Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt hány kg-ot...

1 hónap alatt hány kg-ot fogyhatok ha csak vizen meg almán élek?

Figyelt kérdés
175cm vagyok 68kg a BMI-om normalis, tehat nem vagyok tulsulyos de rosszul erzem magam a boromben meg sokkal vekonyabb szeretnek lenni. (oltogatast mellozetek lecci normalis valaszokat varok)
2018. ápr. 4. 10:09
1 2 3
 11/21 Timályni válasza:
100%
Nincs semmi értelme, hogy csak ezeken élj. Lefogysz pár kilót de pár nap alatt a többszörösét is visszahízhatod. Ha meg tudod, hogy pont megfelelő a súlyod bele se kezdj, ha viszont tényleg fogyni akarsz fokozatosan csökkentsd a kajád mennyiségét és rendszeresen sportolj valamit.
2018. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Figyelj rám, bár soha nem láttalak (valószínűleg), de nekem így is tetszel! Sírva könyörgök, hogy felejtsd ezt el, mert baromság!
2018. ápr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kalóriaigényedről és az alma mennyiségétől függ. Hosszabb távon egyre nehezebb, de bizonyára megoldható, hogy ne kerülj kalóriadeficitbe (az alma eléggé cukros, könnyen össze lehet hozni 1500-2000 kcalt belőle, bár nekem nem lenne hozzá gusztusom, viszont utána is igen éhes lennék), ekkor inkább csak az izom fogy, meg persze mindenféle bajod lesz és pocsékul érzed magad.


Pont cukron akarsz élni a fontos tápanyagok helyett (ez-az van persze az almában, de nem minden, ami kell s pont a fehérjével fogsz rosszul állni, amiből tartalékaink sincsenek, csak az izmok)? Ami ráadásul sokakat nem laktat (statisztikát nem tudok, de többektől hallottam, amit én is tapasztaltam, hogy az almától nagyon megéheznek)?


A többieknek igazuk van, valószínűleg nem ártana izmot felszedned, nem sorvasztani kéne őket... Az kontraproduktív, több szempontból is. Csúnyább és gyengébb leszel (már a koplalás is sokat segít ebben), kalóriaigényed lecsökken (a kevesebb izom és a koplalás miatt is)...

Nyilván nem hízol vissza semmit, ha nem eszel többletben később, de nagyon megnehezíted a súlytartást ilyen idióta fogyással.


Tegyük fel, hogy nem mozogsz és 2000 kcal a kalóriaigényed, papírforma szerint nulla almával heti 2 kiló menne le, erre persze rájön az anyagcsere lassulása, ami különféle mértékű lehet. Közben pedig egyre csökken a kalóriaigényed a zsír és az izom csökkenése miatt. 7-8 kiló és a semmi közt várható fogyás (7-8 csak extrém esetben, amikor alig eszel és az anyagcseréd alig lassul). Edzeni úgysem tudsz így tartósan, szóval ennél többet nehéz összehozni izomból és zsírból, a víz és salakanyag még lehet 3-4 kiló.


A te számaiddal semmi szükség még sima, viszonylag egészséges drasztikus lépésekre sem, a terved viszont mindig, mindenkinek rossz, max. a hangsúlyozottan gyümölcsevő állatoknak felel meg, bár lehet, hogy nekik is kiegyensúlyozatlan (végülis az almában nincs meg minden. a kolibri sem csak nektáron él, mert elsorvadnának az izmai. fehérje mindenkinek kell. az almában nagyon kicsi van a kalóriatartalmához képest, az ember fehérje/kalória igénye egészen más. fogyáskor pont fehérje- s általában is tápanyagdúsabb ételek kellenek, nem fehérjeszegény cukrosak).

