Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a módszerem. Min változztas...

Ez a módszerem. Min változztassak? És mi jó benne?

Figyelt kérdés

Most vagyok 56,7 kg 165 cm 16/l. Amikor megláttam három hete a mérlegen hogy 60 kg vagyok teljesen kétségbe estem és elhatároztam hogy ezen változtatok! Először az időszakos böjtel szemeztem és még most is csinálom (aki nem tudná annyi h nem eszek egy huzamba 16-19 órát majd eszem egy 8 órás időszakon belül a lehető legkevesebbszer)

Szóval reggeli hét órakor egy csésze tea cukor nélkül.

Ebéd 13:30-kor (ekkor van vége a sulinak) azt eszek ami van a menzán. Kettő étel közül lehet választani ezért mindig megpróbálom az egészségesebbet. Na első kérdés mit csináljak ha mindkettő nagyon nem fogyókúrázós étel?

Vacsi 18:00 kor van a koliba. Itt meghagyom a köret nagy részét ha krumpli van akkor az egészet.

Napközbe csak teát cukor nélkül meg gyümölcsöt zöldséget eszek.


A nagy segítség ebben az hogy a koliba könnyű betartanom mert csak annyi hogy nem veszek semmit napközben így nem tudok nasizni. DE pénteken amikor megyek haza csomót tudnék enni és othon lenne is miből és az egy hét "éhezés" után nehéz megállnom mit tudtok ez ellen ajánlani? Nem szeretném tönkre tenni a hétvégéken a diétámat ?



2018. ápr. 24. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

"Most vagyok 56,7 kg 165 cm 16/l. Amikor megláttam három hete a mérlegen hogy 60 kg vagyok teljesen kétségbe estem"


Tehát három hét alatt lefogytál több, mint három kilót. Ez a tempó túl gyors. Egyébként se vagy már 60 kiló, miért kéne még fogynod? Nem kéne, jó vagy így.


"nem eszek egy huzamba 16-19 órát majd eszem egy 8 órás időszakon belül a lehető legkevesebbszer)

... reggeli hét órakor ... Vacsi 18:00 kor"


Ez nem 8 óra, hanem 11...


"Nem szeretném tönkre tenni a hétvégéken a diétámat"


Ne a diétádra vigyázz, hanem az egészségedre! Úgy, hogy nem éhezel egész héten!

2018. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem rosszul irtam utoljára este 18:00 kor eszek és a következő étkezés a másnap 13:00 óra ami között 19 óra van amig nem eszek kalóri tartalmu ételeket.
2018. ápr. 24. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Pszichológushoz, de azonnal!! Őrült vagy! Mentő fog kórházba vinni! Gratulálok! Mi az isten bajod van magaddal?
2018. ápr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Az simán lehet, hogy van rajtad pár kiló plusz, de ennyitől azért nem kell kétségbeesni. Észrevetted, lépéseket teszel, ez így OK.


Tudom, hogy sokan magukra erőszakolják az időszakos böjtöt (ami lehet 16/8-on kívül pl. 20/4, 23/1 s nem minden napon egyforma is), majd megszokják és elvannak vele, keveseknek természetes alapból, de ha éhezésnek érzed, akkor valamit rosszul csinálsz. Valószínűleg túl keveset eszel, ha még a vacsorából is sokat kihagysz, úgyhogy másfél étkezésed van, de ez csak kósza tipp. Ha elég gyümölcsöt eszel, akkor elég lehet a kalória, de lehet, hogy az összetétellel van gond vagy csak neked nem passzol az időszakos böjt...? De lehet, hogy meg fogod szokni. Igazából ilyen váltásoknál sokaknak ajánlatos először nem foglalkozni a kalóriákkal, amíg bele nem jön az ember az új rendszerbe. Bár kevés felesleggel megértem, hogy nem akarsz ezzel vacakolni.


Mi a gond a hétvégékkel? Tartsd az időszakos böjtöt, ha az nem nagy áldozat, de egyél, amit akarsz (jó, azért némi köze legyen az egészséges, kiegyensúlyozott étrendhez). Egyeseknek már ez is elég.

Emberek képesek automatikusan fogyni 8 órás evési ablakkal, akármit is esznek, további korlátozás nélkül. Szerencsés esetben te is ilyen vagy. Ha nem, akkor változtass az étrenden, otthon különösen szerencsés a helyzet, hisz több kontrollod van az ételek fölött, bár ez persze kétélű fegyver. Válassz finom, laktató, tápanyagdús ételeket.


Azzal sincs baj, ha hétvégén többet eszel s csak hétközben fogysz. Ha ez a lazítás segít kitartani, jobb, mintha szenvednél és feladnád.


Mit tegyél, ha nem fogyókúrás étel van a menzán? Nincs igazán "fogyókúrás étel", de amúgyis, az időszakos böjt lényege az időbeli megszorítás, azzal éred el, hogy bármit is eszel, fogysz. Ez azért ennyire nem egyszerű, legalábbis sokunknak nem, mert nem megfelelő étrenddel simán éhesek lehetünk a böjt idején és bár sokan kemények és éheznek rendületlenül, szerintem az pocsék ötlet, főleg, ha nincs rá semmi szükség. Egy jó étrend rengeteget segít a tartós jóllakásban. Kivéve, ha a puszta kalóriabevitel túl csekély, mert akkor inkább több mozgás kell.

2018. ápr. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

4-es, én értem, hogy te ketogén diétán vagy és szereted az időszakos böjtöt, én is csináltam, de te meg én felnőtt emberek vagyunk, fogynunk kellett, (nekem legalábbis). Egy tininek, akin van 2 kiló felesleg, mi a fenének kellene időszakos böjtöt csinálnia, ha ráadásul emiatt egész délelőtt a suliban éhezik?

Kérdező, szerintem válts egészségesebb kajákra, amikor lehet, reggelizz valamit, zabkása tejjel, vagy valami hasonló, azt a koliban is össze tudod dobni, reggel a tanuláshoz kell valami kaja. Ebédre koliban szokott lenni leves, az jó választás általában, a másodikból meg egyél keveset. Napközben nasinak jó a zöldség (uborka, répa, szárzeller). A koliban meg ne a köretet hagyd ott, ha zöldség vagy sima főtt rizs, edd meg azt nyugodtan, a másik feléből meg egyél kevesebbet. Ha hideg a vacsira, akkor a felvágott meg a zöldség jó lehet, nekünk legalábbis ilyen volt általában. Ha leírod, hogy mi a választék, tudunk tanácsot adni, hogy mit érdemes megenni belőle.

Hétvégén meg végképp tudsz egészségesen enni... Regglire zabkása, rántotta vagy joghurt, napközben több zöldség, grillezett hús, ilyesmi. A sütit kerüld lehetőleg, sok felesleges kalória nulla tápértékkel.

2018. ápr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Időszakos böjtről annyit, hogy fejlődésben lévőknek nem ajánlott; nőknek max. 10-12órás böjt az oké, a hormonrendszer nem szereti a hosszabbat; alacsony súlyúaknak sem ajánlott, te pedig ebbe a csoportba tartozol.
2018. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!