Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kalória tényleg kevés,...

1200 kalória tényleg kevés, ha sportolok is?

Figyelt kérdés

156 centi és 60,5 kiló vagyok. Heti 5 edzésem van, most ugyan mindre eltudtam menni, de egyébként 3-ra szoktam.

Egy hete kezdtem el a kalóriaszámolást, fogytam is egy fél kilót.

1400 kalóriával kezdtem, de 2 nap 1200 kalóriát vittem be.

Igazából volt itt csalónap is 1.

A lényeg, hogy 1200kalória az kevés?

Olvastam olyat, hogyha mondjuk lefogyok és újra ugyanúgy fogok enni, mint előtte, akkor raktározni fog a szervezetem. Ezt persze nem akarom, mert akkor semmi értelme nem lett volna.

Tehát 1400kalóriával ezt elkerülhetném?

15 éves lány vagyok.

Köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 25. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem kell ezt olyan szigorúan venni, de gondolj arra, hogy nem a fogyás a nehéz, hanem utána a súlyod megtartása. Nem érdemes siettetni a fogyást, mert akkor nehezebb lesz a súlytartásra átállni.


Az, hogy neked pontosan mennyi étel kell, nagyon egyénfüggő. Azt ajánlom, hogy tapasztald ki magadnak. Ha 1200 kalóriával több, mint heti fél kilót fogysz hosszú távon vagy nagyon éhes vagy, akkor inkább egyél egy kicsit többet. Az is előnyös, ha nem a napi kalóriát nézed, hanem átlagot számolsz az egész hétre vonatkozóan.

2018. febr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Mivel kis termetű vagy, én akár napi 1000 kalóriát is el tudnék képzelni. Ha sportolsz, szerintem jó lesz a napi 1200. Ez a raktározás dolog, meg "kétszeresét hízod vissza" lényegében mítosz. A javaslatom annyi, hogy ne a heti súlyváltozást figyeld, mert a testsúly ingadozik, ez a lányokra, nőkre különösen jellemző a ciklus miatt. Azt figyeld, havonta hogyan változik a testtömeged! Ha kb. 2 kilót fogysz havonta, akkor jó az ütem.
2018. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs fix határ, nem tudhatom, a te szervezetednek mi a koplalás. Lehet, hogy 1200 kcal neked elég, nekem kicsit nagyobb számokkal 1400 is kevés lenne, pedig én csak sétálgatni szoktam (igaz, ez már majdnem napi 1000 kcal deficit így is). Ugyanolyan adatokkal az egyik ember sokkal több kalóriát elhasznál, mint a másik.

Nézd a fogyásod ütemét, ahogy már írták, de ha az sem túl gyors és jól is érzed magad, akkor esélyes, hogy elég neked ennyi is.

2018. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

És izmom nem fog leépülni, mármint nem izomból fogok fogyni?

2018. febr. 25. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha dolgoztatod az izmaidat, és megfelelő mennyiségű fehérjét fogyasztasz (kb. 60 gramm naponta), akkor valószínűleg nem.
2018. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A magasságod és súlyod szerint kizártnak tartom, hogy nagyon kövér lennél.

15 évesen mint fejlődő szervezetnek tiltanám a fogyókúrát. Változatosan kell táplálkozni, és mindent ami jól esik (persze azért nem akármennyit).

Sok lánynak nagy csapda, hogy nem mernek enni mert félnek a hízástól. Egész életében viszont nem koplalhat az ember, így aztán mikor elengedik magukat akkor meg elhíznak.

Az 1200 kal. kb. egy irodista nőnek a napi kal. szükséglete. Tehát ha sportolsz én az 1500- at swm tartanám túlzottnak. Az sem mindegy, hogy verseny sportoló vagy, vagy csak hobbi szinten csinálod. A verseny sportolók szakágtól függően akár 2000-2500 kaloriát is megesznek naponta. Boldogtalan lesz az életed ha a kalóriák foglya leszel. Nem szabad ebbe bele görcsölni.

Arra viszont vigyázni kell, hogy mikor csökken (majd egyszer) a mozgásod akkor a kalóriát is visszább kell venni. Nem egy sportoló akkor hízott el amikor hírtelen abba hagyta a sportolást

2018. márc. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!