2018. ápr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%
Hagyjátok már szerencsétlent, szerintem már rég összeesett, azért nem válaszol :D
2018. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem igyál mellé Sassy vizet és citromos vizet is! Úgy lesz tökéletes a hatás!!
2018. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%
Igazából vagy elhagyod az almát vagy eszel rendesen. Ha nem jut táplálék a szervezetedbe, akkor az izmaid elkezdik az ott tárolt cukrot használni, majd 1-2 nap után a szervezeted elkezdi a raktározott zsírt bontani. Ekkor ketózisban leszel. Viszont az almával csak elrontanád, mert cukrot vinnél be a szervezetedbe, ezáltal konkrétan csak izmot veszítenél. Ha tudsz angolul, akkor keress rá waterfasting néven, vannak facebook csoportok is. Viszont a te esetedben inkább a formásítást ajánlom. Futás és súlyzós edzés kellene neked és akkor nagyon szép vékony formás tested lenne.
2018. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapot nem birsz ki vizen meg almán, 2 napot birtam, hogy semmit nem ettem csak vizet ittam es aludtam / feküdtem
2018. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző, én ötöt, de van, aki egy hónapig nem eszik semmit, szabad akaratból... Bámulatosak az emberek. Én ott dobtam el az agyam, amikor olyan tanácsokat olvastam, hogy 12 napnál tovább semmiképp ne tartsunk szárazböjtöt (se étel, se víz). Ez megváltoztatta az emberi tűrőképességről és hülyeségről alkotott véleményemet, pedig nem gondoltam volna, hogy ez lehetséges, mert már elég tájékozott voltam ezekkel kapcsolatban.


Úgyhogy lehet, hogy meg tudja csinálni a kérdező, de sok köszönet nem lesz benne.


A ketózisos témával kapcsolatban... Nem vagyok olyan biztos benne, hogy az alma elhagyása olyan pozitív. Kicsit az lehet, a ketózisnak számos előnye van, én is úgy csinálnám, ha választhatnék, alma vagy semmi, de akkor a cukor miatt is izmot kell bontani, nemcsak a fehérje miatt. Főleg az elején, de később is. Ha nem zsíradaptált a kérdező, az agynak nagyon sokáig kell igen sok glükóz s ez valamiért ilyenkor izomból jön (sajna kémiai tudásom igen korlátozott, nem tudom, mikor készül zsírból a cukor, én azt olvastam, ilyenkor az izom bomlik lelkesen. ezért célszerű a ketogén diéta elején különösen sok fehérjét enni, ha nem akarunk nem minimális izombontást. erről én anno nem tudtam, de mindegy, ez azért nem olyan jelentős izomvesztés, mint egy hónap koplalásnál... a testi sejtek pár nap után mindenképpen lejönnek a cukorról, de az agynak ez tovább tart és soha nem lesz teljes, bizonyos részeknek cukor kell akkor is, ha a gazdatest születésétől kezdve zerocarber).


Akárhogyan is, az ember szabad akaratából ne koplaljon se így, se úgy. Ha már koplal, a kötelező fehérjét és zsírt vigye be. Az se jó, de mégis, jobb, mintha nem tenné.

2018. ápr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"mert aki a mai vilagban kicsit is eppeszu azon nincs semmi zsir meg egy kicsi se na puszika"


Hát te tuti, hogy nem vagy ép eszű, különben felfognád, hogy nem tudsz csak vízen meg almán élni és többet ártasz vele, mint használsz. Feltettél egy kérdést, mi meg válaszoltunk, hogy ne csináld, mert hülyeség. Mégis minek tetted fel a kérdést, ha képtelen vagy elviselni a negatív válaszokat? Régóta foglalkozom a témával, és régóta élek sportos életet, tudom miről beszélek ÉDESEM. 1 hétig se bírnád, és majd a kórházban felébrednél. Elárulom, ha vízen és almán élnél, akkor állni nem lenne erőd, nemhogy edzeni. ÉRTED? Vagy mondjam el mégegyszer? Hiába jársz edzeni, amit összeszedtél izmot, elvesztenéd, ugyanis a szervezeted nem kapja meg azokat a tápanyagokat, amelyekre szüksége van. Ne kiakadj a negatív válaszokon, hanem tanulj belőle és fogadd meg őket. Ha mindenki mást mond mint te, akkor valószínű, hogy nem mi tudjuk rosszul. Ennyi!!!

2018. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jól látom, hogy törölte a nagyon intelligens hozzászólását a kérdező? Nagy kár. Ezek után azt mondom, éljen csak vízen és almán.
2018. ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!