Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le? Kérhetné...

Hogyan fogyhatnék le? Kérhetnék tanácsokat, tippeket?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalatok érdekelnek, ki hogyan fogyott le, de bárki írhat, aki tudna jó tanácsokkal szolgálni.

158cm 64kg vagyok 17 éves lány. Fél év alatt híztam meg, előtte 50kg körül voltam. Szeretnék legalább annyit leadni, mint amennyit felszedtem(16kg-ot szeretnék leadni).

Ehhez szeretnék tanácsokat, tippeket kérni, mit kéne tennem.


2018. ápr. 23. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ehhez jó lenne tudni, jelenleg hogy/mit/mennyit eszel általában, illetve mozogsz-e.

Így csak nagyon általánosságokat tudok írni. Ha fél év alatt felszedtél 14 kg-t, akkor valószínüleg valamit mindenesetre nagyon rosszul csináltál.

Ne egyél fehér lisztet tartalmazó dolgot, cukrot végképp ne. A klasszikus magyar receptek nagyjából mindegyikét el lett felejteni. És persze eleve mindenböl kevesebbet...


Emellett mozogni kell, itt a jó idö, irány futni, biciklizni, úszni, stb.


És hogy tapasztalatot is írjak.

Én most már évek óta 165 cm és kb 50 kg vagyok. Heti 3-4 alkalommal futok 5-10 km-t. Étkezés terén pedig nem eszem cukrot, lisztet, meg úgy általában sokat.

2018. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámlálással. Napi 1200 kalóriás étrendeket keress!
2018. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem, mint még sokaknak, a szénhidrátcsökkentés jött be, de akkor már életmódot is váltottam, pár ételcsoportot kiejtettem (s nem ettem pl. feldolgozott ételeket, így a hozzáadott cukor, glutén, laktóz elhagyása is pofonegyszerű volt, de ezekre nins mindenkinek szüksége, a glutént én is visszavettem, bár a mennyisége apró) s a laktató ételeimre fókuszáltam. Illetve étkezés kihagyás, nálam erre szükség van a végén, kényelmes is, de van, akinek rossz ötlet.

A kalóriadeficitet kell elérned egészségesen és viszonylag jóllakottan, ehhez egyeseknek teljesen más út vezet, mint nekem. Azért a rendes mennyiségű zöldség, jó kis fehérjedús ételek, kevés cukros izé és sós rágcsa, mozgás, életmódváltás, az azért általában elég jó kiindulópont.

2018. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nem hiszitek el, de semmin nem változtattam. Nem ettem többet, mást és ugyanannyit sétáltam, napi fél óra suliba/ból és vásárolgatás vagy barátnőkkel mászkálás, szerintem a hormonok vagy nem tudom, de a családomban szinte mindenki, két embert kivéve elhízott volt.

Akkor elhagyom a cukros, sós és lisztes ételeket. Zöldségekre és fehérjére alapozok. Miben van fehérje? Húst nem eszek 5 éve. Hányszor egyek egy nap? Kevésszer vagy sokszor keveset? És melyik napszakban mit ajánlott? Pl azt tudom, hogy este nem szabad nehéz ételeket.

Előre is köszi a kiegészítést.

2018. ápr. 23. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

Sajnos az ilyesmi a korral nem válik könnyebbé.

Ha nem eszel húst, fehérje van a tojásfehérjében, különbözö szójakészítményekben, babban, de érdekes mód egyes zöldségekben is, mint a brokkoli.

A többször kevesebbet evés általában szerencsésebb, este a lefekvés elötti 3-4 órában pedig már semmit nem célszerü (jobban is fogsz aludni).

2018. ápr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra nem szabad építeni, hogy szerinted nem változtattál semmit. Amikor elkezdtem alakot formálni, én is csak akkor vettem észre, hogy többet eszem, amikor már kétszeres volt a tápanyagbevitelem.
2018. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sós ételekkel nincs baj, a sós rágcsa alatt az ilyen chips, popcorn és egyéb dolgokat értem, amikkel még mindig nincs baj, de ha pluszban jön rá nem ritkán a napi evésre, az már nem jó. Plusz azok azért túlsózottak tudnak lenni, legalábbis a chips, sok éve elhagytam, mert ehetetlenné sózták már.


Fehérje rengeteg mindenben van, nekem hússal megvalósíthatatlan lenne a rendes fehérjebevitel, így is nehéz nem elszállnom, kedvelem a fehérjedúsabb ételeimet.

Tojás, sajt, túró, hüvelyesek, egyéb zöldségek, olajos magvak, gabonák, mindennel elég jól tud jönni a fehérje, az ember fehérjeigénye pedig nem hatalmas, a kalóriaigény töredékét kell fehérjéből bevinni. Persze ha más étrendet szoktál meg, érdemes lehet direkt a fehérjedúsabb ételekre fókuszálni, hisz elég finomakat s kalóriadúsakat lehet enni fehérjeszegényen is, csokis rizsekkel, vajas kenyerekkel és lekváros tésztákkal csak a kifejezetten nagy kalóriaigényűeknek jön össze a fehérje, de a fogyáskor sokszor ajánlott rengeteg zöldség-gyümölccsel is...


Arra nincs recept, hogy hányszor egyél, ez teljesen egyéni. Vedd figyelembe a saját szervezeted igényeit. Mennyit tudsz enni egyszerre (lehet alsó és felső határ is, nekem van. az alsónak persze elvben alá tudok menni, ha extrém módon koncentrálok, de kibírhatatlan falkaparó éhséget okoz), milyen gyakran éhezel meg, mennyire vagy energikus így vagy úgy, elnehezülsz-e kellemetlenül egy nagy étkezés után... Sok ember van, aki több kis étkezéssel kegyetlenül éhezik fogyáskor, kevés naggyal pedig remekül és tartósan jóllakik, az egyetlen különbség az elosztás. Az egyik ember képtelen 300 kcalnál többet enni ebédre, a másik képtelen 1000 alatt maradni. Egyikkel sincs baj (bár az első macerásnak tűnik számomra, bár előnyei is lehetnek), már ha a körülmények lehetővé teszik az adott embernek megfelelő elosztást. Nem minden fizikai munkásnak van egynél több szünete 8 óra alatt... Testépítősök néha panaszkodnak is, ha valamiért gyakrabban akarnak enni.


Ezt az esti nehéz ételes szabályt nem tudom hova tenni, szerintem ez egyéni. Sokan este tolják be egyszem s olykor még általam is nagynak nevezhető étkezésüket, gondolom, nekik más a véleményük, vannak köztük zsírra és különféle szénhidrátokra alapozók is. Itt is az van, hogy csináld olyan módon, hogy jól érezd magad.

2018. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2018. ápr. 24. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!