Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek sikerült lefogyni,...

Akinek sikerült lefogyni, milyen tippjeitek vannak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és picit meghíztam... Ami azt jelenti, higy viszonylag gyorsan mehetne a fogyás, de nem tudom, mikre kéne a leginkabb odafigyelnem. Aki esetleg tud segiteni írjon :)

2018. febr. 19. 21:16
 1/8 anonim válasza:
90%
Ez az egy mondat sokat segít!! -> Felét enni dupláját mozogni. Én ezt a mondatot követve fogytam le.
2018. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Életmódváltás, ez az alap. Jó étrend, nem túl nagy kalóriadeficit, mozgás.
2018. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhagytam az üditőitalokat, helyette sima vizet vagy gyömbérteát (cukor nélkül) iszom. Kerülöm a szénhidrátokat (kenyér, tészta, rizs, krumpli, sütemények, stb..) Sok salátát eszem (fejes saláta, uborka, paradicsom, retek, paprika) majonézzel, sok húst eszem (csirke, sertés, marha, hal). Kolbászt, szalonnát vöröshagymával. 20 kg. lement.
2018. febr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok lemondani a diétás colámról, így azt napi szinten iszom (igen, cola függő vagyok)

Halat, lazacot, marhát, és csirkét eszem szinte mindig jázmin rizzsel. Zöldségek, saláták is mindig vannak.

Én voltaképpen csak a kenyeret száműztem, és a cukrot.

Ha néha kívánom akkor eszek csokit, kekszet, de tényleg csak kis adagot. Így mindent eszek, csak keveset. Figyelem a napi kalóriakeretemet, a makrókat. 4 hónap alatt 19 kilót fogytam le. Nekem így volt jó, mert nem kellett voltaképpen a jó kajákról lemondanom.

2018. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, a tojás is nagyon jó, mindenféle formában (tükörtojás, lágytojás, tojásrántotta, szalonnás omlett)
2018. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elhagytam a pékárukat, cukrokat, zsíros ételeket, gyorskajákat. Helyette sok zöldség(nyersen, párolva, levesnek tészta nélkül bárhogy), sovány fehérje(csirkehús, pulykahús, halhús, tojásfehérje, zsírszegény túró, cottage cheese, ritkán light sajt), gyümölcs(napi maximum megadott kcal értékben, mert a gyümölcscukor is cukor), olajos magvak(szintén csak kevés, mert szükség van rá, de magas a kalória tartalma). Gyömbéres-citromos víz, zöldtea, házilag készített rostos gyümölcslé és szénsavmentes ásványvíz, összesen napi folyadék bevitel 3-4liter. Napi 6x ettem kis adagokat. 1000-1200kcalt ettem, attól függően, hogy mennyit mozogtam aznap(mozgás nélkül 900kcal lett volna a keret).

Emellé heti 6 nap kardióztam 20-50perceket alkalmanként(eleinte csak 20, ezt növeltem folyamatosan 5 percekkel). Egyiknap szobabiciklivel spinning, másiknap intervallumos futás. Illetve videóra otthon tornáztam napi 20perc Rubint Réka, heti 4x20percet csináltam keményen. Azért kezdőként meglett a hatása. Később 4x40percet csináltam(2xfelsőtest+has, 2xcomb+fenék). Fél év alatt fogytam 24kg-ot(79-ről 55-re, 168cm-hez), de izmosodtam is.

2018. febr. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó dolgot mondtak előttem, én csak annyival egészíteném ki, hogy nekem nagyon sokat segített a cronometer.com nevű oldal, ahol fel lehet vinni, hogy mit ettél aznap, és mutatja, hogy hány kalória, milyen tápanyagokat tartalmazott, miből van hiány, stb.


Amikor láttam, hogy mit tesz az értékekkel pl. egy desszert, és hogy milyen sok mozgás kell, hogy azt az egy nyamvadt sütit lesportoljam, akkor kétszer is meggondoltam, hogy félrekajáljak-e.

Szóval ilyen pszichológiai hatása van.

2018. febr. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Reggeli szenyák helyett zabkására és gabonapehelyre váltottam. A pékségeket nagy ívben kerülöm, tízórai korpovit keksz, pufi, sajt szokott lenni. Ebédnél a bundázott vagy túl zsíros húsokat kerülöm, fehérhúsokat eszek általában, köretnél pedig teljesen elhagytam a krumpli/rizs féléket, helyette mindig saláta köret van. Vacsoránál együtt eszünk a családdal, és még ha olyan kaja is van, akkor is magamnak másképp csinálom, hogy beleférjen a kalória keretbe. Pl. krumplipüré helyett karfiolpüré. Tojásos tészta helyett durum tészta. Úgyis én főzök, nem gond, hogy többfélét kell készítenem. :)

Nasi valamennyi maradt, de már koránt sem annyi, mint régen. Pl. nem eszek meg egy egész zacskó sós perecet, hanem csak egy fél marékkal ehetek, csokiból egy kocka a limit stb.

Ami a legjobb, hogy nem is nehéz betartani ezt az étkezést, mellette nem éhezek, és mégis lement már majdnem 6 kiló. Ami tök jó, mert amúgy -8 volt a cél, már majdnem ott vagyok.

2018. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!