Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Drasztikus hízás fogyókúra alatt?

Drasztikus hízás fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az elmúlt 3 hónapban feljött rám 10+ kg. Voltam orvosnál, de mindent rendben talált. A kalória figyelését és csökkentését javasolta. Jelenleg ott tartok, hogy napi 400-600kcalt eszek. Tornázok és rengeteget sétálok, emelek de mintha csak egész nap feküdtem volna és semmit nem tettem volna. Már javasoltak magnézium, kálciumot c, d, a vitamint. Semmi. Járok úszni is. Sajnos nem izmosodok mert csak egyre pettyhüdtebb és puhább vagyok.


Mi lehet a megoldás? 71kg/168cm N



2018. márc. 31. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Túl kevés a kalória, a szervezeted raktározni kezdett, ez már az éhezés határa. Túl kevés a tápanyag, fogyás helyett mindent felhasznál.

1500 kalória körül érdemes bevinni, ha mozogsz is mellé. A fontos az, hogy kevés szénhidrát (az is lassan felszívódó), sok fehérje.

2018. márc. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az orvos állapított meg ennyit mert egyszerűen egy nap max 900kcalt tudtam megenni, de akkor mégjobban hiztam. Így sajnos az sem volt jó megoldás
2018. márc. 31. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 900 kalóriával híztál. Aha... Orvos meg nem ír elő napi 400-600 kalóriát, mert az kfejezetten veszélyes. Esetleg kórházban, állandó felügyelet mellett alkalmaznak ilyet betegesen elhízott embereknél.
2018. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy 500 kcallal és ennél több mozgással fizikailag képtelenség hízni, hiszen már súlytartásnál is az következik, hogy a semmiből vagy fényből nyersz energiát, nem is keveset, mert a testnek nagyon kell, akkor is, ha Guiness-rekord szinten belassult az anyagcseréd. Nem tudunk kevésből működni.

Ha csökken az izmod, akkor azt bontja a tested, de ha nő a súlyod, valaminek nőnie kell s mivel az zsír nem lehet, talán víz...? Más eset nem lehet. Nem tudsz zsírszövetet képezni tuti energiahiányban, nincs miből.


Ha semmit nem eszel, akkor is hízol? Mert szerintem akkor legyél belőle híres és gazdag, majd a pénzből vizsgáltasd ki magad (lehet, hogy külön meg is szponzorálják a híres fényevőnek). Nem gúnyolódás, ha annak tűnhet esetleg, tényleg lehetetlen szitu, amiről írsz. Vannak nagyon különösleges esetek, amikor valaki 800 kcallal tart súlyt, de akkor is, használ energiát az élethez, nem csinál a semmiből, pláne hájat nem.

2018. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogyan izmosodnál napi 4-6 száz kalóriával???

Az kb. az éhenhaláshoz elég.

Vagy rosszul számolsz, vagy valamit nem számolsz.

Ennyivel mozogni sem tudnál ennyit.

2018. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ilyen kevés kajaval es ilyen sok mozgassal csak no a suly, de puha vagy, akkor az lehet viz is, ödéma. Keress fel másik orvost is.


[link]

2018. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kalória bázisa és a Yazioval is mérem. 20-50kcal az eltérés a kettő program között szóval jól számolok. És de pedig orvos mondta mert 2 éve folyamatosan probléma van a hízásommal de eddig semmi nem jött be, esetleg időleges eredmény, majd mintha hozzászoktam volna az adoty pl hormonhoz, vízhajtóhoz, pajzsmirigy gyógyszerhez újra hízok, mintha misem történt volna.
2018. márc. 31. 15:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Problémáját behatóan elemeztük, és arra jutottunk, hogy Ön: robot.
2018. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szóval szedsz hormont, vízhajtót, pajzsmirigygyógyszert?


Izmosodni ennyi kalóriával nem is fogsz, csak még petyhüdtebb leszel.

2018. márc. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Keress másik dokit, az sem szentírás amit ő mond.

Az endokrinológusom nekem is rá van kattanva arra hogy kalóriaszámlálás, betegesen. Én sokkal elhízottabb vagyok, mint te, nekem kéne 800-900at ennem a doki szerint, merthogy az 1200 mellett híztam. Megtettem, de állandóan rosszul voltam - nemcsak fizikailag, de lelkileg is, mondván nincs akaraterőm zabálok emiatt hízok stb.


Na, személyi edző közölte velem, hogy a doki idióta, nem is érti, ennyi kalóriával hogy tudok megélni. Kaptam étrendet, ami több kalória ugyan, de mozgás mellé megfelelően elosztva. Így január óta fogytam 10 kilót, pedig annyit eszek hogy bőven sok.

A doki kontrollon dicsér, hajtja hogy egyek még kevesebb kalóriát, ugye milyen jó. Én meg bólogatok neki okosan. :)


A kalória nem minden.

2018. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!