Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni?

Hogyan tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
158 centi vagyok és közel 60 kiló. Szeretnék lefogyni, már próbáltam kevesebbet enni (sajnos a jojó hatás nálam működött, így ez nem vált be) és rendszeresen mozgok. Napi 20perc séta suliba és heti 2x táncolok. Mit változtassak pl az étrendemben vagy milyen mozgásfajtát végezzek, hogy minimum 10 kilót tudjak fogyni? (Főleg combról) 15/L

2018. ápr. 4. 14:28
 1/5 anonim válasza:
70%
Egyel minnel tobb zoldseget es este hat ora utan ne egyel, sportolj minden nap. A seta nem eleg.
2018. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Uh, jópár tévhit van itt rögtön.


1. Kevesebbet enni nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kell enni, vagy drasztikusan le kell csökkenteni az ételek mennyiségét. A jójó hatás mindenkinél "működik", aki nem eszik normálisan, és az éhezés miatt feladja.

Egyébként valóban a kevesebben van a hangsúly, de nem jóval kevesebbre kell gondolni, illetve át kell gondolni, hogy ez a kicsivel kevesebb miből áll. Pl. gyorsan felszívódó szénhidrát helyett érdemes lassan felszívódót választani, több fehérje, kevesebb zsíros. Lehet, hogy kalóriában mondjuk megennéd ugyanazt, amit eddig, de ha más a makrók (szénhidrát, fehérje, zsír) aránya, már fogynál.


2. Sétával is lehet fogyni. :)

Mindegy, hogy mit mozog egy ember, a lényeg, hogy hozzá kell igazítani az étekzést is. A mozgás is fontos, persze, de az étkezésen van a nagyobb hangsúly.


3. Főleg combból nem lehet fogyni, mert nincs helyi fogyás. Ha el kezdesz fogyni, akkor mindenhonnan megy le, jó esetben a zsír.

2018. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Eléggé hasonlítunk.:D

Én is kb akkora vagyok, mint te és súlyban is megegyezünk, én is sokat sportolok, 15 éves lány vagyok és főleg combról kéne fogynom.xD

Azt ajánlom neked, hogy számold a kalóriákat. Nemrég kezdtem el, már 3 kilót fogytam.

[link]

Ez az az oldal, kiszámolja, hogy mennyi kalóriát kéne bevinned, ha megadsz egy időpontot.:)

Én valószínűleg jövő hónaptól biciklivel fogok suliba járni, ez oda-vissza majdnem 20km, azt olvastam, hogy ez szálkásít.

Sok sikert!:D

2018. ápr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriadeficit kell, ez világos, de ne egyél túl keveset sem. A legjobb az életmódváltás, kellő mozgással, szolid evéssel. Hozzád passzoló étrenddel, bármi is az. Ha nem laktat a gabona, minimalizáld meg ilyenek.
2018. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem kéne fogynod elég lenne arra vigyázni, hogy ne hízzál. Erre vonatkozóan fentebb kaptál már tippeket. Annyival egészíteném ki, hogy nézd meg apukádat anyukádat, hogy milyenek. Ha senki nem kövér akkor valószínűbb, hogy te sem leszel. Ha viszont kövér az egész család akkor egész életedben hajlamos leszel a hízásra, ez esetben jobban oda kell figyelned a súlyodra. Különben meg egyél jó étvággyal mindenfélét, ne görcsölj a kalóriákon. Inkább mozogj sokat
2018. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!