Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A sok víz ivás tényleg segít...

A sok víz ivás tényleg segít a fogyásban?

Figyelt kérdés
Ha igen miért?
2010. jún. 9. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
nem, csak a vesédet terheled meg feleslegesen.
2010. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De igen, mert gyorsítja az anyagcserét.
2010. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Na akkor most melyik? :D

És am nem hektóliternyi mennyiségre gondoltam ... xD napi 2-2,5 literre mondjuk..


De köszi a válaszokat :)

2010. jún. 9. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
gyorsítja egy frászkarikát. sok víztől hogy fogsz gyorsabban cukrot égetni?:P
2010. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, de előbb gyorsítja az anyagcserét, mint a cukros kóla!
2010. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Tapasztalatom szerint nincs sok köze a fogyókúrához. Maximum eltelít. Ha nagyon nem kívánod, ne idd. Felesleges. Azonban minden nap 1 nyáron 1,5 liter vizet meg kell inni, hogy ne fájjon a fejed, illetve egészségesebbnek tűnjön a bőröd.
2010. jún. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Mi az, hogy felesleges?

Itt mindenki megőrült? Szerencsétlen barmok!

A zsírsav oxidáció melléktermékeként acetonszármazékok jelennek meg a vérben. Ez acidózist, savasodást eredményez, ami a szervezet homeosztázisát teljesen felboríthatja (súlyosabb esetben ketoacidózisos kóma is kialakulhat)

A zsírsejtekben tárolt méreganyagok szintén a szervezetbe kerülnek, aminek a kiválasztását részben a vese végzi.

A víz segíti a vese munkáját, nem pedig megterheli azt !

Aki keveset iszik annak a fizikai teljesítménye is romlik, ráadásul nátriumot tart vissza a szervezet, ami ödémához vezethet. A nyáron izzadással elvesztett elektrolitok pótlására is szükség van az idegrendszeri működés fenntartásához. Ezeket pótolni kell!


A normál, fizikai igénybevétel nélküli folyadékbevitel minimum 3 liter / nap, amibe a táplálékkal bevitt víz nincs benne. Aki sportol vagy fogyni kíván, annak a folyadékigénye a többszörösére növekszik.

Ebben az esetben egyáltalán nem túlzás, ha napi 10 liter ásványvíz fogyasztásáról beszélünk.

2010. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igyál!!

KI az a h*lye aki azt írja, hogy nem gyorsítja az anyagcseréd. Dehogysinem!! Sokkal jobban gyorsítja mint ha cukros üódítőt innál. Inni kell, méghozzá vizet/ásványvizet, gyógyteákat.

ÉN télen úgy kb 1.5 liter vizet ittam, teljesen levoltam lassulva, fáradt voltam, állandóan fájt a fejem és sokkal többet is ettem. Aztán rászoktam arra h fél óránként egy pohár víz. Hát úgy 2-3 nap múlva éreztem is a hatását. Egyáltalán enm felesleges inni, csak üdítőt nee.

És fogyókúra alatt még hatásosabb, mivel eltelít, tisztít és gyorsítja az anyagcseréd. Igyál!!

2010. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Akkor jobb ha én is rászokok a vízre :D

2010. jún. 10. 19:03
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

nekünk a biológiatanárnőnk azt mondta, hogy idézem "kimossa a kalóriákat a szervezetből"...ezt az is alátámasztja, hogy pl. akik cukorbetegek, sok vizet isznak, ez napi 6-10 literig is elmehet és ezzel nagyon sok kalóriát veszitenek és lefogynak, amellett hogy rendesen esznek..

énis megpróbáltam erőltetve meginni naponta 3-4 litret és tényleg működött. persze ez nem volt annyira sikeres 2 liternél, mert az a napi szükséglet

2010. jún. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!