Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez miért van? Kell fogynom?

Ez miért van? Kell fogynom?

Figyelt kérdés

Soha életemben nem volt túlsúlyproblémám, épp ellenkezőleg, gyerekként mindig túl sovány voltam.


Most 28 vagyok. Gyalog járok mindenhova, szóval mozogni mozgok rendszeresen, de az utóbbi 1-2 évben sok ülőmunkát végeztem és szerintem nem is táplálkoztam túl egészségesen, gyakran eszem feldolgozott, bolti kész ételt vagy instant kaját, mert a munkám miatt nem mindig van időm főzni. Az alakomon egyáltalán nem látszik, hogy kövér lennék, a ruháim is ugyanúgy állnak rajtam, mint korábban, viszont 3-4 éve még csak 50-55 kg körül voltam, most pedig már kb. 60. A testtömeg-index szerint már enyhén túlsúlyos vagyok (155cm magas vagyok).


2018. ápr. 2. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az alakod ugyanolyan, ne érdekeljenek a kilók. Egyáltalán ugyanazon a mérlegen méred magad, ugyanott?


Ha a méreteid nem nőttek s a mérleg ordítóan nagy hibája (mert 2 kiló még OK lenne, de 5-10???) is kizárva, logikus, hogy valahogy csak sűrűbb lettél, izmot szedtél fel, de ez csak gyaloglás miatt nehezen elképzelhető, főleg jópár kiló izom... De biztos csinálsz néha ezt-azt. A párom is sok izmot szedett fel, amikor felnőtt és jött az élet. Nem edz direkt, de mégis aktívabb, mint gyerekként s a test is átalakul... Igaz, ő férfi, nálam ilyen nem tudom, történt-e, a sok háj határozottan elfedte az esetleges változásokat...


De valami oka kell legyen... Nem mintha számítana, ha az alakod jó s nem vagy puha, plötyi :)

2018. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!