azert egy szendvics 80%-a az feldolgozott etel. Szerinted a kenyer, felvagott, sajt, vaj az mi? Max a zoldseg, amit beleraksz, az nem. Sot, a szendvics nagy resze az szendhirat, az nem segit a jobb izomzat kialakitasaban, hanem a feherje.


Nem azt mondom, hogy ne egyel szendvicset alkalom adtan, csak ne mondd azt, hogy 80%-ban nem feldolzgotottat eszel.

2018. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Szerinted 1 nap egy étkezésem van? A szendvicsemben a Baguette és a Philadelphia light volt csak feldolgozott. Ha ennyire érdekel sütöttem magamnak csirkemellet mint általában és azt tettem bele jégsalátával, pritaminpaprikával és uborkával. Látom félre értelmeztél valamit. Nem minden nap szendvicsen tengődök. Nem arra értettem a 80%-20% elvet, hogy egy étkezésen belül tartom. A teljes például egy heti étkezésemben vannak ezek az arányok. Legjobb tudomásom és tapasztalatom szerint nem csak pusztán fehérje kell egy fejlettebb izomzat eléréséhez.
2018. febr. 8. 21:18
 7/7 anonim ***** válasza:

a legtöbb ember ha meghallja a diéta szót saláta meg csirke jut róla eszébe. Rosszabb esetben 90 napos , káposztaleves ..

Meg ebben a jelenségben az is benne van szerintem,hogy ők lusták tunyák,és szeretnének kárörvendeni,hogy "na látod,én megmondtam hogy nem bírod sokáig" stb . Ahhoz már agy kell ,hogy rájöjjenek egy élet nem 90 napból vagy egy hétből áll,és ha mértékkel eszel egész évben,mindenfélét akkor egészséges maradsz . És azért zavarja őket mert irigyek és téged is visszakarnak húzni a saját szintjükre .

De igazából,az egy jó jel ha szúrja az emberek szemét amit csinálsz és irigyek .

2018. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!