Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Másnál is így van, aki több...

Másnál is így van, aki több 10 kg-t fogyott? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámolással fogytam 35 kg-t másfél év alatt.

Egy ideje (kb. fél éve) már nem figyelek a kalóriákra, eszem amikor érzem hogy éhes vagyok.


Mióta elértem a mostani súlyom, feltűnt, hogy hiába eszem sokat, nem hízom. Például ma is, ettem rántott húsos szendvicset, sóletet, egy nagy gyros tálat, túró rudit, mignont, simán megeszem annyit egy nap, mint anno évekkel ezelőtt, és mégsem jön vissza egy kiló sem abból, ami lement. 35 kg-vel nehezebben mindig csodáltam azokat, akik sokat esznek mégis vékonyak, most pedig én is kvázi ezt élem át, pedig korábban nem így volt. Azt sem mondhatom, hogy legalább mozgok, mert mióta elértem az "álom súlyom", nem fektetek nagyon hangsúlyt a sportra. Pedig valahogy mégis elégetek annyit, mint amennyit megeszek.


Másnál is volt, van ilyen? Mit gondoltok erről?


2018. márc. 8. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kövéren fogytam a leglassabban, masszív folyamatos túlevéssel évi 1 kiló... Most már hónapok alatt is összejön ennyi, ha ereszdelahajam van (s alatta vagyok a testem valamiért kedvenc súlyának. azt a súlyt elhagynom szinte lehetetlen, visszamenni rá könnyű és gyors, pedig közel sem ideális), pedig régesrég életmódot váltottam s bizonyos elemei szinte mindig megmaradnak.

Nem tudom, mi lesz, ha valami csoda folytán lefogyok egyszer, de a genetikám, amitől sosem tudtam gyorsan hízni (vannak ilyen emberek. tudunk hízni, de rengeteget kell enni hozzá, mert a túlevéstől begyorsul az anyagcserénk), az ugye megmarad, s ha aktívabb leszek (ez a terv), akkor a kalóriaigényem sem változik sokat. Igazából jó étrenden nem túlenni magamat nem nehéz, csak elképesztően fegyelmezetlen fajta vagyok bizonyos korszakokban.


De a kalóriaigényem határozottan lecsökkent konstans aktivitáshoz nézve, ami nem meglepő, nem igazán izmosodtam a kis edzésemmel annyit, hogy ellensúlyozza a zsírvesztést energiaigényben.

Az logikus, hogy neked is jóval kevesebb étel kell adott aktivitás mellett, de az ételek csalókák... Tényleg ugyanúgy, ugyanannyit eszel? Nem hiszem. Talán automatikusan kihagysz rossz elemeket. Gondolom, könnyebben jól is laksz, észrevétlenül kevesebbet eszel. Számolás nélkül ezt nehezen tudhatod (én már egyáltalán nem is emlékszem, mennyit ettem régen, igaz, nekem az sok éve volt), viszont ha tényleg nem csökkent a kalóriaigényed, akkor az anyagcserédnek kellett begyorsulnia valamitől. De valószínűleg tényleg kevesebbet eszel.

2018. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*HÍZTAM

Kövéren híztam a leglassabban, na. S egy ponton már leállt a hízás, nem bírtam eleget enni hozzá, pedig rengeteget ettem.

2018. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Lehet csak soknak tűnik. Amit most felsoroltál az van max 2000 kcal, ennyivel azért nehéz hízni egy átlagos felnőttnek vagy csak nagyon lassan lehet.
2018. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én közel 30 kilót fogytam, de tuti, hogy ha ennyit ennék bármikor visszajöne pikk-pakk.
2018. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valószínűleg igazatok van a mennyiséget illetően, és már nem emlékszem rendesen arra, mennyit ettem korábban, illetve a fogyókúra alatt meg nyilván jóval kevesebbet, ezért tűnik soknak amennyit mostanában eszem.

2018. márc. 11. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!