Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért szúrja az ananász a...

Miért szúrja az ananász a nyelvem 2 oldalát? Ez allergiás tünet?

Figyelt kérdés
Gondoltam kipróbálom,mit éget le a zsíromból....Hát azt tapasztaltam,hogy a nyelvemet.Iszonyatosan viszketett mindkét oldalon,és csípte.Nem konzervet ettem,valódit pucoltam,és felét be is pusziltam.Gyorsan fogat mostam,és a nyelvemet is megsikáltam,de még fél óráig éreztem.Mellesleg 2 napig fel lettem fújódva,mint egy lufi...Az ananász lehetett az oka? :( Akkor az ananász diéta is kilöve,mint a többi.
2010. jún. 13. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu. 2 szeletnél nem bírok többet megenni belőle, pedig imádom. Fogalmam sincs, hogy mitől lehet ez a nyelvjelenség. :(
2010. jún. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, hoghy mi az oka, de nemrég én ugyanígy jártam az ananásszal. Én is frisset (nem konzerv) ettem, és olyan érzés kísért utána legalább egy fél napig, mintha erőspaprikát ettem volna... Csípte a nyelvem és a szájpadlásom. Nem tudom sajnos mitől van, de akkor ha Te is így vagy, ezek szerint okoz ilyesmit az ananász.
2010. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Enyémet is kicsipi,a kivi is ugyanigy és a friss füge is. Nem tudom mitől van.
2010. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
van benne vmi olyan cucc ami csípi msot meg nem mondom neked így h mi, de sztem mindenkinek csípi a friss ananász csak nem mindenki bírja ugyanannyira.
2010. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A "cucc" gyümölcssav, az marja a nyelveteket. Az éretlenebb ananásznál figyelhető meg inkább, az érett kevésbé ilyen. Az igazi ananásznak ez az íze, az a konzerves trutyi csak egy agyoncukrozott lónyál. Ahhoz ne hasonlítsátok.
2010. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Naa..utána néztem a google-ba..ezt korábban is megtehettem volna...ezek enzimek,amik csípnek,és a viszketés pedig allergiás reakció.

idézem:

"Parlagfűre allergiás betegek görögdinnye evésekor típusos szénanáthás tüneteket produkálhatnak, hasonlóan ahhoz, mintha a parlagfű pollenjével találkoztak volna.

Ez a reakció áll az orális allergia-szindróma (OAS) hátterében. A betegség az ajkak, a szájpadlás, a nyelv, a torok viszketésével, duzzanatával jár. OAS-t provokálhat görögdinnye, eper, őszibarack, de gyakorlatilag bármely gyümölcs kiválthat ilyen reakciót, így a hazánkban egyre inkább elterjedő kivi, papaya, mangó, banán, füge, ananász is!"

Köszönöm a hozzászólásotokat! Üdv.

2010. jún. 13. 11:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Ó nekem is így van de még a kiwi-vel is:((
2010. jún. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nekem sokkal durvábban jelentkezik ez az egész.Én ahogy megeszem az ananászt,elkezdi csípni a szájüregemet ,ajkaimat mint nektek,ezzel egyidőben először oldalt,majd pár perc múlva szinte mindenhol szétrepedezik a nyelvem,és több helyen vérzik is. A vérzés elmúlik,de a reoedések és a fájdalom több nap. Fogalmam sincs mi ez!
2012. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
nekem is ez volt sokáig a bajom, és én sem tudtam, hogy mitől, aztán nem olyan régen rájöttem, hogy azért csípi mind a kiwi, mind az ananász, mert ahogy a hajón/kamionokon a gázzal érlelik őket, valahogy máshogy érnek be, mint természetesen, és attól olyan rossz. mert kint dél-amerikában ettem ottani ananászt, ahol rendesen érett, és friss, és eygáltalán nem csípte semmimet, pedig egy egészet megettem egy délelőtt alatt. úgyhogy... kell nekünk a déli gyümölcs.
2013. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 diamondfactory válasza:

Hát most olvastam, hogy az ananászban van egy Bromelain nevű enzim, ami a húsok lebontásáért felelős. Ha csípi az ember nyelvét az ananász akkor ideje, hogy az ember abbahagyja a fogyasztását, legalábbi mérsékelje olyan szintre, hogy ez ne jelentkezzen. Gyakorlatilag az enzim elkezdi betámadni a nyelv szövetét és emészti azt. Klassz, mit ne mondjak.

Amúgy én is csak életemben először most éreztem ilyet, de volt már 6-8 ananász amit bevágtam korábban, és egyiknek sem volt ilyen mellékhatása.

Totál mintha Jalapeno-paprikás fagyit nyalogattam volna...

:-(

2015. okt. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!