Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyek vacsorára a fogyókúr...

Mit egyek vacsorára a fogyókúra kezdetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kis segítséget kérnék. Nagyon nagy túlsúllyal-és evészavarral- "rendelkezem", de szerencsére, eljött végre a kattanás, amikor már azt mondom, nem érdekel, és az egészségem miatt le kell fogynom.

Sajnos eddigi tapasztalataim alapján a túl drasztikus fogyókúra nem hozott eredményt. Ami mondjuk egy 60-70 kg-os nőnek jó lenne vacsira: kefír, vagy sovány hús kevés zöldséggel nekem biztos nem lenne elég.

Napi min. 1500 kcalt el kell fogyasztanom, de az elején inkább többet, és a kilókkal együtt csökkentem majd a kcal számát is, valamint a vacsora mennyiségét.

Sajnos, ami nehezíti még a sorsom, hogy általában éjfél-egy óra körül tudok csak elaludni, tehát sokáig fenn vagyok. Valami olyan vacsi ötletek kellenének, amitől éjfélkor nem rohamozom meg a hűtőt éhségrohamomban.

(Sajnos eddig is mindig este/éjjel zabáltam, napközben egész normálisan ettem, az esti falásrohamok miatt híztam el ennyire.) Köszönöm!



2018. ápr. 2. 09:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy lehetőleg húsmenteset ajánljatok. (tojás, tejtermék lehet)
2018. ápr. 2. 09:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egy 60-70 kilós nőnek egy kefir jó vacsira, pontosabban nem akárkinek, a többségnek biztos nem. A kefir jobbára víz, akkor már inkább ne is együnk semmit vagy más nem éhezik meg az ilyentől? No mindegy, nem ez a fontos.


Nos, meg kell találnod azt a szerinted vacsorára alkalmas (mivel van, aki este kerüli pl. a szénhidrátot) ételt, ami jól laktat. Nekem ez a tojás, ami összetétele folytán esélyes arra, hogy laktató legyen, de akad ember, akinek nem jó.


Vagy extrém esetben ki kell hagynod a vacsorát, nálam ez van, de mivel kicsi az esély, hogy számodra ez az ideális, nem taglalom túl hosszan. Ebben is van logika, egy nagy étkezés tartósabban jóllakatja a fajtámat, a kisebbektől csak megéhezem. Igaz, 70 kiló fölött még lazán bevacsorázhattam szénhidrátszegényen s most is megtehetném, ha viszonylag sokat edzenék s 2000-2500 kcalt ehetnék naponta.

Nem tudom, neked mitől volt falásroham, ez azért fontos lehet. Nem ettél túl keveset napközben? Nem lehet, hogy neked korábban kell többet enned? Ha nem eszem estig eleget, én is kiéhezek, ez normális. Vagy az ételeid nem voltak elég laktatóak...?

2018. ápr. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Zsírszegény túró. Egy 25 dkg-os dobozt én három vacsorára eszek meg. Egy kanál natur joghurttal, édesítőszerrel kikeverve.

Esetleg főtt tojást is ehetsz.

2018. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3 vacsorára 25 dkg túró? Annyi a vacsorád, hogy 2 max. 3 evőkanál kikevert túró, slussz?


Erre én is gondoltam, mármint joghurtos túróra, köszi!

2018. ápr. 2. 22:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a túrót mondanám. Mondjuk én tejföllel eszem.

Igazából mikor éhes vagyok, akkor neki állok túrót enni, aztán mire elnyammogom már nem is vagyok éhes. De figyelj, mindenkinek más válik be.

Kísérletezz!

2018. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!