Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valahogy "ki tudok szabadulni"...

Valahogy "ki tudok szabadulni" ebből a helyzetből anélkül, hogy visszahíznám a kétszeresét?

Figyelt kérdés

Január végén nekikezdtem egy nagyon drasztikus fogyókúrának… sajnos viszonylag tudatlanul kezdtem hozzá az egésznek. Annyi volt az alapvetés, hogy 700–900 kcal-t viszek be kb. egy nap. Na, most ez már így is van azóta, illetve beiktattam napi kb. 90 perc gyaloglást (ez hozzávetőlegesen 5,5–6 km egy nap az én tempómmal).


Ez meg is hozta a hatását: kicsivel több mint 10 kilótól szabadultam meg. Sajnos utólag, de utánaolvastam a dolgoknak, és nemrég jöttem rá, hogy mekkora hülyeséget csináltam ilyen hatalmas kalóriadeficittel (előtte bőven ettem 2000+ kcal-t egy nap).


Még most is tartom ezt a 700–900-as tartományt, attól tartva, hogy ha felteszem a lécet a több helyen is emlegetett 1200 kcal-s minimumra, nagyon sokat fogok visszahízni, akár a kétszeresét is annak, amit leadtam (elvégre ez majdnem kétszer annyi kalória ahhoz képest, amennyit 3+ hete beviszek…).


A kérdésem: mi a megoldás? Nagyon nem szeretnék brutális hízásba kezdeni, de tudom, hogy ez így nem folytatható. Legfőképpen az egészségem szempontjából, de valójában ugye a fogyókúra szempontjából sem az anyagcsere-lassulás miatt.


(Egyébként nagyon sok a felesleg rajtam. Tény, hogy még így is sokkoló a 10 kg ilyen rövid idő lefolyása alatt, de itt több tíz kiló feleslegről beszélünk.)



2018. febr. 20. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen gyorsan fogytál eddig, akkor 1200-zal is fogyni fogsz. Én azonnal felmennék még magasabbra is, nem hagynám éhezni a szervezetemet tovább.

Ahhoz, hogy 1 kiló visszajöjjön, eleve kell 7000 kcal pluszban. Ezt 1200-zal elég nehéz összehozni véges időn belül s az csak egyetlen kiló, nem dupla visszahízás... De nem fogsz hízni ennyivel, nyilván sokkal nagyobb a kalóriaigényed még akkor is, ha nem moccansz - ez nem mindenkire igaz, de ha 800-zal heti 1 kiló felett fogysz (s ez elég szolid kijelentés az esetedben), akkor 1800-zal is fogynál.

2018. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fokozatosan emeld a kalóriát egészen 1200-ig. Igy nem érzi a szervezeted úgy, hogy raktározni kell.

Nem fogsz hízni, főleg nem kétszeresét, mivel a kaloria igényed nyilván több, mint 1200. Ha pedig eleget fogytál nézd meg súlytartáshoz mennyi kcal kell és ahhoz tartsd magad.

2018. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2018. febr. 21. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!