Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hónapok óta nagyon odafigyelek...

Hónapok óta nagyon odafigyelek az étkezésemre, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor csaltam egy kicsit. Most irdatlanul bezabáltam édességből, olyan jó 800-1000 kcalt simán megettem (ez csak a nasi). Lesz ebből hátrányom?

Figyelt kérdés
Konkrétan rosszullétig zabáltam magam. A végén már direkt, hogy most egy időre el is menjen a kedvem a félrezabálástól. Egyébként rendszeresen sportolok, nagyon egészségesen kajálok. Ez most nagyon durva merénylet volt magam ellen :D egy zabarohamtól fogok hízni, vagy ez még nem árt meg?
2018. ápr. 24. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Sok mindentől függ, első sorban mennyi izmod van. Ha van sok, akkor csak feltölti az inzulin az izmok glikogénraktárát és csak a többit rakja zsírba, de ezt egy nap alatt lefogyod.

Akkor hízol tőle, ha fogyókúrázol és lassú az anyagcseréd, mert akkor beépít mindent zsírba. De ha normálisan kajálsz mostanában, akkor ez minimális hízás lesz, főként a cukorraktáraid telnek meg az izmokban.

2018. ápr. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ, hogy hány éves vagy, milyen magas, hány kiló és mennyi az IQ-d.
2018. ápr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha egyébként oda szoktál figyelni, nem fogsz hízni egyszeri több kalóriabeviteltől, mert a szervezeted átlagol. Nem vagyunk pénzbedobós automaták, hogy egyik nap 2000 kcal +2 kg, másik nap -300 kcal -1 kg. Se hízni, se fogyni nem lehet ilyen ütemben.

Kalóriadeficites korszakomban is volt 800 kcal-os hamburger, meg sütike, mégis fogytam, mert nem rendszeresen toltam ezeket.

2018. ápr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriatöbblettől hízol, az átlag számít (kivéve, ha az erősebb nap megdobja az anyagcserédet vagy napokig koplalsz s belassul... szóval vannak komplikációk, de normál esetben az átlag számít), a fentiből még nem következik semmi.


1000 kcal édesség az sok? Nekem nem tűnik vészesnek alkalmilag, de ha rendes édesség lenne, máskor is mehet, csak valamivel kisebb mennyiségben.

2018. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkalomtól természetesen nem fog történni semmi. Csak vigyázz, mert sokan kezdik egy alkalommal, aztán havonta, aztán hetente, aztán csak hétvégén 2 napig, aztán jön a csalódás, hogy visszajöttek a kilók, és kezdődik az "akkor mostantól nem érdekel, úgyis mindegy mennyit eszek" :D

800-1000 kcal egyébként sok, de édességből szerintem mégsem számít annak. Egy sima tábla csoki 500 kcal, egy jobb fajta szeletes 200-250... így egy csokival meg egy szelet tortával, egy marék mogyival meg is van a +1000 kcal. :D

Ettől tényleg semmi bajod nem lesz, de ha gyakrabban rád jönne, hogy ilyet csinálj, akkor érdemes átgondolni az étkezésedet, vagy esetleg valami lelki okot kutatni. :D Gondolom valami most is rávitt, hogy elkezd tolni a csokikat. :D

2018. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

stresszes időszakom van, amit alapvetően jól kezelek, de tegnap rám tört egy hirtelen pánikroham, és hát volt itthon sok csoki :D

Nem az étkezésem nincs rendben, eszem rendesen, ez most pusztán stresszabálás volt.

2018. ápr. 24. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem abálás volt, hanem zabálás: stresszzabálás. :)

Ne tarts otthon csokit vizsgaidőszakban.

2018. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!