Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Betartom a kalóriákat mégis...

Betartom a kalóriákat mégis van, hogy úgy érzem híztam. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy 4 hónapja életmódot váltottam és 61kg-ról lefogytam 52kg-ra. Még van pár kiló feleslegem, vagy legalábbis van rajtam zsír. Heti 4x-5x 7km-t futok és 1300-1500 kalória közt étkezem, betartom a szénhidrátbevitelt, a zsírt és a fehérjét is, napi nagyjából max 15g cukrot viszek be.

A probléma az, hogy ezek ellenére is van, hogy úgy érzem/ úgy látom a tükörben, hogy híztam. Van, hogy a mérleg is többet mutat. Szoktam olyat csinálni, hogy reggeli rendesen meg van de az ebédre nem volt időm és edzés után vacsora kiadós(800kcal kb) volt, de akkor sem léptem túl a keretem sőt. Ti is vagytok így vele?

17/L/161cm/51kg


2018. febr. 20. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, neked fogynod kell ennyivel, nem is rosszul. Nem reaálisak a gondolataid.

Az elosztás sem számít fogyás szempontjából, ha egyben megeszed az 1500 kcalt, attól sem hízol mágikusan, ez nem így működik. Persze a hasad kidudorodhat, de az más.

2018. febr. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Túl kevés kalóriát eszel, lelassult az anyagcseréd! Kalóriaszámlálás helyett át kell térned valami másra. Próbáld ki a paleolit vagy ketogén diétát.
2018. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt a keveset eszek dolgot nem tartom valószínűnek, nem éhezek, sőt van, hogy túl jóllakottnak is érzem magam. Nem is tudnék többet enni, az már nem esne jól.

Most se diétázom, szimplán egészséges alapanyagokból táplálkozom. De utánanézek ezeknek a diétáknak! Köszönöm a választ mindkét válaszolónak!^^

2018. febr. 20. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy 50 kilósan 1300-1500 kcalt koplalásnak élne meg a szervezet, még ha fut is... Ez egy teljesen jó kalóriamennyiség, bár súlytartáshoz az átlagosnál kevesebb lehet.


A paleo és ketó kissé extrém lehet egyeseknek (főleg az utóbbi, igen megszorító, bár tiltólista a legtöbb ketózó szerint nincs, ez azért előny), de pár pozitív elemet át lehet venni s alapvetően nem rossz étrendek, inkább ezeket nézze meg az ember, mint a kiegyensúlyozatlanokat.

De ha jó az étrended, akkor felesleges, te inkább lelki, talán enyhén testképzavaros problémáról írtál.

2018. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1500-at csak akkor eszem egy nap ha sportolok, ha van hozzá kedvem(és általában van) heti 5x minimum 45percet futok elég jó tempóban, van hogy egy nap 10kmet is ha jól esik. Hétvégnte természetesen nem eszem ennyit, olyankor 1200-1300kcal max.

Viszont tényleg lehet, hogy kis testképzavarom van, el fogok menni egy orvoshoz a héten,hogy kikérjem a véleményét. Köszönöm a választ!:)

2018. febr. 20. 16:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt az előző kommentemből, hogy még nem súlytartás a cél, egy picit még szeretnék leadni, még ha a számok alapján elégnek is tünik a mostani súlyom, van még rajtam zsír.^^"
2018. febr. 20. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!