Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elhízás után anorexia majd...

Elhízás után anorexia majd ismét elhízás?

Figyelt kérdés

2015 Végére 168cm/65 kg lettem. Elkezdtem fogyózni, majd anorexiás lettem és meg sem álltam 40 kg-ig. Most kigyogyultam elkezdtem értékelni és szeretni önmagam de megint nagyon meghiztam ugyanarra a sulyra.Egész nap eszek. Hogy gyozzem meg magam hogy aljak le mert egeszsegtelen amit teszek magammal? Kényszerevő vagyok, képtelen vagyok édesség nélkül élni vagy mértékkel enni. Az a baj hogy nem nagyon van identitásom, nekem az eves olyan mint önmagam keresese.

Amikor belatom hogy hulyeseget muvelek akkor elhatarozom hogy normalisan eszem és két nap utan feladom mert belenezek a tukorbe és ismet vekonynak latom magam. Folyamatosan önmagam akarok lenni. Ugy érzem kövérnek se jó lenni de fogyni se akarok mert szeretem magam.



2018. ápr. 22. 17:15
 1/6 A kérdező kommentje:
17 éves lány vagyok. Akinek nagyon váltakozó az önértékelése.
2018. ápr. 22. 17:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust keress!
2018. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pszichológus, neked a fejedben van a probléma, ami az evésben nyilvánul meg, hol koplalsz, hol zabálsz.
2018. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális egy diétázás után, alulevéses időszak után hízni, felszedni némi súly és SOKKAL TÖBBET enni, mint korábban!


A tested így gyógyul, előbb felszedi a kritikus súlyt, ami kell ahhoz, hogy helyrehozza a testedben a sérüléseket, majd visszaépíti az izomzatot, szöveteket, csontozatot, helyreállnak a hormonok... Ha most újra elkezdenél diétázni, minden csak sokkal rosszabb lenne, mert a tested nem fejezhetné be, amit elkezdett.


Az evészavar uralja az identitásodat, s talán úgy érzed, hogy nélküle már senki vagy... hogy csak miatta lettél valaki, s nélküle már nem is tudod, hogy kivé váltál... De ez nem igaz. Újra fel kell fedezned, hogy mit szeretsz, mi a fontos neked az életben, de ehhez fel kell ismerned, hogy ez csak egy test, és attól, hogy a testeden változtatsz, a gondolataid megmaradnak, mert a probléma nem a tested, és soha nem is az volt. Hanem az, ahogy magadra tekintesz :)


Én is végigcsináltam mindezt, és kérlek, maradj erős! Fantasztikus vagy, hogy már idáig eljutottál!!!

Az evés pedig egy szokás, és ha felismered, hogy mit miért csinálsz, akkor meg tudod változtatni a szokásokat.

2018. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Járok pszichologushoz. Nekem az eves olyan mint egy rossz szokas, egy fuggöseg. Annyit eszem minden nap hogy rosszul legyek es allni se tudjak. Olyan nekem a kaja mint egy alkoholistanak a pia, vagy mint a drogosnak a szer.

Tisztaba vagyok vele miert teszem. Mert elegedetlen vagyok. Magammal ,az elettel, el akarom felejteni a rossz emlekeimet ami sajnos nem megy ugy hogy benyulok kihuzom es elhajitom. 4 evig a pszichopata csaladommal eltem es teljesen agymosott lettem.

2018. ápr. 26. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek, az evés sokunknak olyan, mint egy függőség. Egy túl erős szokás. De ha szokás, akkor meg lehet változtatni! Viszont addig nem tudsz "leszokni", amíg folyamatosan a "drogon" gondolkodsz, mert nélküle senkinek érzed magad. Ez csak az evészavarod, ami a sok rosszat rápakolta a saját személyiségedre, és talán már azt se tudod ki vagy nélküle. Ragaszkodsz hozzá, mert nélküle úgy érzed senki vagy... A "függőségnek" csak úgy tudsz véget vetni, ha elfogadod, hogy "függő" vagy.

Könnyen lehet, hogy még mindig testképzavarod van, és a trauma, amit az anorexia és alultápláltság okozott arra késztet, hogy folyamatosan egyél, mert mi van, ha később nem teheted? Ha később nem engeded meg magadnak? Ha megint megtiltod? És ezért utálni fogod magad?

Ez csak egy test, és nem változtat az érzéseiden, hogy a tested hogy néz ki. Az számít, hogy mit érzel magadban, mert úgyis azt látod a tükörben, sőt, mindenki máson magad körül.

2018. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!