Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vízböjt vélemény és tapasztala...

Vízböjt vélemény és tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azt terveztem hogy az elkövetkezendő időszakban minden héten egy-egy böjtöt, diétát próbálok ki és most a vízböjtre esett a választásom. Ki mit gondol erről, mik a tapasztalataitok ha valaki már csináta/csinálja, illetve mennyire befolyásolja a testet ez a böjt?

2018. márc. 4. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Jó nagy baromságnak hangzik. Mi lenne az értelme amúgy?
2018. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
De miért jó a böjt?
2018. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazábból az a lényeg hogy napi 2-4 liter vizet meg kell innod, de hallottam olyan baromságokat mint pl. Hogy enni nem ehetsz mellette csak a víz :D. Amúgy a méregtelenítés és a bőr megújjúlásáról szól 1 hét leforgása alatt.
2018. márc. 4. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

A vízböjt az, hogy nem eszel mellette, különben mitől lenne böjt? Az sem butaság, emberek különféle okokból csinálják. A szárazböjt, az már szerintem durva és simán megcsinálják azt is 1 héten túl (most épp ez fagyasztja az agyamat, előtte a zerocarberek azon csoportja, aki csak nyers húst eszik, potenciálisan rohasztva, mert a friss nem az igazi)...


Ha érdekelnek a böjtök, olvass utána, az itteniek zöme attól kiakad, ha nem eszel napi 5-ször.

Jó, én se böjtölök egy napot sem az évből, de azért el tudom fogadni, hogy lehet értelme és van, akinek jó. Én maradok az időszakos böjtnél, az is hasznos, úgy tudom, de nekem speciel majdnem mindegy, én úgy eszem, ahogy nekem jólesik (ami szerintem kifejezetten közel áll a számomra egészségeshez).

2018. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Pont tapasztalatot nem írtam. Nos, nekem abszolút semmit sem csinált, már amit észrevettem volna, már amikor még néha böjtöltem (totál nem méregtelenítési céllal). Hogy belül mi történt, passz. Autofágia már időszakos böjtnél is van, nem tartom extrém hasznosnak a hosszabb böjtöt, de én ugye nem értek hozzá. Bizonyos esetekben biztos van valami szerepe s ha valaki úgy tapasztalja, hogy neki bejön, egy rövidebb böjt egy egészséges testnek semmi problémát nem okoz.
2018. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Ahogy a harmadik válaszoló is írta, a bojt az amikor nem eszel. Napi 2-4 liter vív elfogyasztása lenne a normális folyadékbevitel, tehát ez nem akkora nagy szó. Vízbojt-nél nem viszel be táplálékot, csak vizet iszol. Esetleg lehet ízesítetlen tea és izotóniás ital, hogy a szervezetet ne csak átmossa. Sokan minden héten tartanak napi egy nap vízbojtot. Sok kutatás világított rá, hogy az időszakos vízbojt egészséges. A folyamatos vízbojt (és itt a tényleges vízbojt, nem az amit te leírtál) az általában a fogyni vágyók és a lelki megtisztulásra vágyók fejében fogalmazódik meg. A maxumum amirol tudok, hogy valaki vízbojtolt volna az 3 hónap.
2018. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha 1 hétig nem eszel, csak megiszol minden nap kétszer annyi vizet, mint általában, annak csúnya vége lesz.

Az oké, hogy kipróbálsz dolgokat, de minden baromságot azért nem kéne.

2018. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A napi 2 liter víznek amúgy is alapnak kellene lennie.... 1x csináltam egy 5 napos léböjt kúrát, de abszolút nem érte meg. Igaz, h mentek le centik, de csak szenvedtem, h nem ettem semmit sem...
2018. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, ki és mikor csinálja ezt :) Egyszerközel5 napig nem ettem, poénos volt, nem volt bajom. De most 1 napot sem csinálnék, tuti megviselne minimum lelkileg, mert fizikailag szűk egy hét nem evés nem sok, vannak tartalékaim.


Mondjuk mivel a kérdező baromságnak tartja a vízböjtöt s enni akar, ez nem számít.

Viszont napi 2-4 liter víz sokunknál alap, abban nincs semmi különös, ennyi kell (vízből kell ennyi, illetve kinek mennyi, nem direkt megivott vízből. ha valaki másfél liter vizet visz be szilárd ételből, az is számít).

2018. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A vízböjt egy elvonulás. Önmegismerés. A testünk nem a koplalásra lett kitalálva, tehát tiltakozni fog. Ezt a tiltakozást kell az elmédnek uralni; ezt a tiltakozást kell tudni a hit erejével uralni. Hinni abban, hogy a táplálék nem minden. Ez már csupán 24 órára sem egyszerű feladat. De heti egy-egy nap böjttől nem lesz semmi bajod. Bíznod kell az érzéseidben. Amikor úgy érzed, hogy kész vagy rá, akkor csináld. Ha úgy érzed nem vagy kész, akkor ne csináld. (Ami fontos, hogy 3 napnál tovább semmi értelme folytatni a vízböjtöt, csak abban az esetben, ha orvosi felügyeleted is van hozzá)
2018. márc. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!